Мәслихаттың 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 180 "Арқалық қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 7 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 180 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15359485,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2817650,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 32772,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 163427,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 12345636,3 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 1337697,0 мың теңге;
2) шығындар – 15360018,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13524,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 25875,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 12351,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 76600,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 76600,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -90656,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 90656,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25875,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12351,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77132,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 4596902,4 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2052425,0 мың теңге сомасында, республикалық бюджеттен 2628887,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 1717071,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2022 года № 180 "О бюджете города Аркалыка на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 21 апреля 2023 года № 7
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 180 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 15359485,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2817650,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 32772,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 163427,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12345636,3 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1337697,0 тысяч тенге;
2) затраты – 15360018,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13524,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 25875,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12351,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 76600,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 76600,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -90656,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 90656,9 тысяч тенге:
поступление займов – 25875,0 тысяч тенге;
погашение займов – 12351,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77132,9 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 4596902,4 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2023 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2052425,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 2628887,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1717071,9 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения исключить;
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

9 085,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
118 532,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 637,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
64 979,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
40 330,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 651,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
160 326,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 326,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 682,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 278,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 632,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41 734,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 599 892,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 490 664,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
1 474 056,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 405 670,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
68 386,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 608,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
16 608,0
2
Коммуналдық шаруашылық
7 903,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
7 903,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
7 903,0
3
Елді-мекендерді көркейту
101 325,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
101 325,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
55 073,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
17 112,0
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу

9 085,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
118 532,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 637,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
64 979,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
40 330,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 651,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
160 326,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 326,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 682,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 278,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
30 632,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41 734,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 599 892,0
1
Жилищное хозяйство
1 490 664,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 474 056,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 405 670,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
68 386,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 608,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 608,0
2
Коммунальное хозяйство
7 903,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
7 903,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
7 903,0
3
Благоустройство населенных пунктов
101 325,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
101 325,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
55 073,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
17 112,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных

23 677,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
10 857,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 857,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 530,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
327,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13 220,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
13 220,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 220,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
13 220,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 387 340,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
264 811,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
264 811,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
264 811,0
2
Әлеуметтiк көмек
952 871,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
952 871,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
289 350,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
70 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 611,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 403,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
147 123,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
179 623,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
99 124,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
43 244,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
86 393,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
169 658,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169 658,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

23 677,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
10 857,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 857,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 530,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
327,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13 220,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
13 220,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 220,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
13 220,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 387 340,0
1
Социальное обеспечение
264 811,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
264 811,0
005
Государственная адресная социальная помощь
264 811,0
2
Социальная помощь
952 871,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
952 871,0
002
Программа занятости
289 350,0
006
Оказание жилищной помощи
70 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 611,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 403,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
147 123,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 623,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
99 124,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
43 244,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
86 393,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
169 658,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169 658,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения