Бейімбет Майлин ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 70 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына және Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 258 943,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 691 728,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38 155,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер бойынша – 22 116,0 мың теңге;
трасферттердің түсімдері бойынша – 4 506 944,0 мың теңге;
2) шығындар – 8 280 511,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23 867,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 129 220,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 105 353,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 84 000,0 мың теңге,
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -129 435,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 129 435,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 28.10.2024 № 125 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 1 761 926,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округ, Тобыл кенті бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері көзделсін:
1) аудандық бюджеттен, ауылдық округ, кент бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 230 168,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 30 071,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 24 658,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 17 863,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 16 896,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 26 186,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 27 311,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 25 293,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 31 013,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 30 877,0 мың теңге;
2) аудандық бюджеттен ауылдық округ, кент бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 238 105,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 30 664,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 25 783,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 18 301,0 мың теңге;

О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 70.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 258 943,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 691 728,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 38 155,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 22 116,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 506 944,0 тысяч тенге;
2) затраты – 8 280 511,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 867,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 129 220,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 353,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 84 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -129 435,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 129 435,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28.10.2024 № 125 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 1 761 926,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2024 год в сумме 230 168,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 30 071,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 24 658,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 17 863,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 16 896,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 26 186,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 27 311,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 25 293,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 31 013,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 30 877,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2025 год в сумме 238 105,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 30 664,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 25 783,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 18 301,0 тысяч тенге;

Майский ауылдық округi – 17 145,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 27 120,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 28 196,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 26 030,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 33 075,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 31 791,0 мың теңге;
3) аудандық бюджеттен ауылдық округ, кент бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 232 174,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 30 423,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 25 988,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 17 259,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 16 367,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 27 700,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 28 466,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 26 122,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 29 883,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 29 966,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражат, оның ішінде нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
3) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесілерге нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
2) газ тасымалдау жүйесін дамытуға.
Аталған трансферттерді бөлу Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Майский сельский округ – 17 145,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 27 120,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 28 196,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 26 030,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 33 075,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 31 791,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2026 год в сумме 232 174,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 30 423,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 25 988,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 17 259,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 16 367,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 27 700,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 28 466,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 26 122,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 29 883,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 29 966,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе целевых трансфертов, на:
1) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) развитие газотранспортной системы.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района Беимбета Майлина.

7. Бейімбет Майлин ауданы жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 249 819,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 28.10.2024 № 125 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан мәслихатының төрағасы Д. Мартин
Мәслихаттың
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 70 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2024 год в сумме 249 819,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28.10.2024 № 125 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Д. Мартин
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 70
Районный бюджет на 2024 год

5 135,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 135,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
287 088,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 062,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12 062,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 062,0
2
Әлеуметтiк көмек
210 081,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
210 081,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
364,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 376,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 903,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
67 392,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
90 045,3
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64 944,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64 944,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 721,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
441,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 782,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 142 189,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
92 627,7
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
92 627,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
50 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
42 627,7
2
Коммуналдық шаруашылық
1 049 561,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
499 484,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
45 777,6
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
12 992,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

5 135,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 135,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
287 088,0
1
Социальное обеспечение
12 062,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12 062,0
005
Государственная адресная социальная помощь
12 062,0
2
Социальная помощь
210 081,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
210 081,8
006
Оказание жилищной помощи
364,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 376,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 903,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67 392,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
90 045,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64 944,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 944,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 721,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
441,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 782,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 142 189,3
1
Жилищное хозяйство
92 627,7
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
92 627,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
50 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
42 627,7
2
Коммунальное хозяйство
1 049 561,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
499 484,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
45 777,6
028
Развитие коммунального хозяйства
12 992,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

893 975,7
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
893 975,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
91 314,0
1
Ауыл шаруашылығы
40 005,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
40 005,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 005,0
6
Жер қатынастары
27 733,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 733,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 922,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 811,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
23 576,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 576,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 576,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 713,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 713,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
66 713,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48 133,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
18 265,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
315,0
12
Көлiк және коммуникация
1 431 694,1
1
Автомобиль көлiгi
1 417 927,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 417 927,1
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
61 717,7
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 356 208,4
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
13 767,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 767,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

893 975,7
036
Развитие газотранспортной системы
893 975,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
91 314,0
1
Сельское хозяйство
40 005,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
40 005,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
40 005,0
6
Земельные отношения
27 733,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 733,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 922,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 811,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23 576,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 576,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 576,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 713,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 713,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
66 713,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
48 133,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
18 265,0
015
Капитальные расходы государственного органа
315,0
12
Транспорт и коммуникации
1 431 694,1
1
Автомобильный транспорт
1 417 927,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 417 927,1
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
61 717,7
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 356 208,4
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
13 767,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 767,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям