Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 77 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10891382,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3027453,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28521,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 114200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 7721208,6 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 554078,0 мың теңге;
2) шығындар – 11390070,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30261,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 43688,0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13427,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 469052,6 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 469052,6 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -998001,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 998001,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 768845,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13427,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 242583,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 23.12.2024 № 140 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 4531069,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 23.12.2024 № 140 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2024 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі облыстық бюджеттен 2618428,4 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 23.12.2024 № 140 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көлемі 51688,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О бюджете города Аркалыка на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22 декабря 2023 года № 77. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10891382,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3027453,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 28521,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 114200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7721208,6 тысяч тенге, из них объем субвенций – 554078,0 тысяч тенге;
2) затраты – 11390070,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30261,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 43688,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13427,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 469052,6 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 469052,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -998001,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 998001,7 тысяч тенге:
поступление займов – 768845,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13427,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 242583,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23.12.2024 № 140 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 4531069,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23.12.2024 № 140 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в сумме 2618428,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23.12.2024 № 140 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 51688,0 тысяч тенге, в том числе:

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 51688,0 мың теңге сомасында.
5. Арқалық қаласының 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық
қалалық мәслихатының

местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 51688,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аркалыка на 2024 год, не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15 984,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15 984,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 005 523,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
252 209,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
252 209,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
252 209,0
2
Әлеуметтiк көмек
592 785,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
592 785,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
103 319,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 211,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 629,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
136 394,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
116 726,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
73 908,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
110 598,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
160 529,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 529,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 944,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 070,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49 281,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 234,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 057 104,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
338 581,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4 042,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
4 042,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15 984,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15 984,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 005 523,0
1
Социальное обеспечение
252 209,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
252 209,0
005
Государственная адресная социальная помощь
252 209,0
2
Социальная помощь
592 785,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
592 785,0
006
Оказание жилищной помощи
103 319,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 211,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 629,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
136 394,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
116 726,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
73 908,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
110 598,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
160 529,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 529,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
107 944,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 070,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 281,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 234,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 057 104,6
1
Жилищное хозяйство
338 581,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4 042,0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
4 042,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)