Мұнайлы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 26/161 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 2/9 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №26/161 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №176652 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 850 621,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 244 466,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 109 195,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 28 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4 468 959,8 мың теңге;
2) шығындар – 9 861 593,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 887,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –279 450,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 238 563,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -51 858,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51 858,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 279 450,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 238 563,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 971,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 50 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 40,8 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 26/161 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 28 апреля 2023 года № 2/9
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного Маслихата от 22 декабря 2022 года №26/161 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №176652) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2023 го в следующих объемах:
1) доходы – 9 850 621,6 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 244 466,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 109 195,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 28 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 468 959,8 тысяч тенге;
1) затраты – 9 861 593,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 887,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –279 450,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 238 563,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 51 858,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –51 858,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 279 450,0 тысяч тенге;
погашение займов – 238 563,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 971,9 тысяча тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2023 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 40,8 процентов.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

"4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 3 408 987,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"4. Учесть, что в районный бюджет на 2023 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 3 408 987,0 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 524,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 524,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
25 675,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 675,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 859 171,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
477 292,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
477 292,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
477 292,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 275 468,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 275 468,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
764 221,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
584 238,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 296,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
120 451,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
695 437,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
81 825,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106 411,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 411,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 657,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 754,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
27 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 524,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 524,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
25 675,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
25 675,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 859 171,7
1
Социальное обеспечение
477 292,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
477 292,0
005
Государственная адресная социальная помощь
477 292,0
2
Социальная помощь
2 275 468,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 275 468,7
002
Программа занятости
764 221,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
0
006
Оказание жилищной помощи
10 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
584 238,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 296,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120 451,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
695 437,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
81 825,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 411,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 411,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 657,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 754,0
021
Капитальные расходы государственного органа
27 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
008
Cпорт объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Өзгелер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
008
Развитие объектов спорта
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"