Алматы қаласы мәслихатының 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 198 "Алматы қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс VII сессиясының 2023 жылғы 9 тамыздағы № 38 шешiмi
ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 198 "Алматы қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175324 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 417 939 191,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 220 718 384,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 896 974 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43 594 076 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 137 729 757 мың теңге;
2) шығындар – 1 537 689 602,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 787 230 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 74 333 355 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 74 783 355 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -213 870 996 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 213 870 996 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 18 726 514 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 21 282 298 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 40 268 006 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 447 476 131 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 41 586 127,1 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 68 385 419 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 295 567 725,9 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 71 669 520 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 19 700 741 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 9 декабря 2022 года № 198 "О бюджете города Алматы на 2023-2025 годы"
Решение внеочередной VII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 9 августа 2023 года № 38
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2023-2025 годы" от 9 декабря 2022 года № 198 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175324) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 417 939 191,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 220 718 384,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15 896 974 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 43 594 076 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 137 729 757 тысяч тенге;
2) затраты – 1 537 689 602,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 787 230 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 74 333 355 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 74 783 355 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -213 870 996 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 213 870 996 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 18 726 514 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 21 282 298 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 40 268 006 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 447 476 131 тысяча тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 41 586 127,1 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 68 385 419 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 295 567 725,9 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 71 669 520 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 19 700 741 тысяча тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:

"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 12 948 659 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 13 550 831 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 225 278 556 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Басқа да шығындар 140 336 169 мың теңге сомасында бекітілсін.";
19-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Жергілікті атқарушы органның резерві 31 828 774 мың теңге сомасында бекітілсін.".

"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 12 948 659 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 13 550 831 тысяча тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 225 278 556 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 140 336 169 тысяч тенге.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 31 828 774 тысячи тенге.".

1 697 513,0
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 697 513,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
5 029,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
5 029,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 969 267,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 969 267,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
5 553 481,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
5 553 481,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
735 048,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
735 048,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
37 773,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
37 773,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
17 122 328,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
501 334,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 239 223,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 291 247,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 179 635,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 264 730,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
250 985,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
414 000,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
7 763,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 973 411,0
05
Денсаулық сақтау
41 586 127,1
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
9 757 735,0

1 697 513,0
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
1 697 513,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
5 029,0
019
Обучение участников избирательного процесса
5 029,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 969 267,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 969 267,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
5 553 481,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
5 553 481,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
735 048,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
735 048,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
37 773,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
37 773,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
17 122 328,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
501 334,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
1 239 223,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 291 247,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 179 635,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 264 730,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
250 985,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
414 000,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 763,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 973 411,0
05
Здравоохранение
41 586 127,1
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
9 757 735,0

006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
392 504,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
112 513,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 374 730,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
7 877 988,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
5 428 759,1
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
228 215,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 200 544,1
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
2 995 865,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 995 865,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 706 892,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 706 892,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
174 908,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
174 908,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
21 521 968,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
908 216,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
99 597,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
9 175,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
141 019,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
985 118,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
19 378 843,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
65 050 419,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 267 221,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 267 221,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 229 562,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
700 127,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

006
Услуги по охране материнства и детства
392 504,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
112 513,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 374 730,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
7 877 988,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
5 428 759,1
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
228 215,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 200 544,1
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 995 865,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 995 865,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 706 892,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 706 892,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
174 908,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
174 908,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
21 521 968,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
908 216,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
99 597,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
9 175,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
141 019,0
030
Капитальные расходы государственного органа
985 118,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
19 378 843,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
65 050 419,0
123
Аппарат акима района в городе
2 267 221,0
056
Государственная адресная социальная помощь
2 267 221,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
10 229 562,0
006
Государственная адресная социальная помощь
700 127,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 463 696,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 748 372,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
741 801,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 855 461,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
435,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
520,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
719 150,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 481 858,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 105 248,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
376 610,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
175 436,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
175 436,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
16 465 251,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 694 644,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
45 857,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5 762 499,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
5 132 653,0
035
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
3 829 598,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
5 738 112,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
5 738 112,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

2 463 696,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 748 372,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
741 801,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 855 461,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
435,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
520,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
719 150,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 481 858,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 105 248,0
037
Социальная реабилитация
376 610,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
175 436,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
175 436,0
123
Аппарат акима района в городе
16 465 251,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 694 644,0
030
Оказание жилищной помощи
45 857,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 762 499,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
5 132 653,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
3 829 598,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
5 738 112,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
5 738 112,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы

20 744 261,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
15 744 777,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 265,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
2 065 051,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 665 713,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
474 757,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
115 015,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 028 705,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
37 452,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 430 593,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
560 660,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
44 660,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44 660,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 890 381,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 179 733,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 163 536,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 904,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
208 653,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24 443,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
3 209,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
302 903,0
370
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың еңбек инспекциясы басқармасы
260 067,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
253 927,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 140,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 724 905,0

20 744 261,0
003
Программа занятости
15 744 777,0
007
Оказание жилищной помощи
17 265,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
661 683,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
2 065 051,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 665 713,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
474 757,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
115 015,0
123
Аппарат акима района в городе
2 028 705,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
37 452,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 430 593,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
560 660,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
44 660,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
44 660,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 890 381,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
1 179 733,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 163 536,0
026
Капитальные расходы государственного органа
5 904,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
208 653,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24 443,0
062
Развитие системы квалификаций
3 209,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
302 903,0
370
Управление инспекции труда города республиканского значения, столицы
260 067,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
253 927,0
003
Капитальные расходы государственного органа
6 140,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 724 905,0

70 231 228,0
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
46 705 984,0
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
23 525 244,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
136 345 766,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 357 305,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
8 078 932,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
66 386 195,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
184 118,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
60 339 216,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
20 000,0
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
20 000,0
13
Басқалар
77 133 205,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
73 040,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
73 040,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
11 342 638,0
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
2 714 710,0
017
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
7 296 083,0
018
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
372 645,0
060
Креативті индустриялар саласында жеке кәсіпкерлікті дамыту, креативті кеңістіктерді инфрақұрылымын құру үшін қаржыландыру және жағдайлар жасау
959 200,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
686 453,0
020
Бизнестің жол картасы-2025 бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
686 453,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
3 362 332,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 362 332,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
1 392 053,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 392 053,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
1 208 489,0

70 231 228,0
007
Развитие транспортной инфраструктуры
46 705 984,0
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
23 525 244,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
136 345 766,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
1 357 305,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
8 078 932,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
66 386 195,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
184 118,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
60 339 216,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
20 000,0
025
Развитие транспортной инфраструктуры
20 000,0
13
Прочие
77 133 205,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
73 040,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
73 040,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
11 342 638,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
2 714 710,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
7 296 083,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
372 645,0
060
Финансирование и создание условий для развития частного предпринимательства в сфере креативных индустрий, создания инфраструктуры креативных пространств
959 200,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
686 453,0
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
686 453,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
3 362 332,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 362 332,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
1 392 053,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 392 053,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
1 208 489,0

096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 208 489,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
4 348 942,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 423 561,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
550 000,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 124 601,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
250 780,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
34 339 375,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
31 828 774,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 510 601,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
11 489 774,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
10 206 215,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 283 559,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
6 657 438,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 657 438,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
2 232 671,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 232 671,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 219 891,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 219 891,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 216 330,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 561,0
15
Трансферттер
211 811 369,3
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
211 811 369,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
446 125,2
007
Бюджеттік алып коюлар
207 229 679,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 208 489,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
4 348 942,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
2 423 561,0
003
Капитальные расходы государственного органа
550 000,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 124 601,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
250 780,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
34 339 375,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
31 828 774,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 510 601,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
11 489 774,0
031
Строительство комплекса административных зданий
10 206 215,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 283 559,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
6 657 438,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 657 438,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
2 232 671,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 232 671,0
14
Обслуживание долга
5 219 891,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 219 891,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 216 330,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 561,0
15
Трансферты
211 811 369,3
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
211 811 369,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
446 125,2
007
Бюджетные изъятия
207 229 679,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан