Жітіқара ауданы Чайковский ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 111 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Чайковский ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 264 642,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 972,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 263 670,0 мың теңге;
2) шығындар – 265 309,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -667,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 667,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 139 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Чайковский ауылының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 25 034,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Чайковский ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған Чайковский ауылының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 2024 жылға арналған азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2024 жылға арналған Чайковский ауылының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде Қостанай облысы Жітіқара ауданы Чайковский ауылының Набережная, Мира, Школьная, Пионерская кентішілік көшелерін орташа жөндеуге;
2) Чайковский ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
3) Чайковский ауылында қоршау орнатуға.

О бюджете села Чайковское Житикаринского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 111.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Чайковское на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 264 642,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 972,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 263 670,0 тысяч тенге;
2) затраты – 265 309,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -667,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 667,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 139 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету села Чайковское на 2024 год, предусмотрен в сумме 25 034,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета села Чайковское в районный бюджет на 2024 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Чайковское на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2024 год.
5. Учесть, что в бюджете села Чайковское на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) средний ремонт внутрипоселковых улиц Набережная, Мира, Школьная, Пионерская села Чайковское Житикаринского района в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) монтаж уличного освещения улиц села Чайковское;
3) установка ограждения в селе Чайковское.

6. 2024 жылға арналған Чайковский ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Чайковский ауылының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
7. Кезекті қаржы жылына арналған Чайковский ауылының бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың

6. Учесть, что в бюджете села Чайковское на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) обеспечение функционирования автомобильных дорог села Чайковское.
7. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Чайковское, не подлежащих секвестру не установлен.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата