Әулиекөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 118 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әулиекөл ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 880 411,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 387 862,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28 558,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 692,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 461 299,6 мың теңге;
2) шығындар – 7 831 818,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 134 295,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 232 596,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 98 301,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 336 063,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 421 764,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 421 764,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.06.2024 № 184 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 232 441,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 334 135,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Әулиекөл ауылы – 1 514,0 мың теңге;
Көктал ауылы – 27 544,0 мың теңге;
Первомай ауылы – 18 635,0 мың теңге;
Тимофеев ауылы – 25 921,0 мың теңге;
Құсмұрын кенті – 35 476,0 мың теңге;
Аманқарағай ауылдық округі – 20 110,0 мың теңге;
Диев ауылдық округі – 26 036,0 мың теңге;
Қазанбасы ауылдық округі – 35 418,0 мың теңге;
Москалев ауылдық округі – 29 094,0 мың теңге;
Новонежин ауылдық округі – 31 056,0 мың теңге;
Новоселов ауылдық округі – 26 559,0 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округі – 29 850,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 26 922,0 мың теңге;
2) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 522 440,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

О районном бюджете Аулиекольского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 25 декабря 2023 года № 118.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 880 411,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 387 862,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 28 558,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 692,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 461 299,6 тысяч тенге;
2) затраты – 7 831 818,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 134 295,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 232 596,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 98 301,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 336 063,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 421 764,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 421 764,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.06.2024 № 184 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2024 год в сумме 232 441,0 тысяча тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов на 2024 год в сумме 334 135,0 тысяч тенге, в том числе:
село Аулиеколь – 1 514,0 тысяч тенге;
село Коктал – 27 544,0 тысячи тенге;
село Первомайское – 18 635,0 тысяч тенге;
село Тимофеевка – 25 921,0 тысяча тенге;
поселок Кушмурун – 35 476,0 тысяч тенге;
Аманкарагайский сельский округ – 20 110,0 тысяч тенге;
Диевский сельский округ – 26 036,0 тысяч тенге;
Казанбасский сельский округ – 35 418,0 тысяч тенге;
Москалевский сельский округ – 29 094,0 тысячи тенге;
Новонежинский сельский округ – 31 056,0 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 26 559,0 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 29 850,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 26 922,0 тысячи тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов на 2025 год в сумме 522 440,0 тысяч тенге, в том числе:

Сұлукөл ауылдық округі – 34 210,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 32 023,0 мың теңге;
4. Әулиекөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 5 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Д. Қойшыбаев
Мәслихаттың
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 118 шешіміне
1-қосымша
Әулиекөл ауданының 2024 жылға арналған аудандық бюджеті

Сулукольский сельский округ – 34 210,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 32 023,0 тысячи тенге;
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аулиекольского района на 2024 год в сумме 5 000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 декабря 2023 года
№ 118
Районный бюджет Аулиекольского района на 2024 год

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1070,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1070,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
511281,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
131365,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131365,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
131365,0
2
Әлеуметтік көмек
276614,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
276614,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74935,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6646,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
102838,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
91695,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
103302,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103302,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69447,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1300,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32555,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
582744,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
509538,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3500,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3500,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
506038,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
506038,3
2
Коммуналдық шаруашылық
39472,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1070,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1070,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
511281,9
1
Социальное обеспечение
131365,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131365,0
005
Государственная адресная социальная помощь
131365,0
2
Социальная помощь
276614,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
276614,6
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74935,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6646,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
102838,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
91695,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
103302,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103302,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69447,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1300,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32555,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
582744,1
1
Жилищное хозяйство
509538,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3500,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3500,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
506038,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
506038,3
2
Коммунальное хозяйство
39472,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)