Жітіқара ауданы Приречный ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 109 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Приречный ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 789,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 409,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 66 380,8 мың теңге;
2) шығындар – 68 876,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -86,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 138 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Приречный ауылының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 20 955,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Приречный ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған Приречный ауылының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 2024 жылға арналған азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2024 жылға арналған Приречный ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Приречный ауылының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
2) Приречный ауылында Минская көшесін ағымдағы жөндеуге;
3) Приречный ауылының көшесін орташа жөндеуге техникалық құжаттаманы әзірлеу;

О бюджете села Приречное Житикаринского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 109.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Приречное на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 68 789,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 409,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 66 380,8 тысяч тенге;
2) затраты – 68 876,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -86,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 138 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету села Приречное на 2024 год, предусмотрен в сумме 20 955,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета села Приречное в районный бюджет на 2024 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Приречное на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2024 год.
5. Учесть, что в бюджете села Приречное на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) обеспечение функционирования автомобильных дорог села Приречное;
2) текущий ремонт улицы Минская в селе Приречное;
3) разработка технической документации на средний ремонт улицы села Приречное;

4) Приречный ауылының көшесін орташа жөндеуге техникалық құжаттаманың ведомстволық сараптамасын жүргізу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 138 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Кезекті қаржы жылына арналған Приречный ауылының бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың

4) проведение ведомственной экспертизы технической документации на средний ремонт улицы села Приречное.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 138 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Приречное, не подлежащих секвестру не установлен.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата