2024-2026 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 11/113 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 604 358 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 904 256 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42 401 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 390 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 656 311 мың теңге;
2) шығындар – 4 686 025 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 62 100 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 132 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 812 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 143 767 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 143 767 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 04.05.2024 № 17/145 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2024 жылға арналған резерві 36 653 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған Павлодар аудандық бюджетінде – 991 401 мың теңге облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 786 528 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Григорьевка – 72 748 мың теңге;
Ефремовка – 29 266 мың теңге;
Заңғар – 31 443 мың теңге;
Заря – 65 717 мың теңге;
Кемеңгер – 31 077 мың теңге;
Кеңес – 93 314 мың теңге;
Луганск – 64 576 мың теңге;
Мичурин – 81 750 мың теңге;
Ольгинка – 45 875 мың теңге;
Рождественка – 89 332 мың теңге;
Чернорецк – 87 964 мың теңге;
Черноярка – 58 582 мың теңге;
Шақат – 34 884 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
1 868 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақасын көтеруге;

О Павлодарском районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2023 года № 11/113.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 604 358 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 904 256 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42 401 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 390 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 656 311 тысяч тенге;
2) затраты – 4 686 025 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 62 100 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 132 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 812 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 143 767 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 143 767 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 04.05.2024 № 17/145 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 36 653 тысячи тенге.
3. Учесть в бюджете Павлодарского района на 2024 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета – 991 401 тысяча тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села Ольгинка, в общей сумме 786 528 тысяч тенге, в том числе:
Григорьевский – 72 748 тысяч тенге;
Ефремовский – 29 266 тысяч тенге;
Зангарский – 31 443 тысячи тенге;
Заринский – 65 717 тысяч тенге;
Кемеңгер – 31 077 тысяч тенге;
Кенесский – 93 314 тысяч тенге;
Луганский – 64 576 тысяч тенге;
Мичуринский – 81 750 тысяч тенге;
Ольгинка – 45 875 тысяч тенге;
Рождественский – 89 332 тысячи тенге;
Чернорецкий – 87 964 тысячи тенге;
Черноярский – 58 582 тысячи тенге;
Шакатский – 34 884 тысячи тенге.
5. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2024 год бюджетам сельских округов и села Ольгинка в следующих объемах:
1 868 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

320 983 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарын жөндеу жөніндегі іс-шараларды жүргізуге;
323 694 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыруға;
11 250 – елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
55 505 мың теңге – мәдениет және спорт саласындағы шығындарға;
261 436 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.

320 983 тысячи тенге – на проведение мероприятий по ремонту автомобильных дорог населенных пунктов;
323 694 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству населенных пунктов;
11 250 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
55 505 тысяч тенге – на расходы в сфере культуры и спорта;
261 436 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 04.05.2024 № 17/145 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Шұғаев
Павлодар аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 04.05.2024 № 17/145 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов и села Ольгинка определяется на основании постановления акимата района.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Павлодарского районного маслихата Ж. Шугаев
Приложение 1
к решению Павлодарского
районного маслихата
от 25 декабря 2023 года

60 955
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 116
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
59 839
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
381 583
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
11 743
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11 743
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11 743
2
Әлеуметтік көмек
299 275
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
299 275
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 662
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109 440
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 177
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
118 252
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
61 744
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
70 565
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 565
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 944
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 361
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
328 002
1
Тұрғын үй шаруашылығы
39 167
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
417
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
417
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
38 750
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
11 357
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
27 393
2
Коммуналдық шаруашылық

60 955
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 116
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
59 839
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
381 583
1
Социальное обеспечение
11 743
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11 743
005
Государственная адресная социальная помощь
11 743
2
Социальная помощь
299 275
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
299 275
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 662
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109 440
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 177
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 252
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
61 744
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
70 565
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 565
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 944
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14 361
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
328 002
1
Жилищное хозяйство
39 167
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
417
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
417
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
38 750
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
11 357
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
27 393
2
Коммунальное хозяйство