"2024-2026 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті туралы"
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 96/12 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті тиісінше 1,2,3 қосымшасына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10628827,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2870650,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81875,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9138,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7667163,0 мың теңге;
2) шығындар – 10870193,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 139147,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 239980,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100833,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -380513,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 380513,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 05.12.2024 № 230 /26 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы орган резервінің сомасы 68329 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Майқайың кентінің бюджеттеріне бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі жалпы сомасы 418681 мың теңге, оның ішінде:
– 14435 мың теңге – абаттандыру бойынша іс-шараларды өткізуге;
– 352697 мың теңге – елді мекендердің жолдарына орташа жөндеу жүргізуге;
– 22500 мың теңге – қызметтік автокөлік сатып алу;
– 29049 мың теңге – әкімшілік ғимараттың шатырын күрделі және ағымдағы жөндеу.

"О Баянаульском районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 22 декабря 2023 года № 96/12.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Баянаульский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложении 1,2,3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –10628827,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2870650,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 81875,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9138,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7667163,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10870193,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –139147,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 239980,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 100833,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета– -380513,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –380513,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 05.12.2024 № 230/26 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить сумму резерва местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 68329 тысяч тенге.
3. Учесть объем целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2024 год, в общей сумме 418681 тысяч тенге, в том числе:
- 14435 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству;
- 352697 тысяч тенге - на проведение среднего ремонта дорог населенных пунктов;
- 22500 тысяч тенге – приобретение служебного автотранспорта;
- 29049 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт кровли административного здания.

4. 2024 жылға арналған ауылдық округтер мен Майқайың кентінің аудандық бюджеттері бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі жалпы сомасы 1419941 мың теңге, оның ішінде:
– 804695 мың теңге – "Ауыл Ел Бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
– 381297 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
– 233949 мың теңге – елді мекендерді абаттандыруға.

4. Учесть объем целевых текущих трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета, передаваемых по районным бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2024 год, в общей сумме 1419941 тысяч тенге, в том числе:
- 804695 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл–Ел бесігі";
- 381297 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов;
- 233949 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов.

5. Шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік–экономикалық даму мәселелері, бюджетті жоспарлау және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Баянауыл аудандық мәслихатының төрағасы Р. Мукашев
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
22 желтоқсандағы № 96/12
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Баянауыл аудандық бюджеті

5. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально– экономического развития, планирования бюджета и социальной политики.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Баянаульского районного маслихата Р. Мукашев
Приложение 1
к решению Баянаульского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 96/12
Баянаульский районный бюджет на 2024 год