Денисов ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 97 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Денисов ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 103 161,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 868 377,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 730,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 5 348,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 221 705,7 мың теңге;
2) шығындар – 6 511 778,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 42 544,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 77 532,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 34 988,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 41 726,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 41 726,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 492 887,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 492 887,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 09.10.2024 № 52 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 222 212,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 289 922,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Архангельск ауылдық округі – 14 543,0 мың теңге;
Аршалы ауылдық округі – 34 264,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округі – 19 703,0 мың теңге;
Денисов ауылдық округі – 61 488,0 мың теңге;
Глебовка ауылы – 22 567,0 мың теңге;
Қырым ауылы – 17 814,0 мың теңге;
Красноармейск ауылдық округі – 21 323,0 мың теңге;
Перелески ауылы – 19 031,0 мың теңге;
Покров ауылдық округі – 19 880,0 мың теңге;
Приречен ауылдық округі – 13 321,0 мың теңге;
Свердлов ауылдық округі – 16 884,0 мың теңге;
Тельман ауылдық округі – 29 104,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған Денисов ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 2000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4-1. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді қайтару 960,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О бюджете Денисовского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 97.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 103 161,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 868 377,5 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 7 730,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 348,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 221 705,7 тысячи тенге;
2) затраты – 6 511 778,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 544,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 532,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 988,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 41 726,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 41 726,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 492 887,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 492 887,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 09.10.2024 № 52 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 222 212 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 289 922,0 тысячи тенге, в том числе:
Архангельский сельский округ – 14 543,0 тысячи тенге;
Аршалинский сельский округ – 34 264,0 тысячи тенге;
Аятский сельский округ – 19 703,0 тысячи тенге;
Денисовский сельский округ – 61 488,0 тысяч тенге;
село Глебовка – 22 567,0 тысяч тенге;
село Крымское – 17 814,0 тысяч тенге;
Красноармейский сельский округ – 21 323,0 тысячи тенге;
село Перелески – 19 031,0 тысяча тенге;
Покровский сельский округ – 19 880,0 тысяч тенге;
Приреченский сельский округ – 13 321,0 тысяча тенге;
Свердловский сельский округ – 16 884,0 тысячи тенге;
Тельманский сельский округ – 29 104,0 тысячи тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2024 год в размере 2000,0 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в бюджете района на 2024 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 960,5 тысяч тенге, в том числе:

- Ұлттық корға 0,3 мың теңге;
- облыстық бюджетке 785,1 мың теңге сомасында;
- бюджеттік несиелер 175,1 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 28.02.2024 № 16 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Денисов аудандық мәслихатының төрағасы В. Шерер
Денисов
аудандық мәслихатының

- в Национальный фонд 0,3 тысячи тенге;
- в областной бюджет в сумме 785,1 тысяч тенге;
- бюджетные кредиты 175,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 28.02.2024 № 16 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Денисовcкого районного маслихата В. Шерер
Приложение 1
к решению Денисовского
районного маслихата

8255,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8255,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5369,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5369,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5180,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
189,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
228552,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25530,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25530,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25530,0
2
Әлеуметтiк көмек
146941,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146941,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2383,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42968,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1064,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
61908,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
38617,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56081,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56081,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51151,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
313,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4617,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1175609,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
378041,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
378041,6
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
28849,6
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

8255,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8255,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5369,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5369,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5180,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
189,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
228552,1
1
Социальное обеспечение
25530,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25530,0
005
Государственная адресная социальная помощь
25530,0
2
Социальная помощь
146941,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146941,1
006
Оказание жилищной помощи
2383,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42968,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1064,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61908,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
38617,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56081,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56081,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51151,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
313,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4617,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1175609,6
1
Жилищное хозяйство
378041,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
378041,6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
28849,6
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту