Жітіқара ауданы Пригородный ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 108 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Пригородный ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 393,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 336,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 95,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 576,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 52 385,7 мың теңге;
2) шығындар – 67 981,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 588,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 588,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.11.2024 № 221 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Пригородный ауылының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 38 158,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Пригородный ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған Пригородный ауылының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 2024 жылға арналған азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2024 жылға арналған Пригородный ауылының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Пригородный ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
2) Пригородный ауылында қоршау орнатуға;
3) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Пригородный ауылының Достоевский (0,44 км), Жданова (0,305 км), Молодежная (0,27 км), Колесниченко (0,26 км) көшелерін орташа жөндеу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 137 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете села Пригородное Житикаринского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 108.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Пригородное на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 62 393,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 336,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 95,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 576,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 52 385,7 тысяч тенге;
2) затраты – 67 981,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 588,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 588,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.11.2024 № 221 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету села Пригородное на 2024 год, предусмотрен в сумме 38 158,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета села Пригородное в районный бюджет на 2024 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Пригородное на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2024 год.
5. Учесть, что в бюджете села Пригородное на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) монтаж уличного освещения улиц села Пригородное;
2) установка ограждения в селе Пригородное;
3) средний ремонт улиц Достоевского (0,44 км), Жданова (0,305 км), Молодежная (0,27 км), Колесниченко (0,26 км) в селе Пригородное Житикаринского района Костанайской области.
Сноска. Пункт 5 c изменением, внесенным решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).

6. 2024 жылға арналған Пригородный ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Пригородный ауылының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
2) Пригородный ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
3) Пригородный ауылының көшелерін орташа жөндеуге техникалық құжаттаманы әзірлеуге;
4) Пригородный ауылының көшелерін орташа жөндеуге техникалық құжаттаманың ведомстволық сараптамасын жүргізу;

6. Учесть, что в бюджете села Пригородное на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) обеспечение функционирования автомобильных дорог села Пригородное;
2) монтаж уличного освещения улиц села Пригородное;
3) разработка технической документации на средний ремонт улиц села Пригородное;
4) проведение ведомственной экспертизы технической документации на средний ремонт улиц села Пригородное;

5) Пригородный ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеу.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.07.2024 № 195 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Кезекті қаржы жылына арналған Пригородный ауылының бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

5) текущий ремонт уличного освещения села Пригородное.
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024); от 31.07.2024 № 195 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Пригородное, не подлежащих секвестру не установлен.

8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 108 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданы Пригородный ауылының 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.11.2024 № 221 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2023 года
№ 108
Бюджет села Пригородное Житикаринского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.11.2024 № 221 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы