Ұзынкөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 62 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұзынкөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 657 126,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 400 341,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 16 856,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 6 704,5 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 233 224,9 мың теңге;
2) шығындар – 5 742 077,2мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 20 475,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 40 612,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 20 137,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 94 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -199 925,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 199 925,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 20.12.2024 № 136 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 166 907,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.02.2024 № 72 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қарастырылған.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 333 268,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Бауман ауылы – 23 992,0 мың теңге;
Ершов ауылдық округі – 9 075,0 мың теңге;
Киров ауылдық округі – 25 324,0 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 25 393,0 мың теңге;
Обаған ауылдық округі – 26 255,0 мың теңге;
Пресногорьков ауылдық округі – 36 520,0 мың теңге;
Ряжск ауылдық округі – 27 504,0 мың теңге;
Сатай ауылы – 23 910,0 мың теңге;
Троебратское ауылы – 36 082,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауылдық округі – 76 482,0 мың теңге;
Федоров ауылдық округі – 22 731,0 мың теңге.
Ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттерді өтеу ескерілсін.

О районном бюджете Узункольского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 26 декабря 2023 года № 62.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 657 126,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 400 341,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 16 856,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 704,5 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 233 224,9 тысячи тенге;
2) затраты – 5 742 077,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 475,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 40 612,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 137,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 94 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -199 925,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 199 925,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 20.12.2024 № 136 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 166 907,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.02.2024 № 72 (вводится в действие с 01.01.2024).
Предусмотрены бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов, в сумме 333 268,0 тысяч тенге, в том числе:
село Бауманское – 23 992,0 тысячи тенге;
Ершовский сельский округ – 9 075,0 тысяч тенге;
Кировский сельский округ – 25 324,0 тысячи тенге;
Новопокровский сельский округ – 25 393,0 тысячи тенге;
сельский округ Обаған – 26 255,0 тысяч тенге;
Пресногорьковский сельский округ – 36 520,0 тысяч тенге;
Ряжский сельский округ – 27 504,0 тысячи тенге;
село Сатай – 23 910,0 тысяч тенге;
село Троебратское – 36 082,0 тысячи тенге;
Узункольский сельский округ – 76 482,0 тысячи тенге;
Федоровский сельский округ – 22 731,0 тысяча тенге.
Бюджетные изъятия из бюджетов сел, сельских округов в районный бюджет не предусмотрены.
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год погашение бюджетных кредитов.

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аударуға жататын бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу жөнінде борышқа қызмет көрсету көзделсін.
6. Ұзынкөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 16 766,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихатының төрағасы Н. Булатов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ұзынкөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_____________ А. Лагушина
2023 жылғы "26" желтоқсандағы
Мәслихаттың
2023 жылғы "26" желтоқсандағы
№ 62 шешіміне
1 – қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год обслуживание долга по выплате вознаграждений по бюджетным кредитам, подлежащих перечислению в областной бюджет.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Узункольского района на 2023 год в размере 16 766,0 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Узункольского районного маслихата Н. Булатов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования"
______________ А. Лагушина
"26" декабря 2023 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "26" декабря 2023 года
№ 62
Районный бюджет на 2024 год

010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2717,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
57818,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
28158,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57587,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57587,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41210,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
79,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16297,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
295088,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
44514,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
44514,6
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
19441,8
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
5000,0
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
1490,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
18582,8
2
Коммуналдық шаруашылық
91679,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1339,3
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1339,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
90340,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
90340,0
3
Елді-мекендерді көркейту
158894,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
158894,7
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
119114,7
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
4700,0
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
35080,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
424394,4
1
Мәдениет саласындағы қызмет
138892,3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2717,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
57818,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
28158,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57587,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57587,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41210,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
79,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16297,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
295088,6
1
Жилищное хозяйство
44514,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
44514,6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
19441,8
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
5000,0
005
Снос аварийного и ветхого жилья
1490,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
18582,8
2
Коммунальное хозяйство
91679,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1339,3
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1339,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
90340,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
90340,0
3
Благоустройство населенных пунктов
158894,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
158894,7
015
Освещение улиц в населенных пунктах
119114,7
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
4700,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
35080,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
424394,4
1
Деятельность в области культуры
138892,3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

21479,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21479,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21479,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
5573,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5573,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5371,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
202,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
1881,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1881,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1881,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1881,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
243174,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
45812,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45812,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
45812,0
2
Әлеуметтiк көмек
138413,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138413,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20933,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4466,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
66670,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
46344,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58949,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58949,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46652,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
203,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12094,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

21479,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21479,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21479,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5573,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5573,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5371,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
202,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1881,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1881,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1881,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1881,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
243174,0
1
Социальное обеспечение
45812,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45812,0
005
Государственная адресная социальная помощь
45812,0
2
Социальная помощь
138413,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138413,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20933,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4466,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
66670,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
46344,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58949,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58949,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46652,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
203,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12094,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство