2024-2026 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 11/113 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 968 256 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 928 163 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78 060 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 059 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 953 974 мың теңге;
2) шығындар – 5 049 923 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 62 100 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 132 912 мың теңге ;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 812 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 143 767 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 143 767 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 05.11.2024 № 22 /193 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2024 жылға арналған резерві 36 653 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған Павлодар аудандық бюджетінде – 991 401 мың теңге облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 786 528 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Григорьевка – 72 748 мың теңге;
Ефремовка – 29 266 мың теңге;
Заңғар – 31 443 мың теңге;
Заря – 65 717 мың теңге;
Кемеңгер – 31 077 мың теңге;
Кеңес – 93 314 мың теңге;
Луганск – 64 576 мың теңге;
Мичурин – 81 750 мың теңге;
Ольгинка – 45 875 мың теңге;
Рождественка – 89 332 мың теңге;
Чернорецк – 87 964 мың теңге;
Черноярка – 58 582 мың теңге;
Шақат – 34 884 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
1 803 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақасын көтеруге;

О Павлодарском районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2023 года № 11/113.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 968 256 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 928 163 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 78 060 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 059 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 953 974 тысячи тенге;
2) затраты – 5 049 923 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 62 100 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 132 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 812 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 143 767 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 143 767 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 05.11.2024 № 22/193 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 36 653 тысячи тенге.
3. Учесть в бюджете Павлодарского района на 2024 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета – 991 401 тысяча тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села Ольгинка, в общей сумме 786 528 тысяч тенге, в том числе:
Григорьевский – 72 748 тысяч тенге;
Ефремовский – 29 266 тысяч тенге;
Зангарский – 31 443 тысячи тенге;
Заринский – 65 717 тысяч тенге;
Кемеңгер – 31 077 тысяч тенге;
Кенесский – 93 314 тысяч тенге;
Луганский – 64 576 тысяч тенге;
Мичуринский – 81 750 тысяч тенге;
Ольгинка – 45 875 тысяч тенге;
Рождественский – 89 332 тысячи тенге;
Чернорецкий – 87 964 тысячи тенге;
Черноярский – 58 582 тысячи тенге;
Шакатский – 34 884 тысячи тенге.
5. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2024 год бюджетам сельских округов и села Ольгинка в следующих объемах:
1 803 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

319 557 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарын жөндеу жөніндегі іс-шараларды жүргізуге;
307 744 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыруға;
58 672 мың теңге – мәдениет және спорт саласындағы шығындарға;
251 279 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 05.11.2024 № 22 /193 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

319 557 тысяч тенге – на проведение мероприятий по ремонту автомобильных дорог населенных пунктов;
307 744 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству населенных пунктов;
58 672 тысячи тенге – на расходы в сфере культуры и спорта;
251 279 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 05.11.2024 № 22/193 (вводится в действие с 01.01.2024).

6. Ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Шұғаев
Павлодар аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы
№ 11/113 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған Павлодар аудандық бюджеті туралы (өзгерістермен)

6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов и села Ольгинка определяется на основании постановления акимата района.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Павлодарского районного маслихата Ж. Шугаев
Приложение 1
к решению Павлодарского
районного маслихата
от 25 декабря 2023 года
№ 11/113
О Павлодарском районном бюджете на 2024 год (с изменениями)