2024-2026 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 1/7 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3947321 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1309945 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20865 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге ;
трансферттер түсімі – 2616511 мың теңге;
2) шығындар – 4649444 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55717 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 101530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45813 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -757840 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 757840 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 1/21 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 19032 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 1/21 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция 800710 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 370383 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 31832 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 31331 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 36465 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 39131 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 31742 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 32941 мың теңге;
Көктүбек ауылдық округі – 33000 мың теңге;
Май ауылдық округі – 34880 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 41458 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 23844 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 33759 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 370383 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 31832 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 31331 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 36465 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 39131 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 31742 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 32941 мың теңге;
Көктүбек ауылдық округі – 33000 мың теңге;
Май ауылдық округі – 34880 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 41458 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 23844 мың теңге.

О Майском районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Майского районного маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2023 года № 1/7.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Майский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3947321 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1309945 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20865 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2616511 тысяч тенге;
2) затраты – 4649444 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55717 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 101530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45813 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -757840 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 757840 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 13.12.2024 № 1/21 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 19032 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 13.12.2024 № 1/21 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 800710 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 370383 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар - 31832 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 31331 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 36465 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 39131 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 31742 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 32941 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 33000 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 34880 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 41458 тысяч тенге;
село Майтубек – 23844 тысячи тенге;
Сатинский сельский округ – 33759 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 370383 тысяч тенге.
село Акжар - 31832 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 31331 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 36465 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 39131 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 31742 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 32941 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 33000 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 34880 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 41458 тысяч тенге;
село Майтубек – 23844 тысячи тенге;
Сатинский сельский округ – 33759 тысяч тенге.

7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне ағымдағы сипаттағы шығыстарға нысаналы трансферттер 969139 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 1/21 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в сумме 969139 тысяч тенге на затраты текущего характера.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 13.12.2024 № 1/21 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек определяется на основании постановления акимата района.

9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

9. Специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.