Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 103 "Денисов ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 21 шешімі
Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 103 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1) кірістер – 5 573 499,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 489 024,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 473,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 858,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 063 144,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 592 860,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 9 130,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 41 400,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу –32 270,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 42 806,8 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -71 297,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -71 297,9 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді қайтару 38,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 9,8 мың теңге;
Ұлттық қорға 27,7 мың теңге;
облыстық бюджетке 2,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 - қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области от 27 декабря 2022 года № 103 "О бюджете Денисовского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 25 апреля 2023 года № 21
Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области "О бюджете Денисовского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 103 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. "Утвердить бюджет Денисовского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 573 499,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 489 024,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 6 473,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 858,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 063 144,7 тысячи тенге;
2) затраты – 5 592 860,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 130,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 400,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 270,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 42 806,8 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -71 297,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 71 297,9 тысяч тенге";
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в бюджете района на 2023 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 38,9 тысяч тенге, в том числе:
в республиканский бюджет 9,8 тысяч тенге;
в Национальный фонд 27,1 тысяч тенге;
в областной бюджет 2,0 тысячи тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
360,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
180,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
180,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
344113,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
44824,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44824,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44824,0
2
Әлеуметтiк көмек
244809,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
244809,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
104414,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2913,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29742,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
780,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
53971,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
11276,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41713,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54480,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54480,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44441,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
256,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9783,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
898931,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
307186,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
307186,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
270235,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
36951,0
2
Коммуналдық шаруашылық
591629,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

122
Аппарат акима района (города областного значения)
360,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
180,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
180,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
344113,0
1
Социальное обеспечение
44824,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44824,0
005
Государственная адресная социальная помощь
44824,0
2
Социальная помощь
244809,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
244809,0
002
Программа занятости
104414,0
006
Оказание жилищной помощи
2913,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29742,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
780,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53971,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
11276,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41713,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54480,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54480,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44441,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
256,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9783,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
898931,0
1
Жилищное хозяйство
307186,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
307186,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
270235,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
36951,0
2
Коммунальное хозяйство
591629,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)