Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 212/31 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 шілдедегі № 35/6 шешімі
Ақсуқалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 212/31 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175836 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22053798 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9860427 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60457 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48531 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12084383 мың теңге;
2) шығындар – 26963079 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -101519 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 205019 мың тенге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 88847 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 88847 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4896609 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -4896609 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 1078105 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 29748 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 29748 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 6364 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 4699 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4386 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 4576 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 4691 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 5032 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 11640 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 11640 мың теңге:
Евгеньевка ауылдық округі – 11640 мың теңге.

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 212/31 "О бюджете города Аксу на 2023-2025 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 14 июля 2023 года № 35/6
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 212/31 "О бюджете города Аксу на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 175836) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 22053798тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9860427 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60457 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48531 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12084383 тысяч тенге;
2) затраты – 26963079 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -101519 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103500тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 205019тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –88847 тысяч тенге,в том числе:
приобретение финансовых активов – 88847 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4896609 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -4896609 тысяч тенге".
2) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в бюджете города Аксу на 2023 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1078105 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 29748 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 29748 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 6364 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 4699 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4386 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 4576 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 4691 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 5032 тысяч тенге.
По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 11640 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 11640 тысяч тенге:
Евгеньевский сельский округ – 11640 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 29398 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 29398 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 5044 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 5629 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 5940 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 7785 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 2000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 3000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 2900 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 2900 мың теңге:
Алғабас ауылдық округі – 900 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 2000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 82391 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 82391 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 19590 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 3622 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 15175 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 27338 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 10003 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6663 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 63631 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 63631 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 23515 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 26263 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4575 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 6278 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 3000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 68487 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 68487 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 3591 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 9975 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 8015 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 4500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 25178 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 17228 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 23975мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 23975 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 1235 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 740 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 22000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша:045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 44584 мың теңге:

По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 29398 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 29398 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 5044 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5629 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ –5940 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 7785 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 2000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 3000 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 2900 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 2900 тысяч тенге:
Алгабасский сельский округ – 900 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 2000 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 82391 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 82391 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 19590тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3622 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 15175 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 27338 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 10003 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6663 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 63631 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 63631 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 23515тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 26263 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ –4575 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 6278 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 3000 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 68487 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 68487 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 3591 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 9975 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 8015 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 4500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 25178 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 17228 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 23975 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 23975 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1235 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 740 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 22000 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 44584 тысяч тенге:

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 44584 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 883 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 40701 мың теңге;
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 721351 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 721351 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 367425 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 353926 мың теңге".

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 44584 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 883 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 40701 тысяч тенге;
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 721351 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 721351 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 367425 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 353926 тысяч тенге".

40518
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
40518
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
30234
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30234
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3003422
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
185368
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
185368
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
185368
2
Әлеуметтiк көмек
2363678
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2219263
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
990674
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31947
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
324700
010
Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4638
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
37500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
205866
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
75850
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық, емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
462095
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
79493
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
144415
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
144415
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
454376
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
454376
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102489
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

40518
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
40518
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
30234
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
30234
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3003422
1
Социальное обеспечение
185368
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
185368
005
Государственная адресная социальная помощь
185368
2
Социальная помощь
2363678
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2219263
002
Программа занятости
990674
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31947
006
Оказание жилищной помощи
6500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
324700
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4638
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
37500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
205866
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
75850
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
462095
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
79493
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
144415
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
144415
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
454376
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
454376
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
102489
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат