Рудный қаласының 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 92 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Рудный қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Рудный қаласының 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 969 480,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 35 430 244,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 65 668,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 130 744,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 14 342 824,1 мың теңге;
2) шығындар – 46 039 176,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 81 043,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 791 417,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 780 070,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 780 070,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 17.05.2024 № 134 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) Рудный қаласының 2024 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 219 768,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 51 521,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 168 247,0 мың теңге;
2) Рудный қаласының 2025 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 222 908,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 52 048,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 170 860,0 мың теңге;
3) Рудный қаласының 2026 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 226 929,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 52 875,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 174 054,0 мың теңге.

О городском бюджете города Рудного на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 92.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Рудненский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Рудного на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 969 480,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 430 244,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 65 668,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 130 744,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 342 824,1 тысячи тенге;
2) затраты – 46 039 176,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -81 043,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 791 417,3 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 780 070,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 780 070,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 17.05.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2024 год в сумме 219 768,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 51 521,0 тысяча тенге;
поселка Качар – 168 247,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2025 год в сумме 222 908,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 52 048,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 170 860,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2026 год в сумме 226 929,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 52 875,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 174 054,0 тысячи тенге.

3. Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттерінен берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемдері 2024 жылға – 0,0 мың теңге, 2025 жылға – 0,0 мың теңге, 2026 жылға – 0,0 мың теңге құрайтыны белгіленсін.
4. 2024 жылға арналған жергілікті атқарушы орган резервінің мөлшері 382 900,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 17.05.2024 № 134 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Установить, что объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов поселков Горняцкий и Качар, составляют на 2024 год – 0,0 тысяч тенге, на 2025 год – 0,0 тысяч тенге, на 2026 год - 0,0 тысяч тенге.
4. Утвердить размер резерва местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 382 900,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 17.05.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024).

1 879 642,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 879 642,7
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 750,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
203 682,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
21 798,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
288 660,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
573 336,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
625 355,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
160 060,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
326 297,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326 297,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
167 019,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 512,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
128 094,1
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
26 342,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 330,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 927 023,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 296 514,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
304 231,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
111 146,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
193 085,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 489 004,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 197 778,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
291 226,6
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі

1 879 642,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 879 642,7
006
Оказание жилищной помощи
6 750,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
203 682,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
21 798,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
288 660,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
573 336,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
625 355,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
160 060,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
326 297,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326 297,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
167 019,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 512,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
128 094,1
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
26 342,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 330,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 927 023,4
1
Жилищное хозяйство
4 296 514,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
304 231,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
111 146,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
193 085,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 489 004,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 197 778,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
291 226,6
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)

5 070,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
269 448,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
269 448,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 345,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
172 103,0
02
Қорғаныс
52 907,0
1
Әскери мұқтаждар
52 907,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
52 907,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
52 907,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
83 255,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
83 255,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
83 255,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
83 255,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 259 431,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
240 325,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
240 325,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
240 325,0
2
Әлеуметтік көмек
1 780 737,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 780 737,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 986,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
171 771,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
21 759,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
318 533,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
571 351,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
556 490,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
133 847,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
238 369,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
238 369,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

5 070,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
269 448,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
269 448,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
97 345,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
172 103,0
02
Оборона
52 907,0
1
Военные нужды
52 907,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
52 907,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
52 907,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
83 255,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
83 255,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
83 255,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
83 255,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 259 431,0
1
Социальное обеспечение
240 325,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
240 325,0
005
Государственная адресная социальная помощь
240 325,0
2
Социальная помощь
1 780 737,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 780 737,0
006
Оказание жилищной помощи
6 986,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
171 771,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
21 759,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
318 533,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
571 351,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
556 490,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
133 847,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
238 369,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
238 369,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения