Мәслихаттың 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 179 "Меңдіқара ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 9 маусымдағы № 43 шешімі
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Меңдіқара ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 179 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Боровское ауылының 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 346 367,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 46 032,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 300,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 300 035,0 мың теңге;
2) шығындар - 353 607,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 7 240,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 240,4 мың теңге.";
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған Боровское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 70 533,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 211 568,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Алешин ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 29 624,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5 914,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 23 560,0 мың теңге;
2) шығындар - 32 024,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 2 400,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 400,9 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Буденный ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение маслихата от 29 декабря 2022 года № 179 "О бюджетах села, сельских округов Мендыкаринского района на 2023 - 2025 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 9 июня 2023 года № 43
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах села, сельских округов Мендыкаринского района на 2023 - 2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 179 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Боровское на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 346 367,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 46 032,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 300,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 300 035,0 тысяч тенге;
2) затраты - 353 607,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 7 240,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7 240,4 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в бюджете села Боровское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 70 533,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 211 568,0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Алешинского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 29 624,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 914,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 150,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 23 560,0 тысяч тенге;
2) затраты - 32 024,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 2 400,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 400,9 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Буденновского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

1) кірістер - 32 981,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 061,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 275,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 29 495,9 мың теңге;
2) шығындар - 33 761,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 780,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 780,0 мың теңге.";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған Буденный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 978 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 5 517,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Введен ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 282,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 305,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 27 827,4 мың теңге;
2) шығындар - 33 719,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1437,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 437,2 мың теңге.";
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған Введен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 22 677,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 5 150,4 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Қарақоға ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 29 469,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 424,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 24 895,0 мың теңге;
2) шығындар - 30 782,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;

1) доходы - 32 981,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 061,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 275,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 150,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 29 495,9 тысяч тенге;
2) затраты - 33 761,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –780,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 780,0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете Буденновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 23 978,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 5 517,9 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Введенского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 282,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 305,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 150,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 27 827,4 тысяч тенге;
2) затраты - 33 719,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –1 437,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 437,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете Введенского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 22 677,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 5 150,4 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Каракогинского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 29 469,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 424,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 150,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 24 895,0 тысяч тенге;
2) затраты - 30 782,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 313,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 313,0 мың теңге.";
11 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Краснопреснен ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 192 944,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5 794,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 187 000,0 мың теңге;
2) шығындар - 193 656,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 712,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 712,1 мың теңге.";
12 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2023 жылға арналған Краснопреснен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 209,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 161 791,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
13 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ломоносов ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 57 413,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5 025,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 52 238,1 мың теңге;
2) шығындар - 59 886,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 2 473,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 473,5 мың теңге.";
14 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2023 жылға арналған Ломоносов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 847,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 28 391,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
15 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Михайлов ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –1 313,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -1 313,0 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Краснопресненского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 192 944,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 794,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 150,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 187 000,0 тысяч тенге;
2) затраты - 193 656,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –712,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 712,1 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в бюджете Краснопресненского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 25 209,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 161 791,0 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 57 413,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 025,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 150,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 52 238,1 тысяч тенге;
2) затраты - 59 886,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –2 473,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 473,5 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть, что в бюджете Ломоносовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 23 847,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 28 391,1 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

"20. 2023 жылға арналған Соснов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 8 377,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 11 239,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
21 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Теңіз ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 25 076,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 263,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 62,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 21 751,0 мың теңге;
2) шығындар - 25 704,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 628,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 628,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

"20. Учесть, что в бюджете Сосновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 8 377,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 11 239,1 тысяч тенге.";
пункт 21 изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Тенизовского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 25 076,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 263,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 62,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 21 751,0 тысяч тенге;
2) затраты - 25 704,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 628,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 628,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата