"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 10-1 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 239 638,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 814 488,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 885 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 650 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 388 615,3 мың теңге;
2) шығындар – 10 283 318,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -58 469 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 139 725 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 198 194 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 14 789,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -14 789,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 139 725 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 205 506 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 50 991,4 мың теңге.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Ауданның жергiлiктi атқарушы органының 2023 жылға арналған резервi 13 511,8 мың теңге көлемінде бекітілсін.";

О внесении изменений в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 30-2 "О районном бюджете на 2023 – 2025 годы"
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 6 декабря 2023 года № 10-1. Прекращено действие в связи с истечением срока
Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 30-2 "О районном бюджете на 2023–2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 239 638,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 814 488,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 885 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 388 615,3 тысяч тенге;
2) затраты – 10 283 318,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -58 469 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 139 725 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 198 194 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 14 789,6 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -14 789,6 тысяч тенге.
поступление займов – 139 725 тысяч тенге;
погашение займов – 205 506 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств –50 991,4 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 13 511,8 тысяч тенге.";

8300
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1724557,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102748
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2552
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1619257,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
127338
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125885
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1453
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
50869
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49958
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
911
02
Қорғаныс
15 012
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13739
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13739
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1273
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1273
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1600
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
1600
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 161 701,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
100974
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
100974
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
271592
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35025,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
848
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
46170,8
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Данқ" ордендерiмен марапатталған, "Халык Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау

8300
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных закупок на местном уровне
8300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1724557,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
102748
013
Капитальные расходы государственного органа
2552
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1619257,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
127338
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
125885
015
Капитальные расходы государственного органа
1453
493
Отдел предпринимательства, промышленности, и туризма района (города областного значения)
50869
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
49958
003
Капитальные расходы государственного органа
911
02
Оборона
15012
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13739
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13739
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1273
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1273
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1600
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1600
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 161 701,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
100974
010
Государственная адресная социальная помощь
100974
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
271592
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35025,2
006
Оказание жилищной помощи
848
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46170,8
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики

158
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4555
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
8971
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
148978,9
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
26885,1
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
626051,9
004
Жұмыспенқамтубағдарламасы
563035,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63016,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163084
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108179
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
524
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
46286
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5276
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2819
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 557 107,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
72136,3
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
16800,3
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2144
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
53192
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
538560
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
538560
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
943687,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
897820,8
005
Коммуналдықшаруашылығындамыту
1761
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
44106
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2723
015
Елдімекендердегікөшелердіжарықтандыру
2723
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттык кеңістік

158
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4555
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8971
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
148978,9
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
26885,1
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
626051,9
004
Программа занятости
563035,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63016,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163084
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
108179
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
524
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
46286
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5276
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2819
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 557 107,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
72136,3
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
16800,3
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2144
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
53192
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
538560
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
538560
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
943687,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
897820,8
005
Развитие коммунального хозяйства
1761
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских
населенных пунктах
44106
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2723
015
Освещение улиц населенных пунктов
2723
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

84069
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
оның ішінде:
25534
Жалағаш кентіндегi "Жалағаш аудандық орталықтандырылған кiтапхана жүйесi" КМК ғимаратын табиғи газға аyыстырy жолымен қазандыкты қайта жаңғыртy
11107
Жалағаш кентiндегi "Наркескен спорт клубы" жедел басқару құқығындағы КМҚК ғимаратын табиғи газға ауыстыру қазандықты қайта ауыстыру

84069
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в том числе:
25534
Реконструкция котельной с заменой на природной газ здании КГП "Жалагашская районная централизованная библиотечная система" в поселке Жалагаш
11107
Реконструкция котельной с заменой на природный газ здании КГКП на праве оперативного управления "Спортивный клуб Наркескен" в поселке Жалагаш

14427
Жалағаш аудандық мәслихатының
2023 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 10-1 шешіміне 4-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 30-2 шешіміне 10-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
537 670,4
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
537670,4

14427
Приложение 4 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 6 декабря 2023 года № 10-1
Приложение 10 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 30-2
Целевые текущие трансферты предусмотренные из республиканского бюджета в районный бюджет на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
537670,4
Казахстан на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
537670,4