"2024-2026 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті туралы"
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 96/12 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшасына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10683402,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2929625,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 79974,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5138,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7668665,0 мың теңге;
2) шығындар – 10924769,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 139147,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 239980,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100833,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -380513,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 380513,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 30.09.2024 № 200/23 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы орган резервінің сомасы 68329 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Майқайың кентінің бюджеттеріне бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі жалпы сомасы 418681 мың теңге, оның ішінде:
– 14435 мың теңге – абаттандыру бойынша іс-шараларды өткізуге;
– 352697 мың теңге – елді мекендердің жолдарына орташа жөндеу жүргізуге;
– 22500 мың теңге – қызметтік автокөлік сатып алу;
– 29049 мың теңге – әкімшілік ғимараттың шатырын күрделі және ағымдағы жөндеу.

"О Баянаульском районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 22 декабря 2023 года № 96/12.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "Утвердить Баянаульский районный бюджет на 2024-2026 годы" согласно приложении 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –10683402,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2929625,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 79974,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5138,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7668665,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10924769,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –139147,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 239980,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 100833,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета– -380513,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –380513,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 30.09.2024 № 200/23 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить сумму резерва местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 68329 тысяч тенге.
3. Учесть объем целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2024 год, в общей сумме 418681 тысяч тенге, в том числе:
- 14435 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству;
- 352697 тысяч тенге - на проведение среднего ремонта дорог населенных пунктов;
- 22500 тысяч тенге – приобретение служебного автотранспорта;
- 29049 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт кровли административного здания.

4. 2024 жылға арналған ауылдық округтер мен Майқайың кентінің аудандық бюджеттері бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі жалпы сомасы 1419941 мың теңге, оның ішінде:
– 804695 мың теңге – "Ауыл Ел Бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
– 381297 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
– 233949 мың теңге – елді мекендерді абаттандыруға.

4. Учесть объем целевых текущих трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета, передаваемых по районным бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2024 год, в общей сумме 1419941 тысяч тенге, в том числе:
- 804695 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл–Ел бесігі";
- 381297 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов;
- 233949 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов.

5. Шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік–экономикалық даму мәселелері, бюджетті жоспарлау және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Баянауыл аудандық мәслихатының төрағасы Р. Мукашев
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
22 желтоқсандағы № 96/12
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Баянауыл аудандық бюджеті

5. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально– экономического развития, планирования бюджета и социальной политики.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Баянаульского районного маслихата Р. Мукашев
Приложение 1
к решению Баянаульского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 96/12
Баянаульский районный бюджет на 2024 год

001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65925
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
99710
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99710
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
70703
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70703
02
Қорғаныс
51762
1
Әскери мұқтаждар
19648
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19648
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19648
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
32114
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32114
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2192
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
29922
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
387510
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
47688
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47688
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47688
2
Әлеуметтiк көмек
269448
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
269448
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35240
1
2
3
4
5
6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3654
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103252
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3066
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
95464
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
64925
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
99710
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
99710
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
70703
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
70703
02
Оборона
51762
1
Военные нужды
19648
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19648
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19648
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
32114
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32114
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2192
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
29922
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
387510
1
Социальное обеспечение
47688
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47688
005
Государственная адресная социальная помощь
47688
2
Социальная помощь
269448
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
269448
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35240
006
Оказание жилищной помощи
3654
1
2
3
4
5
6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103252
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3066
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
95464
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью