2024-2026 жылдарға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 111 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 723 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 135 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 79 548 мың теңге;
2) шығындар – 88 085,6 мың теңге.
3) таза бюджетті кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -362,6 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 362,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 362,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 174 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен Жаңажол ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 79 131 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
2-1. 2023 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,7 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 174 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-2. 2023 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 2,4 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 174 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-3. 2024 жылға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

О бюджете сельского округа Жанажол на 2024-2026 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 111.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Жанажол на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 723 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 135 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 79 548 тысяч тенге;
2) затраты – 88 085,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -362,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 362,6 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 362,6 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 174 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что на 2024 год объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Жанажол установлен в размере 79 131 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
выделенных из республиканского бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 0,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 174 (вводится в действие с 01.01.2024).
2-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 2,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 174 (вводится в действие с 01.01.2024).
2-3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Жанажол на 2024 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 2-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 174 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-4. 2024 жылға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 2-4-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 174 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 174 (вводится в действие с 01.01.2024).
2-4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Жанажол на 2024 год за счет районного бюджета согласно приложению 5
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-4 в соответствии с решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 174 (вводится в действие с 01.01.2024).

3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 111 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 174 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 111
Бюджет сельского округа Жанажол на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 174 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

55,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№111 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 5-қосымшамен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 174 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
300,0
1
Жаңажол ауылдық оркугінің клубына "АДАЛ АДАМ" МӘДЕНИ ТӘРБИЕ ОРТАЛЫҒЫ" атты көлемді жарықтандырылған әріптермен маңдайша дайындау жұмыстарына
300,0

55,0
Приложение 3 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "24" мая 2024 года №174
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года №111
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Жанажол на 2024 год за счет районного бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 174 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
300,0
1
На изготовление вывески с объемными освещенными буквами "АДАЛ АДАМ"МӘДЕНИ ТӘРБИЕ ОРТАЛЫҒЫ" к клубу сельского округа Жанажол
300,0