"2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 175 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 16 шешімі
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 16 шешімі
Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 175 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10594092,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4358056 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15336 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6220100,7 мың теңге;
2) шығындар – 10606309,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 124341 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 269100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 144759 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 17232 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 17232 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 153789,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 153789,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 269100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 144759 мың теңге;

Решение Сырдарьинского районного маслихата от 28 апреля 2023 года №16 "О внесении изменений в решение Сырдарьинского районного маслихата от 20 декабря 2022 года № 175 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 28 апреля 2023 года № 16
Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырдарьинского районного маслихата от 20 декабря 2022 года № 175 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10594092,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4358056 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 600 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15336 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6220100,7 тысяч тенге;
2) затраты – 10606309,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 124341 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 269100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 144759 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 17232 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 17232 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 153789,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 153789,9 тысяч тенге;
поступления займов – 269100 тысяч тенге;
погашение займов – 144759 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29448,9 мың теңге.".
Аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е.Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 сәуірдегі
№ 16 шешіміне қосымша
Сырдария аудандық мәслихатының
2022 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 175 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

используемые остатки бюджетных средств – 29448,9 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е.Әжікенов
Приложение к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 28 апреля 2023 года № 16
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 20 декабря 2022 года № 175
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

64678,9
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
728
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
376622,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
107271,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106788,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
483
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
34792,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33700,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1092
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
68800
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68800
02
Қорғаныс
23729
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17335
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17335
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6394
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
450
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5944
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14972
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14972
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14972
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1840991,8
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
106573
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
106573
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1711364,8
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1335276
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35126
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
9000
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау

64678,9
013
Капитальные расходы государственного органа
728
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
376622,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
107271,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
106788,3
015
Капитальные расходы государственного органа
483
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
34792,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
33700,8
003
Капитальные расходы государственного органа
1092
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
68800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
68800
02
Оборона
23729
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17335
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17335
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций районного (города областного значения) масштаба
6394
122
Аппарат акима района (города областного значения)
450
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5944
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14972
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14972
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14972
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1840991,8
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
106573
010
Государственная адресная социальная помощь
106573
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1711364,8
004
Программа занятости
1335276
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35126
007
Оказание жилищной помощи
9000
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики

158
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7167
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61102,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
11054,7
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
187177
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65303,8
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
23054
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
750
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16212
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6092
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2054138,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25800
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
22400
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
3400
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1993270,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
33388
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1479882,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
480000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27788
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
27788
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7280
018
Елді мекенді абаттандыру және көгалдандыру
7280
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
959296,7
820
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және спорт бөлімі
186235
004
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
186235
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

158
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7167
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61102,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11054,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
187177
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65303,8
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
23054
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
750
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16212
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6092
07
Жилищно – коммунальное хозяйство
2054138,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25800
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
22400
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
3400
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1993270,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
33388
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1479882,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
480000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27788
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
27788
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7280
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
7280
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
959296,7
820
Отдел культуры и спорта района (города областного значения)
186235
004
Поддержка культурно-досуговой работы
186235
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)