"Уәкілетті органның ведомствосының аумақтық бөлімшелерін, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарды және мамандандырылған ұйымдарды материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 26 тамыздағы № 585-Ө бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 13 қыркүйектегі № 253-ө бұйрығы
1. Уәкілетті органның ведомствосының аумақтық бөлімшелерін, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарды және мамандандырылған ұйымдарды материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 26 тамыздағы № 585-Ө бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін.
Осы көрсетілген бұйрықпен бекітілген уәкілетті органның ведомствосының аумақтық бөлімшелерін, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарды және мамандандырылған ұйымдарды материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормаларында:
2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 26 августа 2022 года № 585-П "Об утверждении норм оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа, местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, и специализированных организаций"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2023 года № 253-п
1. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 26 августа 2022 года № 585-П "Об утверждении норм оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа, местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, и специализированных организаций" следующие изменение:
В норме оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений, находящихся в ведении Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования животного мира утвержденных указанным приказом:
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Приказу.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после официального опубликования настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар
министрі
Е. Нысанбаев
Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2022 жылғы 26 тамыздағы
№ 585-ө бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитеті қарамағындағы аумақтық бөлімшелер үшін материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормалары
№ р/с
Заттай
Нормалар атауы
Өлшем бірлігі
Норманың сандық көрсеткіші
Қолдану мерзімі, жыл
Заттай нормаларды қолдану саласы
Заттай нормалардың таралу саласы
1
2
3
4
5
6
7
1. Арнайы транспорттық құралдар
1
Қайық моторы
бірлік
226
7
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
Арал-Сырдария бассейні – 23,
Балқаш-Алакөл бассейні – 35,
Зайсан-Ертіс бассейні – 35,
Есіл бассейні – 24,
Жайық-Каспий бассейні – 81,
Нұра-Сарысу бассейні - 6,
Тобол-Торғай бассейні – 14,
Шу-Таласс бассейні – 8
2
Қарда жүретін көлік
бірлік
42
7
Арал-Сырдария бассейні – 3,
Балқаш-Алакөл бассейні – 7,
Зайсан-Ертіс бассейні – 10,
Есіл бассейні – 4,
Жайық-Каспий бассейні – 13,
Нұра-Сарысу бассейні - 2,
Тобол-Торғай бассейні – 3
3
Қарда жүретін көлік және басқа жүктер үшін көліктің тіркемесі
бірлік
42
7
Арал-Сырдария бассейні – 3,
Балқаш-Алакөл бассейні – 7,
Зайсан-Ертіс бассейні – 10,
Есіл бассейні – 4,
Жайық-Каспий бассейні – 13,
Нұра-Сарысу бассейні - 2,
Тобол-Торғай бассейні – 3,
4
Қарда жүретін көлікке арналған арнайы қысқы киім
дана
42
3
Арал-Сырдария бассейні – 3,
Балқаш-Алакөл бассейні – 7,
Зайсан-Ертіс бассейні – 10,
Есіл бассейні – 4,
Жайық-Каспий бассейні – 13,
Нұра-Сарысу бассейні - 2,
Тобол-Торғай бассейні – 3
5
Вахтовка кунг
бірлік
24
7
Арал-Сырдария бассейні – 2,
Балқаш-Алакөл бассейні – 5,
Зайсан-Ертіс бассейні – 4,
Есіл бассейні – 2,
Жайық-Каспий бассейні – 7,
Нұра-Сарысу бассейні - 1,
Тобол-Торғай бассейні – 2,
Шу-Талас бассейні-1
6
Әмбебап аэрошана (Амфибия- аэрошана)
бірлік
32
7
Арал-Сырдария бассейні – 2,
Балқаш-Алакөл бассейні – 5,
Зайсан-Ертіс бассейні – 7,
Есіл бассейні – 3,
Жайық-Каспий бассейні – 10,
Нұра-Сарысу бассейні - 1,
Тобол-Торғай бассейні – 3,
Шу-Талас бассейні-1
7
Квадроцикл
бірлік
60
7
Арал-Сырдария басейні – 8,
Балқаш-Алакөл басейні – 10,
Зайсан-Ертіс басейні – 12,
Есіл басейні – 4,
Жайық-Каспий басейні – 17,
Нұра-Сарысу басейні - 2,
Тобол-Торғай басейні – 4,
Шу-Талас басейні- 3
8
Мотоцикл
бірлік
60
7
Арал-Сырдария басейні – 8,
Балқаш-Алакөл басейні – 10,
Зайсан-Ертіс басейні – 12,
Есіл басейні – 4,
Жайық-Каспий басейні – 17,
Нұра-Сарысу басейні - 2,
Тобол-Торғай басейні – 4,
Шу-Талас басейні- 3

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
Приложение к приказу
Приложение 2 к приказу
Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от "26" августа 2022 года № 585-п
Нормы оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений находящихся в введении Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
№ п/п
Наименование натуральной нормы
Единица измерен
ия
Норма в количественном выражении
Срок эксплуатации, лет
Область применения
Область распространения
1
2
3
4
5
6
7
1. Специальные транспортные средства
1.
Лодочный мотор
единиц
226
7
Охрана, воспроизводство и использование животного мира
Арало-Сырдарьинский бассейн – 23;
Балхаш-Алакольский басейн – 35;
Зайсан-Ертисский бассейн – 35;
Есильский бассейн – 24;
Жайык-Каспийский бассейн – 81;
Нура-Сарысуский бассейн – 6;
Тобол-Торгайский бассейн – 14;
Шу-Таласский бассейн – 8;
2.
Снегоход
единиц
42
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 3;
Балхаш-Алакольский басейн – 7;
Зайсан-Ертисский бассейн – 10;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –13;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 3
3.
Прицеп для снегоходов и других грузов
единиц
42
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 3;
Балхаш-Алакольский басейн – 7;
Зайсан-Ертисский бассейн – 10;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –13;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 3
4.
Специальная одежда для снегоходов
единиц
42
3
Арало-Сырдарьинский бассейн – 3;
Балхаш-Алакольский басейн – 7;
Зайсан-Ертисский бассейн – 10;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –13;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 3
5.
Вахтовка кунг
единиц
24
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 2;
Балхаш-Алакольский басейн – 5;
Зайсан-Ертисский бассейн – 4;
Есильский бассейн –2;
Жайык-Каспийский бассейн –7;
Нура-Сарысуский бассейн –1;
Тобол-Торгайский бассейн –2;
Шу-Таласский бассейн –1;
6.
Универсальные аэросани (Аэросани - амфибия)
единиц
32
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 2;
Балхаш-Алакольский басейн – 5;
Зайсан-Ертисский бассейн – 7;
Есильский бассейн – 3;
Жайык-Каспийский бассейн –10;
Нура-Сарысуский бассейн – 1;
Тобол-Торгайский бассейн –3;
Шу-Таласский бассейн – 1
7.
Квадроцикл
единиц
60
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 8;
Балхаш-Алакольский басейн – 10;
Зайсан-Ертисский бассейн – 12;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –17;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 4;
Шу-Таласский бассейн – 3;
8.
Мотоцикл
единиц
60
7
Арало-Сырдарьинский бассейн – 8;
Балхаш-Алакольский басейн – 10;
Зайсан-Ертисский бассейн – 12;
Есильский бассейн –4;
Жайык-Каспийский бассейн –17;
Нура-Сарысуский бассейн – 2;
Тобол-Торгайский бассейн – 4;
Шу-Таласский бассейн – 3;