2024 – 2026 жылдарға арналған Шарбақты аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 53/16 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 75–бабы 2–тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шарбақты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Шарбақты аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5088243 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 447773 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 782 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 677 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3626011 мың теңге;
2) шығындар – 5227925 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 61384 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 121836 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60452 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 201066 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201066 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 20.05.2024 № 79/25 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 858 720 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2024 жылға арналған аудан бюджетінен ауылдық округтер бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 323 766 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Александровка – 48 653 мың теңге;
Галкино – 46 637 мың теңге;
Жылы-Бұлақ – 43 165 мың теңге;
Орловка – 29 789 мың теңге;
Сосновка – 51 324 мың теңге;
Шалдай – 37 841 мың теңге;
Шарбақты – 66 357 мың теңге.
4. Аудандық бюджетте 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
122354 мың теңге – "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға;
66543 мың теңге – жарықтандыру жүйесін ұйымдастыруға және оның жұмыс істеуіне;
16467 мың теңге – балалар алаңдарын абаттандыруға;
192771 мың теңге – аумақты абаттандыруға;
53622 мың теңге – спорт ғимараттарын жөндеуге және орнатуға;
746337 мың теңге – автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
3649 мың теңге – елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
2503 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығындарына.

О Щербактинском районном бюджете на 2024 – 2026 годы
Решение Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 22 декабря 2023 года № 53/16.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Щербактинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Щербактинский районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5088243 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1447773 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 13782 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 677 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3626011 тысяч тенге;
2) затраты – 5227925 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 61384 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 121836 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60452 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 201066 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201066 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 20.05.2024 № 79/25 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 858 720 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 323 766 тысяч тенге, в том числе:
Александровский – 48 653 тысячи тенге;
Галкинский – 46 637 тысяч тенге;
Жылы-Булакский – 43 165 тысяч тенге;
Орловский – 29 789 тысяч тенге;
Сосновский – 51 324 тысячи тенге;
Шалдайский – 37 841 тысяча тенге;
Шарбактинский – 66 357 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2024 год бюджетам сельских округов в следующих размерах:
122354 тысячи тенге – на реализацию мероприятий в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
66543 тысячи тенге – на организацию и функционирование системы освещения;
16467 тысяч тенге – на благоустройство детских площадок;
192771 тысяча тенге – на благоустройство территории;
53622 тысячи тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
746337 тысяч тенге – на проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог;
3649 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
2503 тысячи тенге – на текущие расходы государственных органов.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 20.05.2024 № 79/25 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі Шарбақты ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
6. Шарбақты ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 29 792 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 20.05.2024 № 79/25 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Щербактинского района.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Щербактинского района на 2024 год в сумме 29 792 тысячи тенге.

7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

7. Специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.