Қамысты ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 123 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қамысты ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5661260,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1618804,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 16940,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 16600,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4008916,2 мың теңге;
2) шығындар – 5643270,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42072,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 70148,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 28076,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 87686,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -111768,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111768,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 07.06.2024 № 199 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 115602,0 мың теңге сомада көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджетте 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі көзделсін, оның ішінде:
2024 жылға - 336666,0 мың теңге сомасында;
2025 жылға - 323583,0 мың теңге сомасында;
2026 жылға - 325157,0 мың теңге сомасында.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен трансферттер түсімі ескерілісін, оның ішінде:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер 70148,0 мың теңге сомасында;
2) Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға 2315,0 мың теңге сомасында;
3) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға 940,0 мың теңге сомасында.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін:
1) тілдерді дамыту орталығының басшылары мен оқытушыларына 35% мөлшерінде ынталандыру үстемеақыларын белгілеуге 4260,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Камыстинского района на 2024 – 2026 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 25 декабря 2023 года № 123.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Камыстинского района на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5661260,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1618804,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 16940,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16600,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4008916,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5643270,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42072,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70148,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28076,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 87686,2 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 111768,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111768,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 07.06.2024 № 199 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 115602,0 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024-2026 годы объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в том числе на:
2024 год в сумме 336666,0 тысяч тенге;
2025 год в сумме 323583,0 тысячи тенге;
2026 год в сумме 325157,0 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление трансфертов из республиканского бюджета в том числе на:
1) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 70148,0 тысяч тенге;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан в сумме 2315,0 тысяч тенге;
3) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих в сумме 940,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в том числе на:
1) установление стимулирующих надбавок в размере 35 % для преподавателей и руководителей Центра развития языков в сумме 4260,0 тысяч тенге;

2) жастар ресурстық орталықтарының қызметкерлеріне 50% мөлшерінде ынталандыру үстемеақыларын белгілеуге 6113,0 мың теңге сомасында;
3) Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға 2998,0 мың теңге сомасында;
4) Қамысты ауданының елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруды жаңғыртуға 70000,0 мың теңге сомасында;
5) Қамысты ауданының елді мекендерінде қоршаулар орнатуға 27795,0 мың теңге сомасында;
6) Қамысты ауданы, Қамысты ауылының аумағын абаттандыруға 50000,0 мың теңге сомасында;
7) Қамысты ауданы, Қамысты ауылындағы Горький, 50 лет Октября, Кооператор көшелерін орташа жөндеуге 127693,0 мың теңге сомасында;
8) Қамысты ауданы, Қамысты ауылындағы Әуезов көшесін орташа жөндеуге 54830,0 мың теңге сомасында;
9) Қамысты ауданы, Қамысты ауылындағы Коммунальная, Мазукаев көшелерін (екінші учаскесін) орташа жөндеуге 79183,0 мың теңге сомасында;
10) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ұстауға 198762,0 мың теңге сомасында;
11) жол белгілерін орнатуға 780,0 мың теңге сомасында;
12) тротуарлар орнатуға 60632,0 мың теңге сомасында;
13) елді мекендердің әкімшілік шекараларын жырту және орнату бойынша жұмыстарға 3146,0 мың теңге сомасында;
14) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға 163951,0 мың теңге;
15) Қамысты ауданы Қарабатыр ауылын сумен жабдықтаудың тарату желілері мен құрылыстарын салуға 14255,0 мың теңге сомасында;
16) "Фронтальды тиегіш сатып алу - 1 бірлік" жобасын іске асыруға "Қамысты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталын ұлғайтуға 57230,0 мың теңге сомасында;
17) "Кран – манипулятор қондырғысын сатып алу" жобасын іске асыруға "Қамысты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталын ұлғайтуға 34881,0 мың теңге сомасында;
18) Қамысты ауданы, Қамысты ауылындағы бұрынғы қонақ үй ғимаратын коммуналдық көппәтерлі тұрғын үй етіп реконструкциялауға (түзетуге) 208115,0 мың теңге сомасында;
19) Қамысты ауданы, Алтынсарин ауылында медициналық пунктке инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салуға 2500,0 мың теңге сомасында;
20) Қамысты ауданы, Арқа ауылында фельдшерлік-акушерлік пунктке инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салуға 2932,0 мың теңге сомасында;
21) Қамысты ауданы, Дружба ауылында биіктігі 30 метр антенна-діңгек құрылысын салуға 8960,0 мың теңге сомасында;
22) Қамысты ауданы, Орқаш ауылында биіктігі 30 метр антенна-діңгек құрылысын салуға 8960,0 мың теңге сомасында;

2) установление стимулирующих надбавок в размере 50 % для работников Молодежных ресурсных Центров в сумме 6113,0 тысячи тенге;
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан в сумме 2998,0 тысяч тенге;
4) модернизацию уличного освещения в населенных пунктах Камыстинского района в сумме 70000,0 тысяч тенге;
5) установку ограждений в населенных пунктах Камыстинского района в сумме 27795,0 тысяч тенге;
6) благоустройство территории площади в селе Камысты, Камыстинского района в сумме 50000,0 тысяч тенге;
7) средний ремонт улиц Горького, 50 лет Октября, Кооператоров в селе Камысты, Камыстинского района в сумме 127693,0 тысячи тенге;
8) средний ремонт улицы Ауэзова в селе Камысты, Камыстинского района сумме 54 830,0 тысяч тенге;
9) средний ремонт улиц Коммунальная, Мазукаева (второй участок) в селе Камысты Камыстинского района в сумме 79183,0 тысячи тенге;
10) содержание автомобильных дорог районного значения в сумме 198 762,0 тысячи тенге;
11) установка дорожных знаков в сумме 780,0 тысяч тенге;
12) устройство тротуаров в сумме 60632,0 тысячи тенге;
13) работы по установке и пропашке административных границ населенных пунктов в сумме 3146,0 тысяч тенге;
14) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 163951,0 тысяча тенге;
15) строительство распределительных сетей и сооружений водоснабжения села Карабатыр Камыстинского района в сумме 14255,0 тысяч тенге;
16) увеличение уставного капитала товарищество с ограниченной ответственностью "Камысты" на реализацию проекта "Приобретение фронтального погрузчика - 1 единица" в сумме 57230,0 тысяч тенге;
17) увеличение уставного капитала товарищество с ограниченной ответственностью "Камысты" на реализацию проекта "Приобретение краново- манипуляторной установки" в сумме 34881,0 тысяча тенге;
18) реконструкцию здания бывшей гостиницы под коммунальный многоквартирный жилой дом в селе Камысты, Камыстинского района, (корректировка) в сумме 208115,0 тысяч тенге;
19) строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к медицинскому пункту в селе Алтынсарино Камыстинского района в сумме 2 500,0 тысяч тенге;
20) строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к фельдшерско-акушерскому пункту в селе Арка, Камыстинского района в сумме 2932,0 тысяч тенге;
21) строительство антенно-мачтового сооружения высотой 30 метров в селе Дружба, Камыстинского района в сумме 8960,0 тысяч тенге;
22) строительство антенно-мачтового сооружения высотой 30 метров в селе Уркаш, Камыстинского района в сумме 8960,0 тысяч тенге;

23) Қамысты ауданы, Аралкөл ауылында биіктігі 100 метр антенна-діңгек құрылысын салуға 10500,0 мың теңге сомасында;
24) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге 48981,0 мың теңге сомасында;
25) Аудандық маңызы бар "Дружба ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеуге (бейінін түзетуге) 428246,0 мың теңге сомасында;
26) Аудандық маңызы бар "Арқа ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеуге 513481,0 мың теңге сомасында;
27) Аудандық маңызы бар "Фрунзе ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеуге (бейінін түзетуге) 395205,0 мың теңге сомасында;
28) Аудандық маңызы бар "Талдыкөл ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеуге (бейінін түзетуге) 158354,0 мың теңге сомасында.

23) строительство антенно-мачтового сооружения высотой 100 метров в селе Аралколь, Камыстинского района в сумме 10500,0 тысяч тенге;
24) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса в сумме 48981,0 тысяча тенге;
25) средний ремонт автомобильной дороги районного значения (исправление профиля) "Подъезд к селу Дружба" в сумме 428246,0 тысяч тенге;
26) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Арка" в сумме 513 481,0 тысяча тенге;
27) средний ремонт автомобильной дороги районного значения (исправление профиля) "Подъезд к селу Фрунзе" в сумме 395205,0 тысяч тенге;
28) средний ремонт автомобильной дороги районного значения (исправление профиля) "Подъезд к селу Талдыколь" в сумме 158354,0 тысячи тенге.

6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Арқа ауылында автономды қазандығы және инженерлік желісі бар 120 орынға арналған демалыс үйін салуға кепілдендірілген трансферт түсімі 257939,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Қамысты ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 27415,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Учесть в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на строительство дома досуга на 120 мест в селе Арка, Камыстинского района, Костанайской области с автономной котельной и инженерными сетями в сумме 257939,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Камыстинского района на 2024 год в сумме 27415,0 тысяч тенге.

8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілмеген.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қамысты аудандық мәслихатының төрағасы Н. Искаков
Мәслихаттың
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 123 шешіміне
1-қосымша
Қамысты ауданының 2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 07.06.2024 № 199 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

8. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2024 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Камыстинского районного маслихата Н. Искаков
Приложение 1
к решению маслихата
от "25" декабря 2023 года
№ 123
Районный бюджет Камыстинского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 07.06.2024 № 199 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

21884,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21884,0
2
Әлеуметтік көмек
74255,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74255,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
729,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27162,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
754,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
20639,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
24970,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46337,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46337,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38009,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
405,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5315,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2608,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1449513,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
556574,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
216399,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10850,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
5000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
200549,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
340175,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
200772,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
139402,4
2
Коммуналдық шаруашылық
714255,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
714255,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
714255,0
3
Елді - мекендерді көркейту
178683,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

21884,0
005
Государственная адресная социальная помощь
21884,0
2
Социальная помощь
74255,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74255,1
006
Оказание жилищной помощи
729,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27162,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
754,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
20639,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
24970,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46337,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46337,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38009,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
405,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5315,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2608,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1449513,1
1
Жилищное хозяйство
556574,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
216399,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10850,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
5000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
200549,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
340175,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
200772,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
139402,4
2
Коммунальное хозяйство
714255,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
714255,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
714255,0
3
Благоустройство населенных пунктов
178683,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)