Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 104 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жітіқара қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 925 272,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 394 722,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша -3 135,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 4 920,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 522 495,0 мың теңге;
2) шығындар – 984 351,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -59 079,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59 079,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.11.2024 № 220 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. Жітіқара қаласының бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын кезекті қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыру, ұйымдардың қызметкерлері, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, 2024 жылға арналған қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің.
6. 2024 жылға арналған Жітіқара ауданының Жітіқара қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) сыйақы төлеу бойынша шығыстардың ұлғаюына байланысты 24 755,0 мың теңге сомасында шығындардың өтемақысы;
2) Шокан Уалиханов көшесінен Строителей көшесіне дейінгі шекаралардағы Қостанай көшесіндегі тротуарды ағымдағы жөндеу;

О бюджете города Житикара Житикаринского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 104.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Житикара на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 925 272,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 394 722,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 3 135,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 920,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 522 495,0 тысяч тенге;
2) затраты – 984 351,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -59 079,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59 079,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.11.2024 № 220 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету города Житикара на 2024 год, предусмотрен в сумме 0,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета города Житикара в районный бюджет на 2024 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете города Житикара, не подлежащих секвестру не установлен.
5. Учесть, что в бюджете города Житикара на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2024 год.
6. Учесть, что в бюджете города Житикара Житикаринского района на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) компенсацию потерь в связи с увеличением расходов по выплате вознаграждений в сумме 24 755,0 тысячи тенге;
2) текущий ремонт тротуара по улице Қостанай в границах от улицы Шокана Уалиханова до улицы Строителей;

3) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 шешімімен;
4) Ақсұлу Ақын көшесі бойындағы 6 шағын ауданының 19 үйінен Ахмета Байтурсинова көшесіне дейінгі тротуарды ағымдағы жөндеу жұмыстары;
5) Ибрая Алтынсарина көшесі бойындығы 11 шағын ауданы 3 үйінен Ахмета Байтурсинова көшесіне дейінгі шекарада тротуар төсеу жұмыстары;
6) "Юбилейный" балабақшасынан № 2 орта мектепке дейінгі шекарадағы Ибрая Алтынсарина көшесіндегі тротуарды ағымдағы жөндеу;
7) Жітіқара қаласының "Иловая гора" техногендік минералдық төзілімдер қайта өңдеу жобасын әзірлеу;
8) Қостанай облысы, Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласында, Жібек жолы көшесіне шығумен 5В шағын ауданында 143, 144, 145 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды орташа жөндеуге;
9) Қостанай облысы, Жітіқара ауданы Жітіқара қаласында Шокана Уалиханова көшесінен Истая Ищанова көшесіне дейінгі шекараларда Кең дала көшесіндегі автомобиль жолын (0,722 км) орташа жөндеуге;
10) Ибрай Алтынсарина көшесіне шығатын 12, 13, 14, 15, 16 үйлердің бойындағы 6 шағын аудандағы орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;
11) В.И. Ленина көшесіне шығатын 1, 7, 13 үйлердің бойындағы 2 шағын аудандағы орамішілік жол жүруді орташа жөндеу.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2024 № 173 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.07.2024 № 192 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.11.2024 № 220 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2024 жылға арналған Жітіқара ауданының Жітіқара қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Жітіқара қаласының аумағында балалар ойын және спорт алаңдарын дайындау және орнату;
2) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 шешімімен;
3) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 шешімімен;
4) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 шешімімен;
5) Ибрая Алтынсарина көшесіндегі "Юбилейный" балабақшасынан № 2 орта мектепке дейінгі шекарадағы тротуарды ағымдағы жөндеу;
6) Жітіқара қаласының аумағында қоршауы бар қоқыс контейнерлері мен контейнерлік алаңдарды орнату жөніндегі жұмыстар;
7) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығатын 12, 13, 14, 15, 16 үйлердің бойындағы 6 шағын аудандағы орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;

3) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024);
4) работы по текущему ремонту тротуара по улице Аксулу Акын от 6 микрорайона 19 дома до улицы Ахмета Байтурсинова;
5) работы по укладке тротуара по улице Ибрая Алтынсарина в границах от 11 микрорайона 3 дома до улицы Ахмета Байтурсинова;
6) текущий ремонт тротуара по улице Ибрая Алтынсарина в границах от детского сада "Юбилейный" до средней школы № 2;
7) разработка проекта рекультивации техногенного минерального образования "Иловая гора" города Житикара;
8) средний ремонт внутриквартального проезда в 5В микрорайоне вдоль домов 143, 144, 145 с выездом на улицу Жибек Жолы в г. Житикара, Житикаринского района, Костанайской области;
9) средний ремонт автомобильной дороги улицы Кең дала в границах от улицы Шокана Уалиханова до улицы Истая Ищанова (0,722 км) в г. Житикара Житикаринского района, Костанайской области;
10) текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне вдоль домов 12, 13, 14, 15, 16 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;
11) средний ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 1, 7, 13 с выездом на улицу В.И. Ленина.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024); от 12.06.2024 № 173 (вводится в действие с 01.01.2024); от 31.07.2024 № 192 (вводится в действие с 01.01.2024); от 06.11.2024 № 220 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Учесть, что в бюджете города Житикары Житикаринского района на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) изготовление и установка детских игровых и спортивных площадок на территории города Житикары;
2) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024);
3) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024);
4) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024);
5) текущий ремонт тротуара по улице Ибрая Алтынсарина в границах от детского сада "Юбилейный" до средней школы № 2;
6) работы по установке мусорных контейнеров и контейнерных площадок с ограждением на территории города Житикара;
7) текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне вдоль домов 12, 13, 14, 15, 16 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;

8) № 7,9 үйлер бойындағы 11 шағын аудандағы орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;
9) Жітіқара қаласының көшелерін қысқы күтіп ұстау;
10) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 шешімімен;
11) В.И. Ленина көшесіне шығатын 1, 7, 13 үйлердің бойындағы 2 шағын аудандағы орамішілік жол жүруді орташа жөндеу;
12) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 шешімімен;
13) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 шешімімен;
14) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 шешімімен;
15) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 шешімімен;
16) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 12.06.2024 № 173 шешімімен;
17) Шокана Уалиханова көшесінен Истая Ищанова көшесіне дейінгі шекаралардағы Партизанская көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу;
18) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 12.06.2024 № 173 шешімімен;
19) қаланың шағын аудандарының аула аумақтарында жаңа бақылау бейнекамераларын қосумен шағын ЖБО үшін кескін алу үшін бейне ағынына қол жеткізу қызметтері;
20) В.И. Ленина көшесіне шығатын 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9 үйлердің бойындағы 4 шағын аудандағы орамішілік өткел жолды ағымдағы жөндеу
21) Шокана Уалиханова пен Хажыкея Жакупова көшелеріне шығатын 17, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26 үйлердің бойындағы 4 шағын аудандағы орамішілік өткел жолды ағымдағы жөндеу;
22) Шокана Уалиханова көшесіне шығатын 1, 2, 3, 4, 5, 6 үйлердің бойындағы 5В шағын аудандағы орамішілік өткел жолды ағымдағы жөндеу;
23) Хажыкея Жакупова көшесіне шығатын 15, 16, 17, 18, 58 үйлердің бойындағы 7 шағын аудандағы орамішілік өткел жолды ағымдағы жөндеу;
24) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығатын № 1а, 13, 14, 15 үйлердің бойындағы 11 шағын аудандағы орамішілік өткел жолды ағымдағы жөндеу;
25) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 12.06.2024 № 173 шешімімен;
26) Новая көшесіндегі тротуарды ағымдағы жөндеу жұмыстары;
27) № 6 үйдің артындағы 6 шағын аудандағы тротуарды ағымдағы жөндеу жұмыстары;
28) "Жасыл ел" жастар еңбек жасақтарына қатысатын тұлғалардың қызметтеріне ақы төлеу;
29) Жітіқара қаласының орталық скверінің аумағындағы көлді толтыру үшін сумен жабдықтау жөніндегі қызметтер;
30) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 12.06.2024 № 173 шешімімен;

8) текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне вдоль домов № 7,9;
9) зимнее содержание улиц города Житикара;
10) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024);
11) средний ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 1, 7, 13 с выездом на улицу В.И. Ленина;
12) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024);
13) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024);
14) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024);
15) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024);
16) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12.06.2024 № 173;
17) средний ремонт автомобильной дороги улицы Партизанская, в границах от улицы Шокана Уалиханова до улицы Истая Ищанова;
18) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12.06.2024 № 173;
19) услуги доступа видеопотока для получения изображения для мини-ЦОУ с подключением новых видеокамер наблюдения на дворовых территориях микрорайонов города;
20) текущий ремонт внутриквартального проезда в 4 микрорайоне, вдоль домов 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9 с выездом на улицу В.И. Ленина
21) текущий ремонт внутриквартального проезда в 4 микрорайоне, вдоль домов 17, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26 с выездом на улицы Шокана Уалиханова и Хажыкея Жакупова;
22) текущий ремонт внутриквартального проезда в 5В микрорайоне вдоль домов 1, 2, 3, 4, 5, 6 с выездом на улицу Шокана Уалиханова;
23) текущий ремонт внутриквартального проезда в 7 микрорайоне, вдоль домов 15, 16, 17, 18, 58, с выездом на улицу Хажыкея Жакупова;
24) текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне вдоль домов № 1а, 13, 14, 15 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;
25) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12.06.2024 № 173;
26) работы по текущему ремонту тротуара по улице Новая;
27) работы по текущему ремонту тротуара в 6 микрорайоне сзади дома № 6;
28) Оплата услуг лиц участвующих в молодежных трудовых отрядов "Жасыл ел";
29) услуги по водоснабжению для заполнения озера на территории центрального сквера города Житикары;
30) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12.06.2024 № 173;

31) Азия СОО ғимаратына кірме жолды ағымдағы жөндеу;
32) Жітіқара қаласының жолдарын күтіп ұстау бойынша жұмыстар (профильдеу);
33) өзге де ағымдағы шығыстарды өтеуге;
34) Жітіқара қаласының ортақ пайдаланылатын орындарын ағымдағы күтіп ұстау жөніндегі қызметтерге;
35) нөсер құдықтарын, арықтарды, кәріздерді санитарлық тазартуға;
36) Жітіқара қаласының аумағында арықтарды ағымдағы жөндеуге;
37) Жітіқара қаласы бойынша урналарды дайындау және орнату жұмыстарына;
38) Жітіқара қаласының жолдарын жазғы күтіп ұстауға;
39) Жітіқара қаласының аумағындағы жолжиектерді ағымдағы жөндеу жұмыстарына;
40) Жітіқара қаласының кварталішілік және автомобиль жолдарын орташа жөндеуге техникалық құжаттама әзірлеуге;
41) автомобиль жолдарының учаскелерін орташа жөндеу бойынша жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптамаға;
42) Жітіқара қаласының көшелерін жарықтандыру;
43) жарықдиодты шамдарды сатып алу;
44) Жітіқара қаласын санитарлық тазарту үшін жүк көлігінің қызметтері;

31) текущий ремонт подъездного пути к зданию ТРЦ Азия;
32) работы по содержанию дорог города Житикары (профилировка);
33) возмещение прочих текущих расходов;
34) услуги по текущему содержанию мест общего пользования города Житикары;
35) санитарную очистку ливневых колодцев, арыков, канализаций;
36) текущий ремонт арыков на территории города Житикара;
37) работы по изготовлению и установке урн по городу Житикара;
38) летнее содержание дорог города Житикара;
39) работы по текущему ремонту бордюр на территории города Житикара;
40) разработку технической документации на средний ремонт внутриквартальных и автомобильных дорог города Житикара;
41) экспертизу качества работ и материалов по среднему ремонту участков автомобильных дорог;
42) освещение улиц города Житикары;
43) приобретение светодиодных ламп;
44) услуги грузового транспорта для санитарной очистки города Житикара;

45) Жітіқара қаласының аумағында жасанды арықтарды тазарту үшін экскаваторды жалға алу жөніндегі қызметтер;
46) Жітіқара қаласын абаттандыру бойынша жұмыстар (ағаштарды кесу).
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 134 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2024 № 173 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.11.2024 № 220 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

45) услуги по аренде экскаватора для очистки искусственных арыков на территории города Житикара;
46) работы по благоустройству города Житикары (обрезка деревьев).
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 134 (вводится в действие с 01.01.2024); от 12.06.2024 № 173 (вводится в действие с 01.01.2024); от 06.11.2024 № 220 (вводится в действие с 01.01.2024).

8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 104 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.11.2024 № 220 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2023 года
№ 104
Бюджет города Житикара Житикаринского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.11.2024 № 220 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы