Бейімбет Майлин ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 70 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына және Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 996 941,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 658 112,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 43 415,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер бойынша – 50 472,0 мың теңге;
трасферттердің түсімдері бойынша – 4 244 942,8 мың теңге;
2) шығындар – 8 018 509,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23 867,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 129 220,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 105 353,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 84 000,0 мың теңге,
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -129 435,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 129 435,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 21.06.2024 № 108 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 1 761 926,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округ, Тобыл кенті бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері көзделсін:
1) аудандық бюджеттен, ауылдық округ, кент бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 230 168,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 30 071,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 24 658,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 17 863,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 16 896,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 26 186,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 27 311,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 25 293,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 31 013,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 30 877,0 мың теңге;
2) аудандық бюджеттен ауылдық округ, кент бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 238 105,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 30 664,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 25 783,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 18 301,0 мың теңге;

О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 70.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 996 941,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 658 112,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 43 415,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 50 472,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 244 942,8 тысяч тенге;
2) затраты – 8 018 509,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 867,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 129 220,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 353,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 84 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -129 435,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 129 435,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 21.06.2024 № 108 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 1 761 926,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2024 год в сумме 230 168,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 30 071,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 24 658,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 17 863,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 16 896,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 26 186,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 27 311,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 25 293,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 31 013,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 30 877,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2025 год в сумме 238 105,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 30 664,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 25 783,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 18 301,0 тысяч тенге;

Майский ауылдық округi – 17 145,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 27 120,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 28 196,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 26 030,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 33 075,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 31 791,0 мың теңге;
3) аудандық бюджеттен ауылдық округ, кент бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 232 174,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 30 423,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 25 988,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 17 259,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 16 367,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 27 700,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 28 466,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 26 122,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 29 883,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 29 966,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражат, оның ішінде нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
3) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесілерге нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
2) газ тасымалдау жүйесін дамытуға.
Аталған трансферттерді бөлу Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Майский сельский округ – 17 145,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 27 120,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 28 196,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 26 030,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 33 075,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 31 791,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2026 год в сумме 232 174,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 30 423,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 25 988,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 17 259,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 16 367,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 27 700,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 28 466,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 26 122,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 29 883,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 29 966,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе целевых трансфертов, на:
1) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) развитие газотранспортной системы.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района Беимбета Майлина.

7. Бейімбет Майлин ауданы жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 47 011,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 21.06.2024 № 108 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан мәслихатының төрағасы Д. Мартин
Мәслихаттың
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 70 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2024 год в сумме 47 011,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 21.06.2024 № 108 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Д. Мартин
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 70
Районный бюджет на 2024 год

877 489,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
93 314,0
1
Ауыл шаруашылығы
42 005,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
42 005,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 005,0
6
Жер қатынастары
27 733,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 733,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 922,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 811,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
23 576,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 576,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 576,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
73 113,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
73 113,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
73 113,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54 848,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
18 265,0
12
Көлiк және коммуникация
1 442 216,5
1
Автомобиль көлiгi
1 428 449,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 428 449,5
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
64 040,7
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
130 068,6
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 234 340,2
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
13 767,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 767,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

877 489,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
93 314,0
1
Сельское хозяйство
42 005,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
42 005,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
42 005,0
6
Земельные отношения
27 733,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 733,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 922,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 811,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23 576,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 576,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 576,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
73 113,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
73 113,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
73 113,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
54 848,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
18 265,0
12
Транспорт и коммуникации
1 442 216,5
1
Автомобильный транспорт
1 428 449,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 428 449,5
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
64 040,7
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
130 068,6
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 234 340,2
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
13 767,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 767,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям