"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 327 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 8 шешімі
Жаңақорған аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюжет туралы" Жаңақорған аудандық 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 327 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 15 103 902,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 326 282,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 638,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 930,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 750 052,9 мың теңге;
2) шығындар – 15 124 342,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 408 700,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 616 154,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 207 454,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -429 148,3 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанакорганского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 327 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 18 мая 2023 года № 8
Жанакорганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанакорганского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 327 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующем объеме:
1) доходы – 15 103 902,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 326 282,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 638,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 930,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 750 052,9 тысяч тенге;
2) затраты – 15 124 342,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 408 700,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 616 154,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –207 454,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -429 148,3 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 429 148,3 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданы мәслихатының төрағасы Ғ.Сопбеков
Жаңақорған аудандық маслихатының
2023 жылғы "18" мамырдағы
№ 8 шешіміне қосымша
Жаңақорған аудандық маслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 327 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Түсімдер

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 429 148,3 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председаталь Жанакорганского районного маслихата Г.Сопбеков
Приложение к решению
Приложение 1 к решению
Жанакорганского районного маслихата
от 26 декабря 2022 года № 327
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Поступления

57 166,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 098,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 990 465,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
169 598,6
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 254,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 816 613,3
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
34 712,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 712,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
97 717,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 123,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 120,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
474,0
02
Қорғаныс
17 447,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 445,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 445,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 002,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 812,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 190,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20 867,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 867,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20 867,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 043 014,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
816 344,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
816 344,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 137 870,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 552 783,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

57 166,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 098,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 990 465,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
169 598,6
003
Капитальные расходы государственного органа
4 254,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 816 613,3
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
34 712,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
34 712,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
97 717,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
95 123,2
003
Капитальные расходы государственного органа
2 120,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
474,0
02
Оборона
17 447,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 445,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 445,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 002,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 812,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 190,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20 867,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 867,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 867,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 043 014,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
816 344,0
010
Государственная адресная социальная помощь
816 344,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 137 870,0
004
Программа занятости
1 552 783,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

72 892,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 727,0
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
79,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 109,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97 212,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
35 271,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
234 988,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
126 809,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 025,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 025,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
87 775,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 108,0
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19 424,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
63 243,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 997 191,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
355,0
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
355,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 406 186,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
926 186,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
480 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
612 403,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
8 540,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
603 863,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

72 892,0
007
Оказание жилищной помощи
5 727,0
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
79,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 109,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97 212,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35 271,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
234 988,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
126 809,0
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 025,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 025,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
87 775,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 108,0
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19 424,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
63 243,0
07
Жилищно– коммунальное хозяйство
2 997 191,0
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
355,0
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
355,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 406 186,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
926 186,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
480 000,0
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
612 403,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8 540,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
603 863,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

85 420,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 804,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
100 000,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
100 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
83 945,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
83 945,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
94 910,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
94 910,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
62 886,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
31 574,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450,0
12
Көлiк және коммуникация
164 308,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
128 618,6
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
87 922,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
35 904,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4 792,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 690,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
35 690,0
13
Басқалар
282 597,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 817,6
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
35 817,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
33 211,0
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
33 211,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
67 077,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
67 077,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
146 492,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
146 492,0
14
Борышқа қызмет көрсету
64 235,0

85 420,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 804,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
100 000,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
100 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
83 945,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
83 945,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
94 910,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
94 910,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
62 886,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
31 574,0
015
Капитальные расходы государственного органа
450,0
12
Транспорт и коммуникации
164 308,6
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
128 618,6
022
Развитие транспортной инфраструктуры
87 922,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
35 904,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4 792,0
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 690,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
35 690,0
13
Прочие
282 597,6
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 817,6
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
35 817,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
33 211,0
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
33 211,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
67 077,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
67 077,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
146 492,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
146 492,0
14
Обслуживание долга
146 492,0