Мәслихаттың 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 230 "Жітіқара ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 6 қазандағы № 60 шешімі
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 230 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177541 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 435 719,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 208 517,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 32 641,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4 900,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 3 189 661,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 684 198,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 150 890,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 226 197,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 307,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5 900,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -405 270,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 405 270,9 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 5 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақтың 17), 18) тармақшалары алынып тасталсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) мүгедектігі бар адамдарға арналған гигиеналық құралдардың (жөргектердің) санын ұлғайту;
46) қиын өмірлік жағдайға тап болған сотталғандарға босатылғаннан кейін біржолғы материалдық көмек төлеу;
47) басқа мемлекеттердің аумағында соғыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы төлемдерді жүзеге асыру;
48) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласында кәріз тазарту құрылыстарын реконструкциялау;
49) жер учаскелерін беру жөніндегі координаттарды қайта есептеудің жаңа кілттерін әзірлеу.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 27 декабря 2022 года № 230 "О районном бюджете Житикаринского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 6 октября 2023 года № 60
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 230 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 177541) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 7 435 719,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 208 517,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 32 641,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 900,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 189 661,0 тысяча тенге;
2) затраты – 7 684 198,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 150 890,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 226 197,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 307,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 900,7 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -405 270,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 405 270,9 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2023 год в сумме 5 000,0 тысяч тенге.";
подпункты 17), 18) пункта 10 исключить;
пункт 10 дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
"45) увеличение количества гигиенических средств (подгузников) для лиц с инвалидностью;
46) выплату единовременной материальной помощи осужденным после освобождения, попавшим в трудную жизненную ситуацию;
47) осуществление единовременных выплат ветеранам боевых действий на территории других государств;
48) реконструкцию канализационных очистных сооружений в городе Житикара Житикаринского района Костанайской области;
49) разработку новых ключей пересчета координат по предоставлению земельных участков.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

536977,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
78547,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
25000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69942,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6072,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
169197,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
62290,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
96551,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29378,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
169952,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169952,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80037,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1075,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
588,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
43700,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
44551,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1203740,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
210239,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
183025,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
111725,9
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
71300,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
27213,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
19230,8
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7982,3
2
Коммуналдық шаруашылық
993501,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
778312,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
433334,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
344978,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

536977,5
002
Программа занятости
78547,0
006
Оказание жилищной помощи
25000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69942,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6072,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
169197,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
62290,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
96551,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29378,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
169952,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169952,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80037,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1075,0
021
Капитальные расходы государственного органа
588,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
43700,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
44551,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1203740,5
1
Жилищное хозяйство
210239,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
183025,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
111725,9
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
71300,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
27213,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
19230,8
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7982,3
2
Коммунальное хозяйство
993501,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
778312,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
433334,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
344978,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

14689,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14689,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1634,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1634,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1388,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
246,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4998,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4998,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4998,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4998,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1035243,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
159163,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
159163,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
159163,0
2
Әлеуметтiк көмек
729686,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
729686,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
262900,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
37856,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64226,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4779,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
171098,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
66319,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
72259,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50249,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
146394,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146394,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79124,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

14689,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14689,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1634,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1634,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1388,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
246,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4998,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4998,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4998,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4998,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1035243,0
1
Социальное обеспечение
159163,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
159163,0
005
Государственная адресная социальная помощь
159163,0
2
Социальная помощь
729686,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
729686,0
002
Программа занятости
262900,0
006
Оказание жилищной помощи
37856,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64226,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4779,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
171098,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
66319,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
72259,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50249,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
146394,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146394,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
79124,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат