2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/62 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8 тармағымен.
Ескерту. Мемлекеттік тілдегі мәтін бойынша "Мұнайлы аудандық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша атқарушы Д. Шамшадинов" деген сөз "Мұнайлы аудандық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы Д. Шамшадинов" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 26.01.2024 № 12/74 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі ) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы №7/71 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №190115 болып тіркелген) сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 120 044,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 112 565,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 61 113,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 18 112,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 928 254,4 мың теңге;
2) шығындар – 11 740 999,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 171 065,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 426 426,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 255 361,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 792 020,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 792 020,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 426 426,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 256 232,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 621 826,2 мың теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 14/85 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 50 пайыз;

О районном бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 22 декабря 2023 года № 10/62.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года №7/71 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №190115), Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 120 044,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 112 565,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 61 113,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18 112,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 928 254,4 тысячи тенге;
2) затраты – 11 740 999,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 171 065,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 426 426,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 255 361,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 792 020,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
792 020,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 426 426,0 тысяч тенге;
погашение займов – 256 232,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 621 826,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 22.04.2024 № 14/85 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2024 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 50 процентов;

2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 27 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 10 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 23,4 пайыз.
Ескерту. 2 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 14/85 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 468 657,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін.

2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 27 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 10 процентов;
5) социальный налог – 23,4 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 22.04.2024 № 14/85 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Учесть, что из районного бюджета на 2024 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 468 657,0 тысяч тенге.

4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 4 636 429,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.
Ескерту. 4 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 14/85 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Учесть, что в районный бюджет на 2024 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 4 636 429,0 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 22.04.2024 № 14/85 (вводится в действие с 01.01.2024).

5. 2024 жылға арналған аудан әкімдігінің резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 14/85 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

5. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 22.04.2024 № 14/85 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2024 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4 к настоящему решению.

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы ауданы әкімінің орынбасары Н. Мұстафаевқа жүктелсін.
8. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұнайлы аудандық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы Д. Шамшадинов
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№10/62 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 14/85 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мунайлинского района Мустафаеву Н.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно осуществляющий полномочия председателя Мунайлинского районного маслихата Д. Шамшадинов
Приложение 1
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года №10/62
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 22.04.2024 № 14/85 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

10 093,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 093,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 435 893,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
776 099,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
776 099,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
776 099,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 361 330,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 361 330,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
53 458,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
833 558,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
20 261,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
161 182,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 282 371,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
298 464,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
283 464,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 397,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 021,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 350,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
185 196,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
15 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 418 665,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 989 036,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

10 093,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 093,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 435 893,0
1
Социальное обеспечение
776 099,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
776 099,0
005
Государственная адресная социальная помощь
776 099,0
2
Социальная помощь
2 361 330,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 361 330,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
53 458,0
006
Оказание жилищной помощи
10 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
833 558,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
20 261,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
161 182,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 282 371,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
298 464,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
283 464,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 397,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 021,0
021
Капитальные расходы государственного органа
28 350,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
185 196,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
15 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 418 665,0
1
Жилищное хозяйство
1 989 036,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2 567,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
216 705,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
59 353,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 353,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
85 046,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 046,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72 306,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 306,0
02
Қорғаныс
54 644,0
1
Әскери мұқтаждар
54 644,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
54 644,0
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегі iс-шаралар
54 644,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 820,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 820,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 820,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 820,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 968 667,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
730 681,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
730 681,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
730 681,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 151 599,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 151 599,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
58 937,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 576,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
762 907,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 338,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
133 627,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

2 567,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
216 705,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
59 353,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
59 353,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
85 046,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
85 046,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 306,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72 306,0
02
Оборона
54 644,0
1
Военные нужды
54 644,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
54 644,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
54 644,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 820,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 820,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 820,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 820,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 968 667,0
1
Социальное обеспечение
730 681,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
730 681,0
005
Государственная адресная социальная помощь
730 681,0
2
Социальная помощь
2 151 599,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 151 599,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
58 937,0
006
Оказание жилищной помощи
11 576,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
762 907,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 338,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
133 627,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

011
Мәдениет объектілерін дамыту
008
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Өзгелер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

011
Развитие объектов культуры
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"