Түпқараған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 21/127 "2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 2/10 шешімі. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 10 мамыр 2023 жылғы № 3/20 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 10.05.2023 № 3/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023 – 2025  жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №21/127 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 440 304,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 291 709,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 185 210,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 107 215,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 7 856 170,0 мың теңге;
2) шығындар – 13 105 269,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -91 198,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 225,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 127 423,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 573 766,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
573 766,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36 225,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 127 423,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 664 964,2 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түпқараған аудандық мәслихатының төрағасы А.Нугманов
Түпқараған аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 сәуірдегі
№ 2/10 шешіміне
қосымша
Түпқараған аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 21/127 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші
сыныбы
Атауы
Сомасы,мың теңге

О внесении изменений в решение Тупкараганского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 21/127 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 28 апреля 2023 года № 2/10. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 10 мая 2023 года № 3/20.
Сноска. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 10.05.2023 № 3/20 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Внести в решение Тупкараганского районного маслихата от 23 декабря 2022 года №21/127 "О районном бюджете на 2023 – 2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023– 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 440 304,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 291 709,9 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 185 210,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 107 215,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 856 170,0 тысяч тенге;
2) затраты – 13 105 269,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -91 198,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 225,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 127 423,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит  (профицит) бюджета – - 573 766,2 тысяч тенге;
6) финансирование  дефицита (использование профицита) бюджета –
573 766,2 тысяч тенге;
поступление займов –36 225,0 тысяч тенге;
погашение займов –127 423,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 664 964,2 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Тупкараганского районного маслихата А.Нугманов
Приложение
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 28 апреля 2023 года № 2/10
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 23 декабря 2022 года №21/127
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге

2. Шығындар
13 105 269,1
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін  қызметтер
1 112 103,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
45 145,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 343,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
802,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
161 868,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
157 163,0
003
Мемлекттік органның күрделі шығыстары
4 705,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
51 305,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 605,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
479 882,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 168,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
125 424,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
239 290,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
272 317,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 616,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
63 080,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 121,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
145 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 100,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
5 100,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
49 793,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 793,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
46 693,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2. Затраты
13 105 269,1
01
Государственные услуги общего характера
1 112 103,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
45 145,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
44 343,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
802,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
161 868,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
157 163,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 705,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
51 305,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
50 605,0
007
Капитальные расходы государственного органа
700,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
479 882,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
115 168,0
013
Капитальные расходы государственного органа
125 424,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
239 290,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
272 317,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
62 616,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
63 080,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 121,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
145 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 100,0
040
Развитие объектов государственных органов
5 100,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
49 793,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
49 793,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
46 693,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния

46 693,0
02
Қорғаныс
23 082,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23 082,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23 082,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 505,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 505,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 505,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
937 010,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
100,0
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
100,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
931 910,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
126 810,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
455 747,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 246,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 606,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
164 632,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
128 041,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 260,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 710,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 358,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 066 971,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
268 060,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
192 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

46 693,0
02
Оборона
23 082,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23 082,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23 082,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 505,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 505,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 505,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
937 010,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
100,0
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
100,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
931 910,0
010
Государственная адресная социальная помощь
126 810,0
004
Программа занятости
455 747,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 246,0
007
Оказание жилищной помощи
500,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 606,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
164 632,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
128 041,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 260,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 710,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 358,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 066 971,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
268 060,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
192 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры