Қарасу ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 100 шешімі.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 339 119,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 267 819,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 827,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 400,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3 036 073,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 433 409,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 124,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 89 838,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 714,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 52 500,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 52 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 196 913,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 196 913,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.12.2024 № 185 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 276 856,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 15 531,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 20 648,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 5 145,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 16 275,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 21 308,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 48 884,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 19 989,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 25 441,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 16 711,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 26 773,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 17 258,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 16 588,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 26 305,0 мың теңге;

О районном бюджете Карасуского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 100.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карасуского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 339 119,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 267 819,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 29 827,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 400,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 036 073,5 тысячи тенге;
2) затраты – 5 433 409,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 124,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 89 838,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 714,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 52 500,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 52 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 196 913,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 196 913,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.12.2024 № 185 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2024 год в сумме 276 856,0 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 15 531,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 20 648,0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ 5 145,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 16 275,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 21 308,0 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ 48 884,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 19 989,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 25 441,0 тысяч тенге;
Люблинский сельский округ 16 711,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 26 773,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 17 258,0 тысяч тенге;
Челгашинский сельский округ 16 588,0 тысяч тенге;
Черняевский сельский округ 26 305,0 тысяч тенге;

3. Алынып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 15.04.2024 № 126 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылы аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 292 618,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар бар екені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі көзделмеген.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының төрағасы С. Қажиев
Мәслихаттың

3. Исключен решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 15.04.2024 № 126 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть, что в 2024 году предусмотрены бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет в сумме 292 618,0 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2024 год не предусматривается.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Карасуского районного маслихата С. Кажиев
Приложение 1
к решению маслихата

22195,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
192969,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7249,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7249,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7249,3
2
Әлеуметтiк көмек
100219,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
100219,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32252,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2569,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
41420,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
23977,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
85501,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85501,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58625,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
212,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
26663,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
569242,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
115769,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
115769,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
30888,2
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
84881,3
2
Коммуналдық шаруашылық
447952,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
307372,2
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
307372,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
140580,3
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1902,8
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
138677,5
3
Елді-мекендерді көркейту
5520,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

22195,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
192969,7
1
Социальное обеспечение
7249,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7249,3
005
Государственная адресная социальная помощь
7249,3
2
Социальная помощь
100219,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
100219,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32252,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2569,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41420,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
23977,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
85501,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85501,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58625,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
212,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
26663,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
569242,1
1
Жилищное хозяйство
115769,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
115769,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
30888,2
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
84881,3
2
Коммунальное хозяйство
447952,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
307372,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
307372,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
140580,3
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1902,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
138677,5
3
Благоустройство населенных пунктов
5520,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
21909,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11340,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11340,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
73365,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
19093,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19093,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
54272,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29383,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
24889,0
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
156556,0
1
Отын және энергетика
156556,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
156556,0
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
156556,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
73724,0
6
Жер қатынастары
51478,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
51478,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43206,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8272,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
22246,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
22246,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22246,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25168,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25168,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
25168,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25168,0
12
Көлiк және коммуникация
177816,0
1
Автомобиль көлiгi
177816,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
21909,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11340,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11340,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
73365,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
19093,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19093,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
54272,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
29383,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24889,0
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
156556,0
1
Топливо и энергетика
156556,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
156556,0
009
Развитие теплоэнергетической системы
156556,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
73724,0
6
Земельные отношения
51478,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
51478,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43206,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8272,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
22246,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
22246,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22246,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25168,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25168,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25168,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
25168,0
12
Транспорт и коммуникации
177816,0
1
Автомобильный транспорт
177816,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)