Мәслихаттың 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 241 "Сарыкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 5 қазандағы № 63 шешімі
Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Сарыкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 241 мынадай өзгерiстер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сарыкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 132 948,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 538 512,0 мың теңге,
салыққа жатпайтын түсімдер – 17 807,9 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 521,9 мың теңге,
трансферттік түсімдер – 1 572 106,5 мың теңге;
2) шығыстар – 3 387 099,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – - 2 368,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк несиелеу – 41 400,0 мың теңге;
бюджеттік несиені өтеу – 43 768,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 251 782,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті қолдану) – 251 782,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 41 400,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 768,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 244 150,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл аудандық мәслихатының төрағасы Д. Әбжамалов
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 28 декабря 2022 года № 241 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 5 октября 2023 года № 63
Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Сарыкольского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 241 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 132 948,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 538 512,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 807,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 521,9 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 1 572 106,5 тысяч тенге;
2) затраты – 3 387 099,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 368,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 400,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 768,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 251 782,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 251 782,9 тысячи тенге;
поступление займов – 41 400,0 тысяч тенге;
погашение займов – 33 768,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 244 150,9 тысяч тенге.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Сарыкольского районного маслихата Д. Абжамалов
Приложение
к решению маслихата

405,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
405,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
405,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
27 351,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
27 351,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 351,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
27 351,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
351 826,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
39 163,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39 163,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
39 163,0
2
Әлеуметтiк көмек
237 822,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
237 822,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
81 848,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18 515,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 688,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
83 687,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
24 564,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
25 519,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 841,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 841,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 165,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
194,2
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 482,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
209 822,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
64 540,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

405,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
405,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
405,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
27 351,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
27 351,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 351,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
27 351,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
351 826,6
1
Социальное обеспечение
39 163,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39 163,0
005
Государственная адресная социальная помощь
39 163,0
2
Социальная помощь
237 822,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
237 822,4
002
Программа занятости
81 848,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18 515,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 688,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
83 687,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
24 564,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
25 519,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 841,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 841,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 165,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
194,2
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 482,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
209 822,6
1
Жилищное хозяйство
64 540,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)