"2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 175 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 64 шешімі
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 64 шешімі
Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 175 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11379810,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4358434 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 222 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15336 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7005818,9 мың теңге;
2) шығындар – 11409259,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 124341 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 269100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 144759 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 153789,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 153789,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 269100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 144759 мың теңге:

Решение Сырдарьинского районного маслихата от 14 декабря 2023 года "О внесении изменений в решение Сырдарьинского районного маслихата от 20 декабря 2022 года № 175 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 14 декабря 2023 года № 64
Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырдарьинского районного маслихата от 20 декабря 2022 года № 175 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11379810,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4358434 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 222 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15336 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7005818,9 тысяч тенге;
2) затраты – 11409259,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 124341 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 269100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 144759 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 153789,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 153789,9 тысяч тенге;
поступления займов – 269100 тысяч тенге;
погашение займов – 144759 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29448,9 мың теңге.".
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е.Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2023 жылғы "14" желтоқсандағы
№ 64 шешіміне қосымша
Сырдария аудандық мәслихатының
2022 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 175 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

используемые остатки бюджетных средств – 29448,9 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е.Әжікенов
Приложение к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от "14" декабря 2023 года № 64
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 20 декабря 2022 года № 175
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

478727,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66863,9
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17415,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
394447,1
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
107404,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106921,9
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
483
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
37690,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36831,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
859
02
Қорғаныс
21729
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15335
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15335
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6394
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
450
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5944
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17940
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17940
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17940
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1124886,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76742,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
76742,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
342533,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35093,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1329
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
59079,3
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау

478727,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
66863,9
013
Капитальные расходы государственного органа
17415,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
394447,1
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
107404,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
106921,9
015
Капитальные расходы государственного органа
483
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
37690,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
36831,2
003
Капитальные расходы государственного органа
859
02
Оборона
21729
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15335
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15335
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций районного (города областного значения) масштаба
6394
122
Аппарат акима района (города областного значения)
450
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5944
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17940
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17940
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17940
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1124886,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76742,1
005
Государственная адресная социальная помощь
76742,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
342533,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35093,4
006
Оказание жилищной помощи
1329
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59079,3
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики

158
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6955,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
11526,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
228392
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
623578,9
004
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
584593,5
023
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
38985,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82032
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71112
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
297
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5399
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5224
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2357889,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25761,2
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
22390,2
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
3371
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2286407,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
33714
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1466213,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
786480
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38440,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
38440,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

158
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6955,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11526,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
228392
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
623578,9
004
Программа занятости
584593,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38985,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82032
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71112
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
297
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5399
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5224
07
Жилищно – коммунальное хозяйство
2357889,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25761,2
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
22390,2
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
3371
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2286407,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
33714
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1466213,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
786480
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38440,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
38440,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

8670,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
70504
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
70504
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
80754,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
80754,8
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70032,6
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9630,2
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1092
12
Көлiк және коммуникация
1003974,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
992997,1
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
10
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13821,5
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
102892,7
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
876272,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10977
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
10977
13
Басқалар
2025400,4
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
345
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
345
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1132353,9
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
464677,5
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
667676,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32618,9
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
32618,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
767373,6
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
767373,6
820
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
92709
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

8670,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
70504
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
70504
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
80754,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
80754,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
70032,6
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9630,2
015
Капитальные расходы государственного органа
1092
12
Транспорт и коммуникации
1003974,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
992997,1
022
Развитие транспортной инфраструктуры
10
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13821,5
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
102892,7
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
876272,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10977
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
10977
13
Прочие
2025400,4
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
345
006
Поддержка предпринимательской деятельности
345
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1132353,9
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
464677,5
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
667676,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32618,9
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
32618,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
767373,6
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
767373,6
820
Отдел культуры и спорта района (города областного значения)
92709
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"