Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 95 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 523 251 424,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 40 012 205,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 844 565,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 44 118,6 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 476 350 535,4 мың теңге;
2) шығындар – 532 165 965,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23 345 445,4 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 32 773 206,7 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9 427 761,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 319 138,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 36 579 125,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 579 125,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 10.12.2024 № 183 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 86 356 764,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Бейімбет Майлин ауданынан – 1 761 926,0 мың теңге;
Жітіқара ауданынан – 1 449 058,0 мың теңге;
Қарабалық ауданынан – 168 757,0 мың теңге;
Қарасу ауданынан – 292 618,0 мың теңге;
Қостанай ауданынан – 4 121 175,0 мың теңге;
Федоров ауданынан – 769 953,0 мың теңге;
Қостанай қаласынан – 48 435 674,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 2 687 720,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 26 669 883,0 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 4 429 813,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Алтынсарин ауданына – 209 133,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 609 292,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданына – 232 441,0 мың теңге;
Денисов ауданына – 222 212,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 1 041 558,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 115 602,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 105 322,0 мың теңге;

Об областном бюджете Костанайской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Костанайской области от 15 декабря 2023 года № 95.
В соответствии пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 523 251 424,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 40 012 205,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 844 565,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 118,6 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 476 350 535,4 тысячи тенге;
2) затраты – 532 165 965,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 345 445,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32 773 206,7 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 427 761,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 319 138,4 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 36 579 125,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 579 125,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайской области от 10.12.2024 № 183 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 86 356 764,0 тысячи тенге, в том числе:
района Беимбета Майлина – 1 761 926,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 1 449 058,0 тысяч тенге;
Карабалыкского района – 168 757,0 тысяч тенге;
Карасуского района – 292 618,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 4 121 175,0 тысяч тенге;
Федоровского района – 769 953,0 тысячи тенге;
города Костаная – 48 435 674,0 тысячи тенге;
города Лисаковска – 2 687 720,0 тысяч тенге;
города Рудного – 26 669 883,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов и городов областного значения, в сумме 4 429 813,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому району – 209 133,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому району – 609 292,0 тысячи тенге;
Аулиекольскому району – 232 441,0 тысяча тенге;
Денисовскому району – 222 212,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому району – 1 041 558,0 тысяч тенге;
Камыстинскому району – 115 602,0 тысячи тенге;
Мендыкаринскому району – 105 322,0 тысячи тенге;

Науырзым ауданына – 816 329,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданына – 356 939,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 166 907,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 554 078,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен кредиттеу сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
2) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
6) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
8) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
9) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
10) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге;
11) ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге;
12) агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
13) жастардың кәсiпкерлiк бастамашылығына жәрдемдесуге.
Осы тармақтың 4), 6) және 9) тармақшаларында көзделген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен республикалық бюджетке 86 695,0 мың теңге сомасында қайтару көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген соманы қайтару Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредит беру сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген кредит берудің сомаларын бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен қаражат, оның ішінде нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін:
1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;
2) қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту;

Наурзумскому району – 816 329,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому району – 356 939,0 тысяч тенге;
Узункольскому району – 166 907,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 554 078,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и сумм кредитования из республиканского бюджета, в том числе на:
1) на повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
2) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3) на приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) на обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
6) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
7) на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
8) на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
9) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
10) на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения);
11) на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
12) на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
13) на содействие предпринимательской инициативе молодежи.
Распределение трансфертов, предусмотренных подпунктами 4), 6) и 9) настоящего пункта, осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрен возврат из областного бюджета в республиканский бюджет в сумме 86 695,0 тысяч тенге.
Возврат указанной суммы осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение суммы указанного кредита осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе целевых трансфертов на:
1) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;

3) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту;
4) газ тасымалдау жүйесін дамыту;
5) "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту.
Аталған трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесілерге нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
2) денсаулық сақтау объектілерін салу, реконструкциялау және сейсмикалық күшейтуге;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыруға;
4) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
5) жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
6) қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
7) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
8) жылу энергетикасы жүйесін дамытуға;
9) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
10) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген нысаналы трансферттерді қоспағанда).
9. 2024 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге салық түсімдерін бөлу нормативтері мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
2) Әулиекөл ауданын – 44,0%, Бейімбет Майлин ауданын – 75,0%, Жітіқара ауданын – 84,0%, Қамысты ауданын – 54,0%, Қарабалық ауданын – 66,0%, Қарасу ауданын – 57,0%, Қостанай ауданын – 78,0%, Сарыкөл ауданын – 53,0%, Қостанай қаласын – 21,0%, Рудный қаласын – 67,0% қоспағанда, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша100% мөлшерінде;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
5) әлеуметтік салық бойынша 100% мөлшерінде.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 22.05.2024 № 130 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4) развитие газотранспортной системы;
5) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, на:
1) строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
2) строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения;
3) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
5) развитие систем теплоснабжения;
6) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
7) развитие газотранспортной системы;
8) развитие теплоэнергетической системы;
9) развитие транспортной инфраструктуры;
10) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением целевых трансфертов, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта).
9. Установить на 2024 год нормативы распределения поступлений налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100%;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в размере 100%, за исключением Аулиекольского района – в размере 44,0%, района Беимбета Майлина – в размере 75,0%, Житикаринского района – в размере 84,0%, Камыстинского района – в размере 54,0%, Карабалыкского района – в размере 66,0%, Карасуского района – в размере 57,0%, Костанайского района – в размере 78,0%, Сарыкольского района – в размере 53,0%, города Костанай – в размере 21,0%, города Рудного в размере 67,0%;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100%;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100%;
5) по социальному налогу в размере 100%.
Сноска. Пункт 9 c изменением, внесенным решением маслихата Костанайской области от 22.05.2024 № 130 (вводится в действие с 01.01.2024).

10. 2024 жылға арналған өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдарының түсімдерін бөлу нормативтері облыстық бюджетке 100% мөлшерінде белгіленсін.
11. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 500 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2024 жылғы 31 желтоқсанға Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 162 022 370,1 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
13. 2024 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
_________ Г. Мусагазина
2023 жылғы "___" _______
Мәслихаттың

10. Установить на 2024 год нормативы распределения поступлений отчислений недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в размере 100% в областной бюджет.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2024 год в сумме 500 000,0 тысяч тенге.
12. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2024 года в размере 162 022 370,1 тысячи тенге.
13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
_______________ Г. Мусагазина
"___" ___________ 2023 года
Приложение 1
к решению маслихата

2023 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 95 шешіміне
1-қосымша
Қостанай облысының 2024 жылға арналған облыстық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 10.12.2024 № 183 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер
523 251 424,2
1
Салықтық түсімдер
40 012 205,0
01
Табыс салығы
29 310 000,0
2
Жеке табыс салығы
29 310 000,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын iшкi салықтар
10 702 205,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
10 645 591,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
56 614,0
2
Салықтық емес түсiмдер
6 844 565,2
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2 415 094,5
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
217 514,8
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
10 988,0
4
Мемлекет меншігіндегі заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне кірістер
12 802,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
214 650,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1 959 139,7
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
7,2
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
7,2
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
21 593,2
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
21 593,2
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
784 130,1
1
Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
784 130,1
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
3 623 740,2
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
3 623 740,2
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
44 118,6
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
44 118,6
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
44 118,6
4
Трансферттердің түсімдері

от 15 декабря 2023 года
№ 95
Областной бюджет Костанайской области на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Костанайской области от 10.12.2024 № 183 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
523 251 424,2
1
Налоговые поступления
40 012 205,0
01
Подоходный налог
29 310 000,0
2
Индивидуальный подоходный налог
29 310 000,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
10 702 205,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
10 645 591,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
56 614,0
2
Неналоговые поступления
6 844 565,2
01
Доходы от государственной собственности
2 415 094,5
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
217 514,8
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
10 988,0
4
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в государственной собственности
12 802,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
214 650,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1 959 139,7
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
7,2
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
7,2
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
21 593,2
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
21 593,2
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
784 130,1
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
784 130,1
06
Прочие неналоговые поступления
3 623 740,2
1
Прочие неналоговые поступления
3 623 740,2
3
Поступления от продажи основного капитала
44 118,6
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
44 118,6
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
44 118,6
4
Поступления трансфертов

241 499,4
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
18 258,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
70 596,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
527 500,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 935 741,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18 444 803,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 848 111,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 974 332,2
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 813 265,7
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 956 165,3
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
635 061,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 369 119,2
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 193 299,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7 422,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 833 728,3
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 394 551,6
037
Әлеуметтік сауықтандыру
133 773,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
305 403,7
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
40 051,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
40 051,0
2
Әлеуметтiк көмек
4 672 406,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 672 406,8
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
114 603,1
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 557 803,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 924 284,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

241 499,4
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
18 258,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
70 596,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
527 500,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 935 741,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18 444 803,1
1
Социальное обеспечение
10 848 111,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 974 332,2
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 813 265,7
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 956 165,3
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
635 061,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 369 119,2
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 193 299,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7 422,0
261
Управление образования области
1 833 728,3
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 394 551,6
037
Социальная реабилитация
133 773,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
305 403,7
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
40 051,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
40 051,0
2
Социальная помощь
4 672 406,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 672 406,8
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
114 603,1
068
Программа занятости
4 557 803,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 924 284,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области

94 862,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
181 848,8
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
548 162,8
1
Отын және энергетика
118 162,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
118 162,6
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
29 323,5
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
83 838,1
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
5 001,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
430 000,2
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
430 000,2
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
430 000,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
55 704 946,0
1
Ауыл шаруашылығы
46 299 624,1
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 982 376,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
394 128,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 490,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
115 094,1
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
39 474,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
19 093,5
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 229,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
195 432,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
151 236,8
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 694 617,1
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
222 800,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 700,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
68 219,4
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

94 862,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
181 848,8
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
548 162,8
1
Топливо и энергетика
118 162,6
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
118 162,6
007
Развитие теплоэнергетической системы
29 323,5
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
83 838,1
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
5 001,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
430 000,2
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
430 000,2
071
Развитие газотранспортной системы
430 000,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
55 704 946,0
1
Сельское хозяйство
46 299 624,1
719
Управление ветеринарии области
3 982 376,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
394 128,1
003
Капитальные расходы государственного органа
14 490,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
115 094,1
009
Организация санитарного убоя больных животных
39 474,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
19 093,5
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 229,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
195 432,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
151 236,8
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 694 617,1
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
222 800,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 700,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
68 219,4
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

10 960,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
87 685,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
41 010 505,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 662 869,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 701 757,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 189 306,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 500 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
12 438 149,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
33 757,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 500 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 095 361,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
700 000,0
3
Орман шаруашылығы
4 564 620,6
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
4 556 786,6
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
4 401 148,6
006
Жануарлар дүниесін қорғау
54 888,0
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
100 750,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 834,0
035
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
7 834,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
678 805,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
678 805,8
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

10 960,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
87 685,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
41 010 505,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 662 869,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 701 757,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 189 306,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 500 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
12 438 149,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
33 757,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 500 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 095 361,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
700 000,0
3
Лесное хозяйство
4 564 620,6
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
4 556 786,6
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
4 401 148,6
006
Охрана животного мира
54 888,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
100 750,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 834,0
035
Развитие объектов лесного хозяйства
7 834,0
5
Охрана окружающей среды
678 805,8
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
678 805,8
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

12 655 000,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
12 655 000,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 417 927,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 417 927,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 417 927,0
4
Емханалар
381 458,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
381 458,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
381 458,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
175 390,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
175 390,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
175 390,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
57 619 731,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
57 619 731,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
385 025,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
250 372,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
16 820,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
77 093,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
511 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
56 379 421,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12 163 542,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 301 841,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 296 965,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 881 167,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 189 518,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
644 604,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

12 655 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
12 655 000,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 417 927,0
253
Управление здравоохранения области
1 417 927,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 417 927,0
4
Поликлиники
381 458,0
253
Управление здравоохранения области
381 458,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
381 458,0
5
Другие виды медицинской помощи
175 390,0
253
Управление здравоохранения области
175 390,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
175 390,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
57 619 731,0
253
Управление здравоохранения области
57 619 731,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
385 025,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
250 372,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
16 820,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
77 093,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
511 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
56 379 421,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 163 542,0
1
Социальное обеспечение
10 301 841,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 296 965,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 881 167,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 189 518,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
644 604,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 000 000,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
5 000 000,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
6 133 406,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-6 133 406,0
Мәслихаттың
2023 жылғы 15 желтоқсан
№ 95 шешіміне
4-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 000 000,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
5 000 000,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
6 133 406,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-6 133 406,0
Приложение 4 к
решению маслихата
от 15 декабря 2023 года
№ 95
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы