2024-2026 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 110 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 151 320,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 005 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 244 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 242 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 144 829,3 мың теңге;
2) шығындар – 151 640,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер - 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -319,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 319,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу - 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 319,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 173 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 30.10.2024 № 213 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен Ақжар ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 83 439 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін

О бюджете сельского округа Акжар на 2024-2026 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 110.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акжар на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 151 320,3 тысяч тенге в том числе;
налоговые поступления – 6 005 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 244 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 242 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 144 829,3 тысяч тенге;
2) затраты – 151 640,1 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование - 0;
бюджетные кредиты - 0;
погашение бюджетных кредитов - 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета(профицит)- -319,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета(использование профицита ) -319,8 тысяч тенге;
поступление займов - 0;
погашение займом - 0;
используемые остатки бюджетных средств - 319,8 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 173 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 30.10.2024 № 213 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в 2024 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Акжар установлен в размере 83 439 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты,предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар на 2024 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.

4. 2024 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4-1. 2023 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,5 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 173 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Утвердить целевые трансферты,предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар на 2024 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.
4-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 0,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 173 (вводится в действие с 01.01.2024).

5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 110 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға Ақжар ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 30.10.2024 № 213 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 110
Бюджет сельского округа Акжар на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 30.10.2024 № 213 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

83,0
Сәрсенбай Бөртебайұлы атындағы клуб үйіне
124,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 110 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 30.10.2024 № 213 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:

83,0
Дом клуба им.С.Бортебайулы
124,0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 110
Целевые трансферты учтенные за счет средств районного бюджета в бюджете Акжарского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 30.10.2024 № 213 (вводится в действие с 01.01.2024).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Текущие целевые трансферты: