Мәслихаттың 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 230 "Жітіқара ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 11 шешімі
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 230 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177541 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 591 808,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 958 517,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 32 641,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4 900,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 1 595 750,9 мың теңге;
2) шығындар – 5 896 809,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 76 828,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 152 135,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 307,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -381 828,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 381 828,9 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 80 017,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
"15) қандастар мен қоныс аударушыларды қоныс аударту үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) жөніндегі шығындардың орнын толтыруға.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 27 декабря 2022 года № 230 "О районном бюджете Житикаринского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 7 апреля 2023 года № 11
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 230 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 177541) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 5 591 808,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 958 517,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 32 641,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 900,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 595 750,9 тысяч тенге;
2) затраты – 5 896 809,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 76 828,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 152 135,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 307,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -381 828,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 381 828,9 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2023 год в сумме 80 017,6 тысяч тенге.";
пункт 10 дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселения кандасов и переселенцев.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

215625,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
35000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
68075,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5909,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
169197,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
64703,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
54940,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49385,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156017,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
156017,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79246,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1575,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
850,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29342,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
45004,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
964486,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
248195,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
82226,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
23926,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
58300,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
165969,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
160524,3
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
5445,2
2
Коммуналдық шаруашылық
716291,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
603200,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
333334,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
269866,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

215625,5
006
Оказание жилищной помощи
35000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
68075,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5909,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
169197,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
64703,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
54940,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49385,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156017,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
156017,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
79246,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1575,0
021
Капитальные расходы государственного органа
850,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29342,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
45004,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
959736,5
1
Жилищное хозяйство
243445,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
82226,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
23926,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
58300,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
161219,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
155774,3
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
5445,2
2
Коммунальное хозяйство
716291,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
603200,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
333334,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
269866,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)