2024-2026 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 68/12 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 169 579 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 999 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 943 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 060 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 151 774 мың теңге;
2) шығындар – 5 603 530 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 60 330 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 101 530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 200 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -494 281 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 494 281 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 19.11.2024 № 126 /25 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен Успен аудандық бюджетіне 1 100 320 мың теңге сомасында берілетін субвенция көзделсін.
3. 2024 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 309 436 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі – 59 820 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 44 113 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 44 916 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 37 317 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 52 085 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 34 714 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 36 471 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 306 873 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі – 61 112 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 46 719 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 48 462 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 38 365 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 54 589 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 32 514 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 25 112 мың теңге.

Об Успенском районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Успенского районного маслихата Павлодарской области от 21 декабря 2023 года № 68/12.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 169 579 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 999 802 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 943 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 060 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 151 774 тысяч тенге;
2) затраты – 5 603 530 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 60 330 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 101 530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 200 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -494 281 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 494 281 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 19.11.2024 № 126/25 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2024 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в Успенский районный бюджет в сумме 1 100 320 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 309 436 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 59 820 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 44 113 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 44 916 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 37 317 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 52 085 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 34 714 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 36 471 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 306 873 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 61 112 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 46 719 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 48 462 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 38 365 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 54 589 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 32 514 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 25 112 тысяч тенге.

5. 2026 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 305 454 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі – 60 071 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 46 504 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 48 672 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 38 550 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 55 222 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 32 047 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 24 388 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
485 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
45 780 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
423 965 мың теңге – аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
169 616 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
5 876 мың теңге – елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
2 221 мың теңге – аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
150 мың теңге – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз етуге;

5. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 305 454 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 60 071 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 46 504 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 48 672 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 38 550 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 55 222 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 32 047 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 24 388 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
485 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
45 780 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по благоустройству и озеленению населенных пунктов;
423 965 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
169 616 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
5 876 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах;
2 221 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа;
150 тысяч тенге – на обеспечение деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;

8 389 мың теңге – мемлекеттік органның күрделі шығыстарына.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 19.11.2024 № 126 /25 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі Успен ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Успен ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 5 914 мың теңге сомада бекітілсін.

8 389 тысяч тенге – на капитальные расходы государственного органа.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 19.11.2024 № 126/25 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Успенского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Успенского района на 2024 год в сумме 5 914 тысяч тенге.

10 385
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23 925
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 145
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
6 145
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 145
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 145
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
425 690
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
50 418
1
2
3
4
5
6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 418
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
50 418
2
Әлеуметтiк көмек
328 837
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
328 837
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 347
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
82 123
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
749
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
165 954
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
67 664
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46 435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 435
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 996
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
439
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 310 374
1
Тұрғын үй шаруашылығы
518 766
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80
1
2
3
4
5
6
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
80

10 385
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23 925
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 145
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
6 145
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 145
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 145
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
425 690
1
Социальное обеспечение
50 418
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 418
005
Государственная адресная социальная помощь
50 418
1
2
3
4
5
6
2
Социальная помощь
328 837
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
328 837
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 347
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82 123
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
749
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
165 954
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
67 664
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46 435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 435
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 996
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
439
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 310 374
1
Жилищное хозяйство
518 766
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
80