Бейнеу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 28/249 "2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 9/77 шешімі
Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бейнеу аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №28/249 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 386 266,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 940 910,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 32 441,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 58 659,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 354 256,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 624 838,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 75 545,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 160 425,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 84 880,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -314 116,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
314 116,8 мың теңге;
қарыздар түсімі - 155 250,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 84 880,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 243 746,8 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2023 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерлерде кірістерді бөлу нормативтері бөлінгені ескерілсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 19 пайыз;
3) төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық –15,3 пайыз.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық, облыстық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері және бюджеттік кредиттердің 1 798 795,0 мың теңге сомасында бөлінгені қаперге алынсын. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 28/249 "О районном бюджете на 2023 - 2025 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 8 декабря 2023 года № 9/77
Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года №28/249 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 386 266,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 940 910,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 32 441,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 58 659,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 354 256,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 624 838,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 75 545,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 160 425,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 84 880,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -314 116,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
314 116,8 тысячи тенге;
поступление займов - 155 250,0 тысячи тенге;
погашение займов - 84 880,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 243 746,8 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"Учесть, что установлены нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2023 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 19 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 15,3 процентов.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Принять к сведению, что в районный бюджет на 2023 год из республиканского, областного бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 1 798 795,0 тысячи тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.

2. Шығындар
7 624 838,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
1 701 037,3
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
53 538,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
53 057,5
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
481,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
342 894,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
342 894,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 029,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 029,5
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
47 174,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 174,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
136 359,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 306,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
38 053,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 015 107,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 647,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
767 834,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
184 626,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
53 600,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 600,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
50 334,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 334,3
02
Қорғаныс
55 518,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
55 518,7
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 407,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
41 111,7
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

2. Затраты
7 624 838,4
01
Государственные услуги общего характера
1 701 037,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
53 538,7
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
53 057,5
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
481,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
342 894,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
342 894,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 029,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 029,5
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
47 174,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
47 174,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
136 359,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
98 306,0
013
Капитальные расходы государственного органа
38 053,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 015 107,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
62 647,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
767 834,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
184 626,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
53 600,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
53 600,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
50 334,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
50 334,3
02
Оборона
55 518,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
55 518,7
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 407,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
41 111,7
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

3 213,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 213,5
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 213,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 454 214,4
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 671 716,2
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
868 147,2
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50 444,9
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 672,9
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
208 204,8
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
229 347,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
84 612,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
146 730,9
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
328,5
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 190,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
78 037,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
769 637,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52 235,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
207 233,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
169 819,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 156,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
58 619,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

3 213,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 213,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 213,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 454 214,4
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 671 716,2
004
Программа занятости
868 147,2
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50 444,9
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 672,9
010
Государственная адресная социальная помощь
208 204,8
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
229 347,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84 612,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
146 730,9
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
328,5
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 190,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
78 037,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
769 637,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52 235,7
005
Государственная адресная социальная помощь
207 233,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
169 819,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 156,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 619,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

15 000,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
151 938,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2 310,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
149 628,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
151 716,8
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 414,8
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
95 302,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
21 287,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 287,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21 287,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
73 767,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
68 211,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 211,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5 556,2
004
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту және елді мекендердің бас жоспарларының схемаларын әзірлеу
5 556,2
12
Көлiк және коммуникация
59 609,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59 609,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10 000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
49 609,0
13
Басқалар
683 733,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
264 568,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
257 020,0
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
7 548,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
419 165,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
419 165,0
14
Борышқа қызмет көрсету
51 864,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51 864,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

15 000,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
151 938,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
2 310,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
149 628,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
151 716,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
56 414,8
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
95 302,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
21 287,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 287,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 287,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
73 767,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
68 211,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
68 211,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 556,2
004
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
5 556,2
12
Транспорт и коммуникации
59 609,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59 609,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
10 000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
49 609,0
13
Прочие
683 733,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
264 568,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
257 020,0
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
7 548,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
419 165,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
419 165,0
14
Обслуживание долга
51 864,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51 864,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета