Мәслихаттың 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 180 "Арқалық қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2023 жылғы 5 қазандағы № 47 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 180 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15603633,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2813011,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 32772,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 163080,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 12594770,1 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 1337697,0 мың теңге;
2) шығындар – 15669462,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13524,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 25875,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 12351,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 104140,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 104140,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -183493,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 183493,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25875,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12351,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 169969,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 4915130,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 1878321,0 мың теңге сомасында, республикалық бюджеттен 2628887,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 1622081,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық
қалалық мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2022 года № 180 "О бюджете города Аркалыка на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 5 октября 2023 года № 47
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 180 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 15603633,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2813011,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 32772,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 163080,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12594770,1 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1337697,0 тысяч тенге;
2) затраты – 15669462,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13524,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 25875,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12351,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 104140,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 104140,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -183493,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 183493,8 тысяч тенге:
поступление займов – 25875,0 тысяч тенге;
погашение займов – 12351,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 169969,8 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 4915130,9 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2023 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1878321,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 2628887,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1622081,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 773,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 773,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 094 554,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
249 065,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
249 065,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
249 065,0
2
Әлеуметтiк көмек
685 163,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
685 163,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
279 566,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 740,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27 643,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 085,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
118 532,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 637,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
64 979,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
40 330,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 651,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
160 326,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 326,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 682,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 278,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 632,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41 734,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 714 009,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 612 684,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
1 596 076,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 773,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 773,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 094 554,0
1
Социальное обеспечение
249 065,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
249 065,0
005
Государственная адресная социальная помощь
249 065,0
2
Социальная помощь
685 163,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
685 163,0
002
Программа занятости
279 566,0
006
Оказание жилищной помощи
7 740,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27 643,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 085,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
118 532,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 637,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
64 979,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
40 330,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 651,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
160 326,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 326,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 682,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 278,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
30 632,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41 734,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 714 009,0
1
Жилищное хозяйство
1 612 684,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 596 076,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда