Мәслихаттың 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 184 "Науырзым ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2023 жылғы 23 қарашадағы № 49 шешімі.
Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Науырзым ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 184 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 949 949,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 607 926,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11 533,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 7 873,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 322 617,1 мың теңге;
2) шығындар – 2 883 696,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 17 323,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 31 050,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 13 727,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 126 467,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 77 538,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77 538,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 31 050,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 727,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 215,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Г. Әбенова
Науырзым
аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2022 года № 184 "О районном бюджете Наурзумского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 23 ноября 2023 года № 49.
Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Наурзумского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 184 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы–2 949 949,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 607 926,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям–11 533,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала –7 873,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 322 617,1 тысячи тенге;
2) затраты – 2 883 696,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –17 323,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 050,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 727,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 126 467,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -77538,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77538,7 тысяч тенге:
поступление займов – 31 050,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 727,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 215,7 тысяч тенге.";
приложение 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Г. Абенова
Приложение 1
к решению Наурзумского
районного маслихата

180318,0
2
Қаржылық қызмет
1299,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1299,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
485,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
814,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
118300,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
43635,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43635,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
48425,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48425,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
26240,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26240,0
02
Қорғаныс
6845,0
1
Әскери мұқтаждар
1947,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1947,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1947,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4898,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4898,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2449,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2449,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
322588,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
79307,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79307,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
79307,0
2
Әлеуметтiк көмек
203893,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
203893,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
87447,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20421,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
872,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
41879,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

180318,0
2
Финансовая деятельность
1299,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1299,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
485,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
814,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
118300,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
43635,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
43635,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
48425,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
48425,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
26240,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
26240,0
02
Оборона
6845,0
1
Военные нужды
1947,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1947,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1947,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4898,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4898,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2449,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2449,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
322588,0
1
Социальное обеспечение
79307,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79307,0
005
Государственная адресная социальная помощь
79307,0
2
Социальная помощь
203893,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
203893,0
002
Программа занятости
87447,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20421,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
872,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41879,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью