2024 – 2026 жылдарға арналған Шарбақты аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 53/16 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 75–бабы 2–тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шарбақты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Шарбақты аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5488465 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1455081 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21409 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1432 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4010543 мың теңге;
2) шығындар – 5628147 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 61384 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 121836 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60452 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 201066 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201066 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 07.10.2024 № 96/31 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 858 720 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2024 жылға арналған аудан бюджетінен ауылдық округтер бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 323 766 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Александровка – 48 653 мың теңге;
Галкино – 46 637 мың теңге;
Жылы-Бұлақ – 43 165 мың теңге;
Орловка – 29 789 мың теңге;
Сосновка – 51 324 мың теңге;
Шалдай – 37 841 мың теңге;
Шарбақты – 66 357 мың теңге.
4. Аудандық бюджетте 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
121131 мың теңге – "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға;
37398 мың теңге – жарықтандыру жүйесін ұйымдастыруға және оның жұмыс істеуіне;
7222 мың теңге – балалар алаңдарын абаттандыруға;
184782 мың теңге – аумақты абаттандыруға;
50744 мың теңге – спорт ғимараттарын жөндеуге және орнатуға;
738352 мың теңге – автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
3526 мың теңге – елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
2503 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығындарына;

О Щербактинском районном бюджете на 2024 – 2026 годы
Решение Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 22 декабря 2023 года № 53/16.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Щербактинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Щербактинский районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5488465 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1455081 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 21409 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1432 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4010543 тысячи тенге;
2) затраты – 5628147 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 61384 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 121836 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60452 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 201066 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201066 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 07.10.2024 № 96/31 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 858 720 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 323 766 тысяч тенге, в том числе:
Александровский – 48 653 тысячи тенге;
Галкинский – 46 637 тысяч тенге;
Жылы-Булакский – 43 165 тысяч тенге;
Орловский – 29 789 тысяч тенге;
Сосновский – 51 324 тысячи тенге;
Шалдайский – 37 841 тысяча тенге;
Шарбактинский – 66 357 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2024 год бюджетам сельских округов в следующих размерах:
121131 тысяча тенге – на реализацию мероприятий в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
37398 тысяч тенге – на организацию и функционирование системы освещения;
7222 тысячи тенге – на благоустройство детских площадок;
184782 тысячи тенге – на благоустройство территории;
50744 тысячи тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
738352 тысячи тенге – на проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог;
3526 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
2503 тысячи тенге – на текущие расходы государственных органов;

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 07.10.2024 № 96/31 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі Шарбақты ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
6. Шарбақты ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 29 792 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 07.10.2024 № 96/31 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Щербактинского района.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Щербактинского района на 2024 год в сумме 29 792 тысячи тенге.

7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

7. Специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.