Алтынсарин ауданының 2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 50 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5916095,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1271130,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2476,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4642489,7 мың теңге;
2) шығындар – 5920598,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 53821,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103376,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49555,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 31500,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 31500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 89824,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 89824,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 20.02.2024 № 59 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 217098,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 25842,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 30222,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 31484,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 14482,0 мың теңге;
Омар Шипин атындағы ауылдық округі – 24740,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі – 22437,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 18995,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 26825,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 22071,0 мың теңге;
2) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 217098,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 25842,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 30222,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 31484,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 14482,0 мың теңге;

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 50.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5916095,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1271130,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2476,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4642489,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5920598,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53821,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103376,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49555,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 31500,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 31500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -89824,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 89824,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 20.02.2024 № 59 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел:
1) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2024 год в сумме 217098,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 25842,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 30222,0 тысячи тенге;
Большечураковский сельский округ – 31484,0 тысячи тенге;
Димитровский сельский округ – 14482,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Омара Шипина – 24740,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 22437,0 тысяч тенге;
село Новоалексеевка – 18995,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 26825,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 22071,0 тысяча тенге;
2) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2025 год в сумме 217098,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 25842,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 30222,0 тысячи тенге;
Большечураковский сельский округ – 31484,0 тысячи тенге;
Димитровский сельский округ – 14482,0 тысячи тенге;

Новоалексеевка ауылы – 18995,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 26825,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 22071,0 мың теңге.
4. Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин аудандық мәслихатының төрағасы С. Мусапирова
Мәслихаттың
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 50 шешіміне
1-қосымша
Алтынсарин ауданының 2024 жылға арналған бюджеті

село Новоалексеевка – 18995,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 26825,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 22071,0 тысяча тенге;
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2024 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Алтынсаринского районного маслихата С. Мусапирова
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 50
Бюджет Алтынсаринского района на 2024 год