Қарабалық ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 70 шешімі.
Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІM ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарабалық ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 031 132,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 434 546,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17 419,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 5 369,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 573 798,1 мың теңге;
2) шығындар – 7 365 667,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 50 085,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 179 062,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 128 977,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 53 340,4 мың теңге, оның ішінде: қаржылық активтерді сатып алу – 53 340,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -437 961,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 437 961,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 06.09.2024 № 140 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылы облыстық бюджеттен субвенция аударылмағанын ескертеміз.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен кент, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 358 773,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Қарабалық кенті – 27 092,0 мың теңге;
Белоглин ауылдық округі – 25 875,0 мың теңге;
Бозкөл ауылы – 25 835,0 мың теңге;
Бөрлі ауылы – 31 133,0 мың теңге;
Лесное ауылы – 18 264,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі – 23 350,0 мың теңге;
Новотроицк ауылдық округі – 33 283,0 мың теңге;
Победа ауылы – 24 089,0 мың теңге;
Өрнек ауылдық округі – 23 545,0 мың теңге;
Қособа ауылдық округі – 24 917,0 мың теңге;
Смирнов ауылдық округі – 32 904,0 мың теңге;
Станционный ауылдық округі – 28 414,0 мың теңге;

О районном бюджете Карабалыкского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 70.
Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карабалыкского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 031 132,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 434 546,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 419,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 369,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 573 798,1тысяч тенге;
2) затраты – 7 365 667,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 085,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 179 062,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 977,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 53 340,4 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 53 340,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -437 961,2 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 437 961,2 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 06.09.2024 № 140 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в 2024 году субвенций, передаваемых из областного бюджета, не предусмотрено.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, сел, сельских округов на 2024 год в сумме 358 773,0 тысячи тенге, в том числе:
поселка Карабалык – 27 092,0 тысяч тенге;
Белоглинского сельского округа – 25 875,0 тысяч тенге;
села Босколь – 25 835,0 тысяч тенге;
села Бурли – 31 133,0 тысячи тенге;
села Лесное – 18 264,0 тысячи тенге;
Михайловского сельского округа – 23 350,0 тысяч тенге;
Новотроицкого сельского округа – 33 283,0 тысячи тенге;
села Победа – 24 089,0 тысяч тенге;
Урнекского сельского округа – 23 545,0 тысяч тенге;
Кособинского сельского округа – 24 917,0 тысяч тенге;
Смирновского сельского округа – 32 904,0 тысячи тенге;
Станционного сельского округа – 28 414,0 тысяч тенге;

Тоғызақ ауылдық округі – 40 072,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 168 757,0 мың теңге сомасында көзделгенін ескертеміз.
5. Қарабалық ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 1000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрайымы Г. Балбаева
Қарабалық аудандық мәслихатының

Тогузакского сельского округа – 40 072,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 168 757,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карабалыкского района на 2024 год в сумме 1000,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Г. Балбаева
Приложение 1
к решению Карабалыкского
районного маслихата

57394,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50994,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1600,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4800,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
37796,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
37796,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37796,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
929627,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
929627,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38707,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
890920,0
02
Қорғаныс
29200,0
1
Әскери мұқтаждар
14500,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14500,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14500,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
14700,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14700,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14700,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
342620,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
30000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30000,0
2
Әлеуметтiк көмек
269705,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
269705,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46688,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4520,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
173719,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

57394,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50994,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1600,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4800,0
5
Планирование и статистическая деятельность
37796,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
37796,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
37796,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
929627,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
929627,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
38707,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
890920,0
02
Оборона
29200,0
1
Военные нужды
14500,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14500,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14500,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14700,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14700,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14700,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
342620,0
1
Социальное обеспечение
30000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
30000,0
2
Социальная помощь
269705,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
269705,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46688,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4520,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
173719,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью