Жангелдин ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 58 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақкөл ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82 837,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 215,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 81 622,7 мың теңге;
2) шығындар – 83 086,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -249,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 249,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.03.2024 № 78 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Ақкөл ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 33 797,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аралбай ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 699,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 660,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 50,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 34 989,0 мың теңге;
2) шығындар – 36 208,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -509,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 509,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.03.2024 № 78 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға арналған Аралбай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 29 261,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

О бюджетах сел, сельских округов Джангельдинского района на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29 декабря 2023 года № 58.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Акколь на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 837,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 215,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 81 622,7 тысяч тенге;
2) затраты – 83 086,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -249,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 249,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.03.2024 № 78 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в бюджете села Акколь предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 33 797,6 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Аралбай на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 699,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 660,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 50,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 989,0 тысяч тенге;
2) затраты – 36 208,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -509,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 509,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.03.2024 № 78 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть, что в бюджете села Аралбай предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в 29 261,2 тысяч тенге.

5. Ахмет Байтұрсынұлы ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 135,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 495,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 50,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 43 590,5 мың теңге;
2) шығындар – 45 653,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -518,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 518,1 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.03.2024 № 78 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған Ахмет Байтұрсынұлы ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 31 009,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Сужарған ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 160,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 600,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 38 560,6 мың теңге;
2) шығындар – 39 296,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -136,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 136,1 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.03.2024 № 78 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған Сужарған ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 28 079,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Торғай ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 665 564,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 17 200,0 мың теңге;

5. Утвердить бюджет села Ахмет Байтұрсынұлы на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 135,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 495,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 50,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 43 590,5 тысяч тенге;
2) затраты – 45 653,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -518,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 518,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.03.2024 № 78 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть, что в бюджете села Ахмет Байтұрсынұлы предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 31 009,1 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет села Сужарган на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 160,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 600,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 38 560,6 тысяч тенге;
2) затраты – 39 296,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -136,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 136,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7– в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.03.2024 № 78 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть, что в бюджете села Сужарган предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 28 079,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Торгай на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 665 564,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 200,0 тысяч тенге;

24. 2024 жылға арналған Шилі ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 28 956,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
25. Ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
26. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының төрайымы А. Ержигитова
Жангелдин
аудандық мәслихатының

24. Учесть, что в бюджете Шилийского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 28 956,2 тысяч тенге.
25. Объем бюджетных изъятий из бюджетов сел, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Джангельдинского районного маслихата А. Ержигитова
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата