Жітіқара ауданы Тоқтаров ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 115 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тоқтаров ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 361,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 064,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 29 297,0 мың теңге;
2) шығындар – 31 410,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -49,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 143 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Тоқтаров ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 21 853,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Тоқтаров ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған Тоқтаров ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 2024 жылға арналған азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2024 жылға арналған Тоқтаров ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Тоқтаров ауылдық округінің көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
2) Тоқтаров ауылында қоршау орнатуға.

О бюджете Тохтаровского сельского округа Житикаринского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 115.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тохтаровского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 31 361,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 064,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 29 297,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31 410,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.03.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету Тохтаровского сельского округа на 2024 год, предусмотрен в сумме 21 853,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета Тохтаровского сельского округа в районный бюджет на 2024 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете Тохтаровского сельского округа на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2024 год.
5. Учесть, что в бюджете Тохтаровского сельского округа на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) монтаж уличного освещения улиц Тохтаровского сельского округа;
2) установка ограждения в селе Тохтарово.

6. 2024 жылға арналған Тоқтаров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Тоқтаров ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
7. Кезекті қаржы жылына арналған Тоқтаров ауылдық округінің бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың

6. Учесть, что в бюджете Тохтаровского сельского округа на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) обеспечение функционирования автомобильных дорог Тохтаровского сельского округа.
7. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Тохтаровского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата