Рудный қаласының 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 92 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Рудный қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Рудный қаласының 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 345 112,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 35 075 443,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 416 274,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 834 939,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 15 018 456,7 мың теңге;
2) шығындар – 50 889 644,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -81 043,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 351 456,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 814 944,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 814 944,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 06.12.2024 № 181 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) Рудный қаласының 2024 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 219 768,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 51 521,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 168 247,0 мың теңге;
2) Рудный қаласының 2025 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 222 908,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 52 048,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 170 860,0 мың теңге;
3) Рудный қаласының 2026 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 226 929,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 52 875,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 174 054,0 мың теңге.

О городском бюджете города Рудного на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 92.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Рудненский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Рудного на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 345 112,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 075 443,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 416 274,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 834 939,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 15 018 456,7 тысячи тенге;
2) затраты – 50 889 644,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -81 043,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 351 456,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 814 944,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 814 944,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 06.12.2024 № 181 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2024 год в сумме 219 768,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 51 521,0 тысяча тенге;
поселка Качар – 168 247,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2025 год в сумме 222 908,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 52 048,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 170 860,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2026 год в сумме 226 929,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 52 875,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 174 054,0 тысячи тенге.

3. Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттерінен берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемдері 2024 жылға – 0,0 мың теңге, 2025 жылға – 0,0 мың теңге, 2026 жылға – 0,0 мың теңге құрайтыны белгіленсін.
4. 2024 жылға арналған жергілікті атқарушы орган резервінің мөлшері 164 948,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 06.12.2024 № 181 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Установить, что объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов поселков Горняцкий и Качар, составляют на 2024 год – 0,0 тысяч тенге, на 2025 год – 0,0 тысяч тенге, на 2026 год - 0,0 тысяч тенге.
4. Утвердить размер резерва местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 164 948,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 06.12.2024 № 181 (вводится в действие с 01.01.2024).

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
90 654,3
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
90 654,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 292 138,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
132 852,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132 852,2
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
132 852,2
2
Әлеуметтiк көмек
1 798 599,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 798 599,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 159,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
174 059,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
20 249,5
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
299 534,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
581 877,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
552 992,6
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
163 727,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
360 686,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
360 686,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 493,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 551,5
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
444,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
130 094,1
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 760,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12 342,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 023 350,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 554 856,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
299 492,4
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
90 654,3
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
90 654,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 292 138,0
1
Социальное обеспечение
132 852,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
132 852,2
005
Государственная адресная социальная помощь
132 852,2
2
Социальная помощь
1 798 599,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 798 599,8
006
Оказание жилищной помощи
6 159,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
174 059,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
20 249,5
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
299 534,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
581 877,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
552 992,6
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
163 727,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
360 686,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
360 686,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
190 493,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 551,5
021
Капитальные расходы государственного органа
444,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
130 094,1
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 760,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 342,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 023 350,8
1
Жилищное хозяйство
9 554 856,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
299 492,4
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

1 699,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
62 300,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
62 300,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 230,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
5 070,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
320 351,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
50 903,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 903,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
269 448,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 345,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
172 103,0
02
Қорғаныс
52 907,0
1
Әскери мұқтаждар
52 907,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
52 907,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
52 907,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
83 255,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
83 255,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
83 255,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
83 255,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 259 431,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
240 325,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
240 325,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
240 325,0
2
Әлеуметтік көмек
1 780 737,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 780 737,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 986,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
171 771,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
21 759,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
318 533,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
571 351,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

1 699,0
5
Планирование и статистическая деятельность
62 300,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
62 300,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
57 230,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
5 070,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
320 351,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
50 903,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
50 903,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
269 448,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
97 345,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
172 103,0
02
Оборона
52 907,0
1
Военные нужды
52 907,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
52 907,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
52 907,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
83 255,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
83 255,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
83 255,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
83 255,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 259 431,0
1
Социальное обеспечение
240 325,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
240 325,0
005
Государственная адресная социальная помощь
240 325,0
2
Социальная помощь
1 780 737,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 780 737,0
006
Оказание жилищной помощи
6 986,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
171 771,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
21 759,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
318 533,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
571 351,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью