Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің және оның аумақтық бөлімшелерінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 2023 жылғы 9 маусымдағы № 70-НҚ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 2025 жылғы 18 наурыздағы № 26-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 18.03.2025 № 26-НҚ бұйрығымен (лғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 05.03.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 4-тармағына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2023 жылғы 5 сәуірдегі № 71 мен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32237 тіркелген) "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелерінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жұртшылықпен байланыс басқармасы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес ішкі қауіпсіздік басқармасы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес персоналды басқару қызметі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік жоспарлау басқармасы;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес бухгалтерлік есеп басқармасы;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес құқықтық қамтамасыз ету басқармасы;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес активтер және мемлекеттік сатып алулар басқармасы;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес ведомстволық бағынысты ұйымдарды дамыту басқармасы;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасы;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасы;

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений
Приказ Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 70-НҚ. Утратил силу приказом Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 18.03.2025 № 26-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 18.03.2025 № 26-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 05.03.2025).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 5 апреля 2023 года № 71 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32237) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальных подразделений:
1) Управления по связям с общественностью, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Управления внутренней безопасности, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Службы управления персоналом, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Управления бюджетного планирования, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Управления бухгалтерского учета, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Управления правового обеспечения, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Управления активов и государственных закупок, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Управления развития подведомственных организаций, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Управления по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Управления по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам, согласно приложению 10 к настоящему приказу;

11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасы;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік, радиациялық-қауіпті және коммуналдық объектілерді санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасы;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғау жөніндегі қызметті үйлестіру басқармасы;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасы;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау басқармасы;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес вакцинамен басқарылатын инфекцияларды бақылау басқармасы;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасы;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес стратегия және даму басқармасы;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес цифрландыру басқармасы;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету басқармасы;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес әкімшілік қамтамасыз ету басқармасы;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес аумақтық бөлімшелерінің басшылары орынбасарлары.
2. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Комитет төрағасының 2022 жылғы 21 сәуірдегі № 53-НҚ бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Комитеттің персоналды басқару қызметі осы бұйрық қабылданған күннен бастап Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен күнтізбелік он күннің ішінде:
1) оның көшірмесін электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитетінің төрағасы
Н. Сәдуақасов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің
2023 жылғы 1 маусымдағы
№ 105 хатымен
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
1-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

11) Управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за объектами питания, образования и воспитания, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за промышленными, радиационно-опасными и коммунальными объектами, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Управления координации деятельности по санитарной охране на государственной границе, согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Управления координации контрольно-надзорной деятельности, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Управления эпидемиологического контроля за инфекционными заболеваниями, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Управления контроля за вакциноуправляемыми инфекциями, согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Управления эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями и биобезопасности, согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Управления стратегии и развития, согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) Управления цифровизации, согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Управления оказания государственных услуг, согласно приложению 20 к настоящему приказу.
21) Управления административного обеспечения, согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) заместителей руководителей территориальных подразделений, согласно приложению 22 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ председателя Комитета от 21 апреля 2022 года № 53-НҚ "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
3. Службе управления персоналом Комитета в течение десяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Н. Садвакасов
СОГЛАСОВАНО
письмом Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы от 1 июня 2023 года № 105
Приложение 1
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования
к административным государственным должностям корпуса "Б"

Жұртшылықпен байланыс басқармасы Жұртшылықпен байланыс басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-2-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқықтану және/немесе құқық және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); педагогикалық ғылымдар (орыс тілі мен әдебиеті және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе шетел тілі: екі шетел тілі); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); өнер және гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе аударма ісі және/немесе шетел филологиясы); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (саясаттану және/немесе журналистика, қоғаммен байланыс).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылын жүзеге асыру. Баспасөз конференцияларын, брифингтер ұйымдастыру және өткізу. Денсаулық сақтау және/немесе халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша бұқаралық ақпарат құралдарынан жаңалықтарды іріктеу. Комитет, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) өткізетін іс-шараларда бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін аккредиттеуді қамтамасыз ету. Медиа-жоспарларды әзірлеуді және іске асыруды жүзеге асыру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелері мен Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылы бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Комитеттің Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру және мониторингілеу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың, бұқаралық ақпарат құралдарының өтініштерін қарау. Комитеттің қызметін республикалық және өңірлік электрондық және баспа БАҚ-та жариялау туралы есептерді дайындау және ұсыну. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық және ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление по связям с общественностью Руководитель управления по связям с общественностью, 1 единица, категория C-3, 24-2-1
Критерии Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или право и/или государственное и местное управление); педагогические науки (русский язык и литература и/или казахский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); искусство и гуманитарные науки (филология и/или переводческое дело и/или иностранная филология); социальные науки, журналистика и информация (политология и/или журналистика, связь с общественностью).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Осуществление взаимодействия Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет) со средствами массовой информации. Организация и проведение пресс-конференций, брифингов. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения и/или санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Комитетом, Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство). Осуществление разработки и реализации Медиа-планов. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений Комитета и подведомственных организаций Комитета со средствами массовой информации. Координация работы и мониторинга раздела "Новости" Web-сайта Комитета. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц, средств массовой информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Подготовка и представление отчетов об освещении в республиканских и региональных электронных и печатных СМИ деятельности Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Жұртшылықпен байланыс басқармасының бас сарапшысы, 1 бірлік, C-4 санаты, 24-2-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқықтану және/немесе құқық және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); педагогикалық ғылымдар (орыс тілі мен әдебиеті және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе шетел тілі: екі шетел тілі); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); өнер және гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе аударма ісі және/немесе шетелдік филологиясы); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (саясаттану және/немесе журналистика, қоғаммен байланыс).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылын жүзеге асыру. Баспасөз конференцияларын, брифингтер ұйымдастыру және өткізу. Денсаулық сақтау және/немесе халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша бұқаралық ақпарат құралдарынан жаңалықтарды іріктеу. Комитет, Министрлік өткізетін іс-шараларда бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін аккредиттеуді қамтамасыз ету. Медиа-жоспарларды әзірлеуді және іске асыруды жүзеге асыру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелері мен Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылы бойынша жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру. Комитеттің Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру және мониторингілеу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың, бұқаралық ақпарат құралдарының өтініштерін қарау. Комитеттің қызметін республикалық және өңірлік электрондық және баспа БАҚ-та жариялау туралы есептерді дайындау және ұсыну. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық және ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 70-НҚ бұйрығына
2-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 06.11.2023 № 141-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Главный эксперт управления по связям с общественностью, 1 единица, категория C-4, 24-2-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или право и/или государственное и местное управление); педагогические науки (русский язык и литература и/или казахский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); искусство и гуманитарные науки (филология и/или переводческое дело и/или иностранная филология); социальные науки, журналистика и информация (политология и/или журналистика, связь с общественностью).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление взаимодействия Комитета со средствами массовой информации. Организация и проведение пресс-конференций, брифингов. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения и/или санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Комитетом, Министерством. Осуществление разработки и реализации Медиа-планов. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений Комитета и подведомственных организаций Комитета со средствами массовой информации. Координация работы и мониторинга раздела "Новости" Web-сайта Комитета. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц, средств массовой информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Подготовка и представление отчетов об освещении в республиканских и региональных электронных и печатных СМИ деятельности Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Приложение 2
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Ішкі қауіпсіздік басқармасы Ішкі қауіпсіздік басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-3-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе мемлекеттік аудит және/немесе құқық және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитеттің, Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлері арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша іс-шаралар жоспарларын, мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру. Ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы қызметтің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар мен шаралар әзірлеу. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнаманы бұзу фактілері бойынша қызметтік тергеп-тексерулерді ұйымдастыру және жүргізу. Ішкі бақылауды жүзеге асыру, соның ішінде: бақылау рәсімдерін, Комитет қызметінің барлық бағыттарын қамтитын деректерді уақтылы және тиімді анықтауды, ішкі бақылау жүйесінің тиімділігін мониторингілеуді және бағалауды қамтиды. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің алқаларының талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление внутренней безопасности Руководитель управления внутренней безопасности, 1 единица, категория C-3, 24-3-1
Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 06.11.2023 № 141-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или международное право и/или юриспруденция и/или государственный аудит и/или право и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Организация и проведение профилактических мероприятий по противодействию коррупции среди сотрудников Комитета, территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета. Реализация планов мероприятий, Государственных программ по вопросам противодействия коррупции. Организация взаимодействия с правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Выработка предложений и мер по повышению эффективности деятельности в сфере противодействия коррупции. Организация и проведение служебных расследований по фактам нарушения законодательства в сфере противодействия коррупции. Осуществление внутреннего контроля, которое включает: контрольные процедуры, своевременное и эффективное выявление данных, охватывающие все направления деятельности Комитета, мониторинг и оценка эффективности системы внутреннего контроля. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделениях и подведомственных организациях Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Ішкі қауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы, 3 бірлік, C-4 санаты, 24-3-2, 24-3-3, 24-3-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе мемлекеттік аудит және/немесе құқық және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің, Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлері арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша іс-шаралар жоспарларын, мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру. Ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы қызметтің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар мен шаралар әзірлеу. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнаманы бұзу фактілері бойынша қызметтік тергеп-тексерулерді ұйымдастыру және жүргізу. Ағымдағы және перспективті жұмыс жоспарларын, Басқарма құзыретіне кіретін басқа да құжаттарды әзірлеуге қатысу. Ішкі бақылауды жүзеге асыру, соның ішінде: бақылау рәсімдерін, Комитет қызметінің барлық бағыттарын қамтитын деректерді уақтылы және тиімді анықтауды, ішкі бақылау жүйесінің тиімділігін мониторингілеуді және бағалауды қамтиды. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, Комитеттің аумақтық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 70-НҚ бұйрығына
3-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 06.11.2023 № 141-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Главный эксперт управления внутренней безопасности, 3 единицы, категория C-4, 24-3-2, 24-3-3, 24-3-4
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или международное право и/или юриспруденция и/или государственный аудит и/или право и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация и проведение профилактических мероприятий по противодействию коррупции среди сотрудников Комитета, территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета. Реализация планов мероприятий, Государственных программ по вопросам противодействия коррупции. Организация взаимодействия с правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Выработка предложений и мер по повышению эффективности деятельности в сфере противодействия коррупции. Организация и проведение служебных расследований по фактам нарушения законодательства в сфере противодействия коррупции. Участие в разработке текущих и перспективных планов работ, других документов в пределах компетенции Управления. Осуществление внутреннего контроля, которое включает: контрольные процедуры, своевременное и эффективное выявление данных, охватывающие все направления деятельности Комитета, мониторинг и оценка эффективности системы внутреннего контроля. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства, территориальными подразделениями и подведомственными организациями Комитета по вопросам, входящим в компетенцию управления. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделениях и подведомственных организациях Комитета в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Приложение 3
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Персоналды басқару қызметі Персоналды басқару қызметінің басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-4-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе құқық және/немесе экономика); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); өнер және гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және іске асыру. Кадрларға, оның ішінде мамандықтар мен біліктіліктер бойынша қажеттілікті талдау және жоспарлау. Кадрлық құрамды қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру. Кадрлармен қамтамасыз етілуге мониторинг жүргізу және кадрлық іс жүргізу, оның ішінде "Е-қызмет" персоналды басқарудың ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу. Кадрларды кәсіби бейімдеу және олардың кәсіби дамуын қамтамасыз ету үшін жағдай жасау бойынша қызметті, оның ішінде тәлімгерлік, қайта даярлау, біліктілікті арттыру, тағылымдамадан өту жолымен үйлестіру және ұйымдастыру. Конкурстық, аттестациялық, тәртіптік комиссиялардың, еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Комитеттің орталық аппараты мен аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік қызметке кіру, өткеру және тоқтату рәсімдерін сақтауын үйлестіру, мониторингілеу және қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру, оларды аттестаттау рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Служба управления персоналом Руководитель службы управления персоналом, 1 единица, категория C-3, 24-4-1
Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 06.11.2023 № 141-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (международное право и/или юриспруденция и/или право и/или экономика); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); искусство и гуманитарные науки (переводческое дело).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Разработка и реализация стратегии управления персоналом. Анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям. Формирование кадрового состава и организация конкурсного отбора. Проведение мониторинга обеспеченности кадрами и ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системы управления персоналом "Е-қызмет". Координация и организация деятельности по созданию условий для профессиональной адаптации и обеспечения профессионального развития кадров, в том числе путем наставничества, переподготовки, повышения квалификации, стажировок. Организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной комиссий, комиссий по исчислению стажа. Координация, мониторинг и обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы сотрудниками центрального аппарата и территориальных подразделений Комитета. Организация проведения оценки деятельности государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Персоналды басқару қызметінің бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-4-2, 24-4-3, 24-4-4, 24-4-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе құқық және/немесе экономика); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); өнер және гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және іске асыру. Кадрларға, оның ішінде мамандықтар мен біліктіліктер бойынша қажеттілікті талдау және жоспарлау. Кадрлық құрамды қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру. Кадрлармен қамтамасыз етілуге мониторинг жүргізу және кадрлық іс жүргізу, оның ішінде "Е-қызмет" персоналды басқарудың ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу. Кадрларды кәсіби бейімдеу және олардың кәсіби дамуын қамтамасыз ету үшін жағдай жасау бойынша қызметті, оның ішінде тәлімгерлік, қайта даярлау, біліктілікті арттыру, тағылымдамадан өту жолымен үйлестіру және ұйымдастыру. Конкурстық, аттестациялық, тәртіптік комиссиялардың, еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Комитеттің орталық аппараты мен аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік қызметке кіру, өткеру және тоқтату рәсімдерін сақтауын үйлестіру, мониторингілеу және қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру, оларды аттестаттау рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
4-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт службы управления персоналом, 4 единицы, категория C-4, 24-4-2, 24-4-3, 24-4-4, 24-4-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (международное право и/или юриспруденция и/или право и/или экономика); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); искусство и гуманитарные науки (переводческое дело).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Разработка и реализация стратегии управления персоналом. Анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям. Формирование кадрового состава и организация конкурсного отбора. Проведение мониторинга обеспеченности кадрами и ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системы управления персоналом "Е-қызмет". Координация и организация деятельности по созданию условий для профессиональной адаптации и обеспечения профессионального развития кадров, в том числе путем наставничества, переподготовки, повышения квалификации, стажировок. Организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной комиссий, комиссий по исчислению стажа. Координация, мониторинг и обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы сотрудниками центрального аппарата и территориальных подразделений Комитета. Организация проведения оценки деятельности государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Приложение 4
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Бюджеттік жоспарлау басқармасы Бюджеттік жоспарлау басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-5-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысқа жалпы басшылық ету, ұйымдастыру және үйлестіру. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитеттің бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша басқару, Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының даму жоспарын бекіту және түзету, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бюджеттік жоспарлау басқармасының бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-5-2, 24-5-3, 24-5-4, 24-5-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысқа жалпы басшылық ету, ұйымдастыру және үйлестіру. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитеттің бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша басқару, Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының даму жоспарын бекіту және түзету, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
5-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Управление бюджетного планирования Руководитель управления бюджетного планирования, 1 единица, категория C-3, 24-5-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация и координация работы Управления по вопросам бюджетного планирования по бюджетным программам Комитета, утверждения и корректировки плана развития подведомственных организаций Комитета, участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений в пределах компетенции. Взаимодействие c государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт управления бюджетного планирования, 4 единицы, категория C-4, 24-5-2, 24-5-3, 24-5-4, 24-5-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Формирование сводного проекта бюджета по подведомственным Комитету республиканским государственным учреждениям на соответствующий трехлетний период. Рассмотрение и подготовка к утверждению корректировок к планам развития и отчетов об исполнении планов развития подведомственных республиканских государственных предприятий; Участие в оценке эффективности бюджетных программ по курации по отчетному периоду, при разработке проекта бюджета; Формирование индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам на планируемый финансовый год, а также внесение изменений; Формирование заявок от курируемых подведомственных территориальных органов к уточнению республиканского бюджета, разработка предложений к проекту постановления Правительства Республики Казахстан, связанных с уточнением республиканского бюджета; Участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных актов по вопросам планирования; Подготовка справок, информаций и аналитических материалов по курируемому участку; Исполнение иных поручений руководства; Работа с текущей корреспонденцией.
Приложение 5
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Бухгалтерлік есеп басқармасы Бухгалтерлік есеп басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-6-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитеттің орталық аппаратының бухгалтерлік есебін жүргізу. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер бойынша дебиторлық және кредиторлық берешек бойынша тоқсан сайынғы есептілікті қарау және жинақтау. Комитет және ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша қаржылық есептілікті е-Қаржымині ақпараттық жүйесінде қабылдау, өңдеу және шоғырландыру. Орталық аппараттың, аумақтық бөлімшелердің және ведомстволық бағынысты ұйымдардың активтерін есептен шығару жөніндегі материалдарды қарау, мемлекеттік мүлікті басқару мәселелері. Комитеттің мүлкін түгендеу, паспорттау және қайта бағалау бойынша жылдық есептілікті жасау және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың осы есепті ЕССО АЖ мемлекеттік тізіліміне ұсынуын мониторингілеу. Ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша бюджеттің атқарылуын мониторингілеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление бухгалтерского учета Руководитель управления бухгалтерского учета, 1 единица, категория C-3, 24-6-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Ведение бухгалтерского учета центрального аппарата Комитета. Рассмотрение и свод ежеквартальной отчетности по дебиторской и кредиторской задолженности по подведомственным государственным учреждениям. Прием, обработка и консолидация в информационной системе Е-Минфин финансовой отчетности по Комитету и подведомственным государственным учреждениям. Рассмотрение материалов по списанию активов центрального аппарата, территориальных подразделений и подведомственных организаций, вопросы управления государственным имуществом. Составление годового отчета по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества Комитета и мониторинг представления данного отчета подведомственными государственными учреждениями и предприятиями в государственный реестр ИС ЕССО. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным государственным учреждениям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Бухгалтерлік есеп басқармасының бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-6-2, 24-6-3, 24-6-4, 24-6-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің орталық аппаратының бухгалтерлік есебін жүргізу. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер бойынша дебиторлық және кредиторлық берешек бойынша тоқсан сайынғы есептілікті қарау және жинақтау. Комитет және ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша қаржылық есептілікті е-Қаржымині ақпараттық жүйесінде қабылдау, өңдеу және шоғырландыру. Орталық аппараттың, аумақтық бөлімшелердің және ведомстволық бағынысты ұйымдардың активтерін есептен шығару жөніндегі материалдарды қарау, мемлекеттік мүлікті басқару мәселелері. Комитеттің мүлкін түгендеу, паспорттау және қайта бағалау бойынша жылдық есептілікті жасау және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың осы есепті ЕССО АЖ мемлекеттік тізіліміне ұсынуын мониторингілеу. Ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша бюджеттің атқарылуын мониторингілеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
6-қосымша

Главный эксперт управления бухгалтерского учета, 4 единицы, категория C-4, 24-6-2, 24-6-3, 24-6-4, 24-6-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета центрального аппарата Комитета. Рассмотрение и свод ежеквартальной отчетности по дебиторской и кредиторской задолженности по подведомственным государственным учреждениям. Прием, обработка и консолидация в информационной системе Е-Минфин финансовой отчетности по Комитету и подведомственным государственным учреждениям. Рассмотрение материалов по списанию активов центрального аппарата, территориальных подразделений и подведомственных организаций, вопросы управления государственным имуществом. Составление годового отчета по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества Комитета и мониторинг представления данного отчета подведомственными государственными учреждениями и предприятиями в государственный реестр ИС ЕССО. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным о государственным учреждениям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Приложение 6
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-7-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Заңнамада белгіленген тәртіппен сотта, сондай-ақ өкілеттіктер шегінде басқа да органдар мен ұйымдарда Комитеттің мүдделерін білдіру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдарының және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Аумақтық бөлімшелер мен Комитеттің сот жұмысын, әкімшілік іс жүргізуін талдау және қорытындылау. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысы мен әкімшілік іс жүргізу мәселелеріне әдістемелік басшылықты жүзеге асыру және бақылау. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың конституция мен қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне құқықтық сараптама жүргізу. Басқарманың құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление правового обеспечения Руководитель управления правового обеспечения, 1 единица, категория C-3, 24-7-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: право (международное право и/или юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений, территориальных органов и подведомственных организаций Комитета. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных подразделений и Комитета. Осуществление методического руководства и контроль вопросов судебной работы и административного производства территориальных органов и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, 3 бірлік, C-4 санаты, 24-7-2, 24-7-3, 24-7-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Заңнамада белгіленген тәртіппен сотта, сондай-ақ өкілеттіктер шегінде басқа да органдар мен ұйымдарда Комитеттің мүдделерін білдіру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдарының және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Аумақтық бөлімшелер мен Комитеттің сот жұмысын, әкімшілік іс жүргізуін талдау және қорытындылау. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысы мен әкімшілік іс жүргізу мәселелеріне әдістемелік басшылықты жүзеге асыру және бақылау. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың конституция мен қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне құқықтық сараптама жүргізу. Басқарманың құзыреті шенігде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы, 1 бірлік, C-5 санаты, 24-7-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Заңнамада белгіленген тәртіппен сотта, сондай-ақ өкілеттіктер шегінде басқа да органдар мен ұйымдарда Комитеттің мүдделерін білдіру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдарының және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Аумақтық бөлімшелер мен Комитеттің сот жұмысын, әкімшілік іс жүргізуін талдау және қорытындылау. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысы мен әкімшілік іс жүргізу мәселелеріне әдістемелік басшылықты жүзеге асыру және бақылау. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың конституция мен қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне құқықтық сараптама жүргізу. Бақрама құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
7-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления правового обеспечения, 3 единицы, категория C-4, 24-7-2, 24-7-3, 24-7-4
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: право (международное право и/или юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений, территориальных органов и подведомственных организаций Комитета. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных подразделений и Комитета. Осуществление методического руководства и контроль вопросов судебной работы и административного производства территориальных органов и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Эксперт управления правового обеспечения, 1 единица, категория C-5, 24-7-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: право (международное право и/или юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений, территориальных органов и подведомственных организаций Комитета. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных подразделений и Комитета. Осуществление методического руководства и контроль вопросов судебной работы и административного производства территориальных органов и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Приложение 7
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Активтер және мемлекеттік сатып алулар басқармасы Активтер және мемлекеттік сатып алулар басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-22-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқықтану және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне дайындық бойынша жалпы басшылық жасау, тиісті мемлекеттік органдарға басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат беру, республикалық заңды тұлғаны қайта ұйымдастыруды және таратуды жүзеге асырады. Комитет пен Министрліктің стратегиялық даму жоспарын және операциялық жоспарын әзірлеуге қатысу. Басқарманың құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және әзірлеуге қатысу. Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өз шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге келісу туралы ұсыныс дайындау, мемлекеттік кәсіпорындар үшін әкімшілік шығыстардың кейбір лимиттерін (қызметтік автомобильдердің тиесілік нормалары, өкілдік шығыстар, әкімшілік аппараттарды және ерекше үй-жайларды орналастыруға арналған алаңдар, іссапар шығыстарын, арнайы көлікті өтеу) белгілеуге қатысу. Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын дайындау және мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына өзгерістер енгізу, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды уақтылы және сапалы жүргізу, конкурстық (аукциондық) комиссиялардың қызметін ұйымдастыру, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу, мемлекеттік сатып алуды жүргізу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер бойынша бюджеттің атқарылуын мониторингілеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление активов и государственных закупок Руководитель управления активов и государственных закупок, 1 единица, категория C-3, 24-22-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления по подготовке, представление информаций по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы, осуществляет реорганизацию и ликвидацию республиканского юридического лица. Участие в разработке стратегического плана развития и операционного плана Комитета и Министерства. Разработка и участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в рамках компетенции управления. Подготовка предложении о согласии уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности, участие в установлении некоторых лимитов административных расходов (нормы положенности служебных автомобилей, представительских расходов, площадей для размещения административных аппаратов и специфических помещений, возмещения командировочных расходов, специального транспорта) для территориальных подразделений Комитета. Подготовка годового плана государственных закупок и внесение изменений в годовой план государственных закупок, своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, организация деятельности конкурсной (аукционной) комиссий, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, подготовка и внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным государственным учреждениям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Активтер және мемлекеттік сатып алулар басқармасының бас сарапшысы, 1 бірлік, C-4 санаты, 24-22-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқықтану және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің аумақтық бөлімшелерін құру, тарату, қайта ұйымдастыру немесе құқықтық мәртебесін өзге де өзгерту мәселелерін қарауға қатысады. Тиісті мемлекеттік органдарға басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат береді. Комитеттің аумақтық бөлімшелері үшін әкімшілік шығыстардың кейбір лимиттерін (қызметтік автомобильдердің тиесілік нормалары, өкілдік шығыстар, әкімшілік аппараттар мен ерекше үй-жайларды орналастыруға арналған алаңдар, іссапар шығыстарын, арнайы көлікті өтеу) әзірлеу және белгілеуге қатысу; мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өз шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге келісу туралы ұсыныс дайындау, Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, республика Президентінің тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету. Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды уақтылы және сапалы жүргізу, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, конкурстық (аукциондық) комиссиялардың қызметін ұйымдастыру, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу, мемлекеттік сатып алуды жүргізу мәселелері бойынша хат алмасу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындар бойынша бюджеттің, даму жоспарының орындалуын мониторингтеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт управления активов и государственных закупок, 1 единица, категория C-4, 24-22-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участвует в рассмотрении вопросов создания, ликвидации, реорганизации или иного изменения правового статуса территориальных подразделений Комитета. Представление информации в соответствующие государственные органы по вопросам, входящим в компетенцию управления. Разработка и участие в установлении некоторых лимитов административных расходов (нормы положенности служебных автомобилей, представительских расходов, площадей для размещения административных аппаратов и специфических помещений, возмещения командировочных расходов, специального транспорта) для территориальных подразделений Комитета; подготовка предложении о согласии уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности, в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления. Своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, организация деятельности конкурсной (аукционной) комиссий, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, подготовка и внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок. Мониторинг исполнения бюджета, плана развития по подведомственным государственным учреждениям и предприятиям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Активтер және мемлекеттік сатып алулар басқармасының сарапшысы, 1 бірлік, C-5 санаты, 24-22-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқықтану және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарын, даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті, жылдық қаржылық есептілікті қарау, келісу және бекітуге дайындау, Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымдарды құру, тарату, қайта ұйымдастыру немесе құқықтық мәртебесін өзге де өзгерту мәселелерін қарауға қатысады, тиісті мемлекеттік органдарға басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат береді, таза кірістің бір бөлігін Қазақстан Республикасының Үкіметі пайыздық арақатынаста белгілеген мөлшерде дивидендтер (кіріс) төлеуге жіберу бойынша шаралар қабылдау; Комитеттің мемлекеттік кәсіпорындары үшін әкімшілік шығыстардың кейбір лимиттерін (қызметтік автомобильдердің тиесілік нормалары, өкілдік шығыстар, әкімшілік аппараттар мен ерекше үйжайларды орналастыруға арналған алаңдар, іссапар шығыстарын, арнайы көлікті өтеу) әзірлеу және белгілеуге қатысу; мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өз шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге келісу туралы ұсыныс дайындау, Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, республика Президентінің тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету. Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды уақтылы және сапалы жүргізу, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, конкурстық (аукциондық) комиссиялардың қызметін ұйымдастыру, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу, мемлекеттік сатып алуды жүргізу мәселелері бойынша хат алмасу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер бойынша бюджеттің орындалуын мониторингтеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының жобаларын дайындау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
8-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Эксперт управления активов и государственных закупок, 1 единица, категория C-5, 24-22-3
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Рассмотрение, согласование и подготовка к утверждению Плана развития, Отчета по исполнению Плана развития, годовой финансовой отчетности республиканских государственных предприятий, участвует в рассмотрении вопросов создания, ликвидации, реорганизации или иного изменения правового статуса организаций, подведомственных Комитету, представление информации по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы, принятие мер по направлению части чистого дохода на выплату дивидендов (дохода) в размере, установленном в процентном соотношении Правительством Республики Казахстан; разработка и участие в установлении некоторых лимитов административных расходов (нормы положенности служебных автомобилей, представительских расходов, площадей для размещения административных аппаратов и специфических помещений, возмещения командировочных расходов, специального транспорта) для государственных предприятий Комитета; подготовка предложении о согласии уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности, в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления. Своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, организация деятельности конкурсной (аукционной) комиссий, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, подготовка и внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным государственным учреждениям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Приложение 8
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Ведомстволық бағынысты ұйымдарды дамыту басқармасы Ведомстволық бағынысты ұйымдарды дамыту басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-17-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарын дамыту бойынша Басқарманың жұмысын жалпы басқару, ұйымдастыру және үйлестіру. Ведомстволық бағынысты ұйымдарынының санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманы ұйымдастыруы мен жүргізуін бақылауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіру және басқару. Комитеттің қызметін зертханалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету бөлігінде ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметіне тексеру жүргізу. Өз құзыреті шегінде Комитеттің нормативтік құқықтық актілерін, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын әзірлеу және әзірлеуге қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ведомствоаралық өзара іс-қимылды жақсарту. Өз құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, шешімдердің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кеңестер, алқалар, семинарлар, конференциялар және басқа да іс-шараларды ұйымдастыру және оларға қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление развития подведомственных организаций Руководитель управления развития подведомственных организаций, 1 единица, категория C-3, 24-17-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или
санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация и координация работы Управления по вопросам развития подведомственных организаций Комитета. Осуществление контроля за организацией санитарно-эпидемиологической экспертизы подведомственными организациями. Координация и руководство в пределах компетенции деятельностью подведомственных организаций. Проведение проверки деятельности подведомственных организаций в части обеспечения лабораторного сопровождения деятельности Комитета. Разработка и участие в разработке нормативных правовых актов, стратегических и программных документов Комитета в пределах компетенции. Улучшение межведомственного взаимодействия в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений в пределах компетенции. Взаимодействие c государственными органами и организациями в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Организация и участие в проведении совещаний, коллегий, семинаров, конференций, и других мероприятий по курируемым вопросам. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Ведомстволық бағынысты ұйымдарды дамыту басқармасының бас сарапшысы, 3 бірлік, C-4 санаты, 24-17-2, 24-17-3, 24-17-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттарды орындау, олардың сапалы және уақтылы орындалуына, еңбек тәртібінің сақталуына өзіндік талдау жасау. Басқарманың құзыреті шегінде бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Басқарманың құзыреті шегінде жетекшілік ететін жұмыс бөлімдері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу және әзірлеу. Комитеттің құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің сынақ орталықтарының санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманы ұйымдастыруы мен жүргізуіне бақылауды жүзеге асыру. Комитеттің қызметін зертханалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету бөлігінде аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметіне тексеру жүргізу. Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара іс-қимылды үйлестіру және жүзеге асыру. Зертханалық қызметтерді дамыту, халықтың жоғары дәлдіктегі зертханалық зерттеулерге қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін сертификатталған кадрларды даярлау. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу мәселелері бойынша стандарттарын, стандарттарына өзгерістер енгізу жобаларын қарау және келісу. Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізу үшін санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу әдістемелерін қарау және келісу. Биологиялық қауіпсіздік саласындағы қызметкерлердің мамандықтары мен мамандықтарының номенклатурасын, лауазымдарын, лауазымдарының біліктілік сипаттамаларын қалыптастыру бойынша жұмысты үйлестіру. Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Басқарма және Бақылау кеңесінің құрамын қалыптастыру бойынша ұйымдастыру жұмысы. Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша талдамалық есептерді және ақпараттық-талдамалық материалдарды қалыптастыру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Комитеттің семинарларына, алқаларына, конференцияларына дайындыққа және талдамалық материалдарды дайындауға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарына құзыреті шегінде практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Өз құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Главный эксперт управления развития подведомственных организаций, 3 единицы, категория C-4, 24-17-2, 24-17-3, 24-17-4
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Участие в разработке и реализации программ в пределах компетенции Управления. Участие в разработке и разработка проектов нормативно-правовых актов по курируемым разделам работы в пределах компетенции Управления. Осуществление контроля за организацией санитарно-эпидемиологической экспертизы подведомственными предприятиями Комитета и Министерства в пределах компетенции Комитета. Проведение проверки деятельности подведомственных организаций в части обеспечения лабораторного сопровождения деятельности Комитета. Координация и осуществление взаимодействия с подведомственными организациями Комитета. Развитие лабораторной службы, подготовка сертифицированных кадров для обеспечения доступа населения высокоточным лабораторным исследованиям. Рассмотрение и согласование проектов стандартов, проектов внесения изменений в стандарты по вопросам проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы. Рассмотрение и согласование методик проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы, для внесения в Реестр государственной системы обеспечения единства средств измерений Республики Казахстан. Координация работы по формированию номенклатуры специальностей и специализаций работников, должностей, квалификационных характеристик должностей в области биологической безопасности. Организационная работа по формированию состава Правления и Наблюдательного совета подведомственных организаций Комитета. Формирование аналитических отчетов и информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к компетенции Управления. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Комитета по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Оказание практической и методической помощи подведомственным организациям Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с территориальными подразделениями Комитета, государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Ведомстволық бағынысты ұйымдарды дамыту басқармасының бас сарапшысы, 1 бірлік, C-4 санаты, 24-17-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (көлік, көлік техникасы және технологиялары).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттарды орындау, олардың сапалы және уақтылы орындалуына, еңбек тәртібінің сақталуына өзіндік талдау жасау. Басқарманың құзыреті шегінде бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Басқарманың құзыреті шегінде жетекшілік ететін жұмыс бөлімдері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу және әзірлеу. Басқарманың құзыреті шегінде ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметіне тексеру жүргізу. Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара іс-қимылды үйлестіру және жүзеге асыру. Мемлекеттік сатып алу арқылы сатып алынатын көліктердің техникалық шарттарын әзірлеу және қарастыру. Жабдықтар мен көлік құралдарын есептен шығаруға қатысу. Ведомстволық бағынысты ұйымдарының әкімшілік зертханаларының ғимараттарын, үй-жайларын күтіп ұстау, күрделі жөндеу, реконструкциялау және салу мәселелерін үйлестіру. Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Басқарма және Бақылау кеңесінің құрамын қалыптастыру бойынша ұйымдастыру жұмысы. Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша талдамалық есептерді және ақпараттық-талдамалық материалдарды қалыптастыру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Комитеттің семинарларына, алқаларына, конференцияларына дайындыққа және талдамалық материалдарды дайындауға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарына құзыреті шегінде практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Өз құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 70-НҚ бұйрығына
9-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 06.11.2023 № 141-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Главный эксперт управления развития подведомственных организаций, 1 единица, категория C-4, 24-17-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (транспорт, транспортная техника и технологии).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Участие в разработке и реализации программ в пределах компетенции Управления. Участие в разработке и разработка проектов нормативно-правовых актов по курируемым разделам работы в пределах компетенции Управления. Проведение проверки деятельности подведомственных организаций в пределах компетенции Управления. Координация и осуществление взаимодействия с подведомственными организациями Комитета. Разработка, рассмотрение технических спецификаций на автотранспортные средства, закупаемых посредством государственных закупок. Участие в списании оборудования и транспортных средств. Координация вопросов по содержанию, капитального ремонта, реконструкции, строительства зданий, помещений лабораторий, административного назначения подведомственных организаций. Организационная работа по формированию состава Правления и Наблюдательного совета подведомственных организаций Комитета. Формирование аналитических отчетов и информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к компетенции Управления. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Комитета по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Оказание практической и методической помощи подведомственным организациям Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с территориальными подразделениями Комитета, государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасы Азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-9-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (метрология); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (азық-түліктің технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау) және/немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігіне және техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуына мониторинг жүргізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру, бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру. Еуразиялық экономикалық одақ және Дүниежүзілік сауда ұйымы, тағам қауіпсіздігі мәселелері бойынша халықаралық ұйымдар шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Санитариялық-эпидемиологиялық қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам Руководитель управления по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам, 1 единица, категория C-3, 24-9-1
Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 06.11.2023 № 141-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: технические науки и технологии (метрология); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (технология продовольственных продуктов и/или стандартизация и сертификация) и/или биологические и смежные науки (биотехнология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Организация мероприятий, осуществление контроля и надзора по проведению мониторинга безопасности пищевой продукции и за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза и Всемирной торговой организации, международных организаций по вопросам пищевой безопасности. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического населения. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-9-2, 24-9-3, 24-9-4, 24-9-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (метрология және/немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (азық-түліктің технологиясы) және/немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген талаптардың сақталуына мониторинг жүргізу және бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру, адамның өмірі мен денсаулығын қорғау мақсатында тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, тұтынушыларды жаңылыстыратын әрекеттердің алдын алу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде Дүниежүзілік сауда ұйымы, Еуразиялық экономикалық одақ, Алиментариус Кодексі Комиссиясы және басқа да ұйымдар мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
10-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам, 4 единицы, категория C-4, 24-9-2, 24-9-3, 24-9-4, 24-9-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: технические науки и технологии (метрология и/или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям));
здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (технология продовольственных продуктов) и/или биологические и смежные науки (биотехнология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и надзора по проведению мониторинга и соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами, обеспечение безопасности пищевой продукции, с целью защиты жизни и здоровья человека, предупреждение действий, вводящих в заблуждение потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Участие в переговорах по вопросам Всемирной торговой организаций, Евразийского экономического союза, Комиссии Кодекс Алиментариус и других организаций в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасы Азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-10-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (метрология); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (стандарттау және сертификаттау).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Техникалық регламенттер талаптарының сақталуын, азық-түлік емес тауарлардың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Санитариялық-эпидемиологиялық қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Басқарманың құзыреті шегінде экономикалық жоспарлау, бюджеттік қаражаттарды негіздеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу. Халықаралық ұйымдарда, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам Руководитель управления по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам, 1 единица, категория C-3, 24-10-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: технические науки и технологии (метрология); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (стандартизация и сертификация).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Организация мероприятий по контролю за соблюдением требований технических регламентов, качеством и безопасностью непродовольственных товаров. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организации, Содружества Независимых Государств, Всемирной организации здравоохранения. Участие в переговорах по вопросам Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организаций, Содружества Независимых Государств. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического населения. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Участие в организации работ по экономическому планированию, обоснованию бюджетных ассигнований в пределах компетенции Управления. Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, за пределами Республики Казахстан. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының бас сарапшысы, 3 бірлік, C-4 санаты, 24-10-2, 24-10-3, 24-10-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (метрология); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (стандарттау және сертификаттау).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тұтынушыларға өткізілетін өнімдер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру, адамның өмірі мен денсаулығын қорғау мақсатында өнімдердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, тұтынушыларды жаңылыстыруға алып келетін әрекеттердің алдын алу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда үйі, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
11-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам, 3 единицы, категория C-4, 24-10-2, 24-10-3, 24-10-4
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: технические науки и технологии (метрология); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (стандартизация и сертификация).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции, реализуемой потребителям, обеспечение безопасности продукции, с целью защиты жизни и здоровья человека, предупреждение действий, вводящих в заблуждение потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организации, Содружества Независимых Государств, Всемирной организации здравоохранения. Участие в переговорах по вопросам Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организаций, Содружества Независимых Государств. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасы Тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-11-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілеріне мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру және жалпы басшылықты жүзеге асыру. Басқарманың жұмысын жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, субъектілер мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Халықтың, оның ішінде балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын қорғау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқасының Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Басқарма қызметкерлерінің қызметіне, қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етуге бақылауды жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Управление санитарно-гигиенического контроля и надзора за объектами питания, образования и воспитания Руководитель управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за объектами питания, образования и воспитания, 1 единица, категория C-3, 24-11-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности Управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам обеспечения государственного санитарно-эпидемиологического надзора за объектами питания, образования и воспитания на территории Республики Казахстан. Планирование работы Управления. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах питания, образования и воспитания, методическая и организационная координация работы субъектов и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам охраны здоровья населения, в том числе детей и подростков, обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных объектов питания, образования и воспитания. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының бас сарапшысы, 3 бірлік, C-4 санаты, 24-11-2, 24-11-3, 24-11-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысты жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, тамақтану объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, денсаулық сақтау субъектілері мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Тамақ қауіпсіздігі және тамақтан уланудың алдын алу, тамақтану объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы тамақтану объектілерін тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқасының талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Главный эксперт управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за объектами питания, образования и воспитания, 3 единицы, категория C-4, 24-11-2, 24-11-3, 24-11-4
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Планирование работы. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах питания, методическая и организационная координация работы субъектов здравоохранения и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам пищевой безопасности и профилактики пищевых отравлений, обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах питания. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных объектов питания. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының бас сарапшысы, 1 бірлік, C-4 санаты, 24-11-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысты жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, білім беру және тәрбиелеу объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, денсаулық сақтау субъектілері мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Білім беру және тәрбиелеу объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп, бақылаудағы білім беру және тәрбиелеу объектілерін тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқасының Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарманың бағдарламалық құжаттарда көзделген іс-шараларды орындау, объектілерді өндірістік бақылау және санитариялық-эпидемиологиялық мониторингтеу мониторингі. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
12-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за объектами питания, образования и воспитания, 1 единицы, категория C-4, 24-11-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Планирование работы. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах образования и воспитания, методическая и организационная координация работы субъектов здравоохранения и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах образования и воспитания. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных объектов образования и воспитания. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Мониторинг исполнения Управлением мероприятий, предусмотренных программными документами, производственного контроля и санитарно-эпидемиологического мониторинга за объектами. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Өнеркәсіптік, радиациялық-қауіпті және коммуналдық объектілерді санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасы Өнеркәсіптік, радиациялық-қауіпті және коммуналдық объектілерді санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының басшысы, 1 бірлік, С-3 санаты, 24-12-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы аумағында өнеркәсіптік, радиациялық-қауіпті және коммуналдық объектілерді мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды қамтамасыз ету мәселелері бойынша қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру және ұйымдастыру. Басқарманың жұмысын жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, өнеркәсіптік, радиациялық- қауіпті және коммуналдық объектілерде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, субъектілер мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Халықтың денсаулығын сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы өнеркәсіптік, радиациялық-қауіпті және коммуналдық объектілерді тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды, қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етуді жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за промышленными, радиационно-опасными и коммунальными объектами Руководитель управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за промышленными, радиационно-опасными и коммунальными объектами, 1 единица, категория C-3, 24-12-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности Управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам обеспечения государственного санитарно-эпидемиологического надзора за промышленными, радиационно-опасными и коммунальными объектами на территории Республики Казахстан. Планирование работы Управления. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на промышленных, радиационно-опасных и коммунальных объектах, методическая и организационная координация работы субъектов и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам охраны здоровья населения, обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных промышленных, радиационно-опасных и коммунальных объектов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Өнеркәсіптік, радиациялық-қауіпті және коммуналдық объектілерді санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының бас сарапшысы, 6 бірлік, C-4 санаты, 24-12-2, 24-12-3, 24-12-4, 24-12-5, 24-12-6, 24-12-7
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау жүргізу және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Жұмысты жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, өнеркәсіптік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, субъектілер мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Халықтың денсаулығын сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы өнеркәсіптік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерді тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешім жобаларын дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
13-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за промышленными, радиационно-опасными и коммунальными объектами, 6 единиц, категория C-4, 24-12-2, 24-12-3, 24-12-4, 24-12-5, 24-12-6, 24-12-7
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по проведению государственного санитарно-эпидемиологического надзора и обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территории Республики Казахстан. Планирование работы. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на промышленных, радиационно-опасных и коммунальных объектах, методическая и организационная координация работы субъектов и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам охраны здоровья населения, обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных промышленных, радиационно-опасных и коммунальных объектов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғау жөніндегі қызметті үйлестіру басқармасы Мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғау жөніндегі қызметті үйлестіру басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-13-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)); бизнес, басқару және құқық (кеден ісі және/немесе құқықтану және/немесе құқық); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылық, жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санитарлық қорғауды үйлестіру мәселелері жөніндегі басқарма. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы барлық өткізу пункттерінде (әуе, т/ж және автомобиль қатынастары), оның ішінде ЕАЭО кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін тұлғаларға, көлік құралдарына және бақылаудағы тауарларға санитариялық-карантиндік бақылау жүргізу жөніндегі іс – шараларды ұйымдастыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы, оның ішінде мемлекеттік шекараны өткізу пункттерінде, оның ішінде ЕАЭО кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін адамдардың орын ауыстыруына санитариялық-карантиндік бақылауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және ЕАЭО-ның кедендік шекарасында санитариялық-эпидемиологиялық бақылауды жүзеге асыру, ЕАЭО сертификаттау жөніндегі органдары сәйкестікті бағалау туралы құжаттар берген сәйкес келмейтін бақылаудағы өнімнің айналысы мәселелері бойынша Еуразиялық экономикалық комиссияның және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өкілдерімен келіссөздерге қатысу. Автомобиль өткізу пункттері арқылы шекарадан өткен адамдар туралы деректерді жинау және енгізу бойынша Комитеттің аумақтық бөлімшелерімен ұйымдастыру және үйлестіру. Өткізу пункттеріндегі, оның ішінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасының Қазақстан-Ресей және Қазақстан-Қырғыз учаскелеріндегі санитариялық-карантиндік пункттерді жарақтандыру мәселелері бойынша, сондай-ақ СКП мамандарын оқыту мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл және үйлестіру. Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның пайда болуы мен таралуына жол бермеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына шығару үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санитариялық қорғауды жүзеге асыру (санитариялық-карантиндік бақылауды қамтамасыз ету), оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары мен шетелдіктердің (ЛБГ) келуі/кетуі бойынша материалдар дайындау. Бақылау және қадағалау объектісіне бармай-ақ халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу жолымен үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін өнімді бақылауға бағытталған камералдық бақылауды жүзеге асыру бойынша Үйлестіру. Камералдық бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша Техникалық реттеу саласындағы және кеден ісі саласындағы уәкілетті органдармен, сондай-ақ мүше мемлекеттердің аккредиттеу саласындағы уәкілетті органдарымен өзара іс-қимыл және үйлестіру. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша талдауды жүзеге асыру. Сервистік бағдарламалық өнімді құру бойынша іс-шараларды ұйымдастыру және үйлестіру камералдық бақылау. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау, құжаттардың уақтылы және сапалы дайындалуын жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление координации деятельности по санитарной охране на государственной границе Руководитель управления координации деятельности по санитарной охране на государственной границе, 1 единица, категория C-3, 24-13-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: технические науки и технологии (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)); бизнес, управление и право (таможенное дело и/или юриспруденция и/или право); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация и координация работы. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Управления по вопросам координации санитарной охраны государственной границы Республики Казахстан. Организация мероприятий по проведению санитарно-карантинного контроля за лицами, транспортными средствами и подконтрольными товарами во всех пунктах пропуска (авиа-, ж/д и автомобильных сообщений) на государственной границе Республики Казахстан, в том числе и совпадающей с таможенной границей ЕАЭС (далее – ЕАЭС). Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, в том числе по организации и обеспечению санитарно-карантинного контроля за перемещением лиц в пунктах пропуска Государственной границы, в том числе и совпадающей с Таможенной границей ЕАЭС. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза, и участие в переговорах с представителями Евразийской экономической комиссии и государств-членов Евразийского экономического союза по вопросам осуществления санитарно-эпидемиологического контроля на таможенной границе ЕАЭС, обращения несоответствующей подконтрольной продукции, на которые выданы документы об оценке соответствия органами по сертификации ЕАЭС. Организация и координация с территориальными подразделениями Комитета по сбору и внесению данных о лицах, пересекших границу через автомобильные пункты пропуска. Взаимодействие и координация с территориальными подразделениями Комитета по вопросам оснащения санитарно-карантинных пунктов в пунктах пропуска, в том числе на казахстанско-российском и казахстанско-кыргызском участках Госграницы РК, а также по вопросам обучения специалистов СКП. Подготовка материалов по вопросам осуществления санитарной охраны на Государственной границе Республики Казахстан (обеспечение санитарно-карантинного контроля), в том числе по въезду/выезду граждан Республики Казахстан и иностранцев (ЛБГ) для вынесения на заседание межведомственной комиссии по недопущению возникновения и распространения короновирусной инфекции на территории Республики Казахстан. Координация по осуществлению камерального контроля, направленного на наблюдение за ввозимой продукцией на территорию Республики Казахстан из третьих стран, путем проведения профилактического контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения без посещения объекта контроля и надзора. Взаимодействие и координация с уполномоченными органами в области технического регулирования и в сфере таможенного дела по вопросам осуществления камерального контроля, а также уполномоченными органами государств-членов в области аккредитации. Осуществление анализа по результатам камерального контроля. Организация и координация мероприятий по созданию сервисного программного продукта камеральный контроль. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғау жөніндегі қызметті үйлестіру басқармасының бас сарапшысы, 1 бірлік, C-4 санаты, 24-13-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)); бизнес, басқару және құқық (кеден ісі және/немесе құқықтану және/немесе құқық); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санитарлық қорғауды жүзеге асыруды үйлестіру мәселелері бойынша материалдар, талдау анықтамаларын дайындау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмыстарды жүзеге асыру, құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның пайда болуы мен таралуына жол бермеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына шығару үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санитариялық қорғауды жүзеге асыру (санитариялық-карантиндік бақылауды қамтамасыз ету), оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары мен шетелдіктердің (ЛБГ) келуі/кетуі бойынша материалдар дайындау. Бақылау және қадағалау объектісіне бармай-ақ, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу жолымен үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін өнімді бақылауға бағытталған камералдық бақылауды жүзеге асыру. Камералдық бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша Техникалық реттеу саласындағы және кеден ісі саласындағы уәкілетті органдармен хат алмасуды жүзеге асыру. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша талдауды жүзеге асыру. Сервистік бағдарламалық өнімді құру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру камералдық бақылау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарау, құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт управления координации деятельности по санитарной охране на государственной границе, 1 единица, категория C-4, 24-13-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: технические науки и технологии (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)); бизнес, управление и право (таможенное дело и/или юриспруденция и/или право); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Подготовка материалов, аналитических справок, по вопросам координации осуществления санитарной охраны государственной границы Республики Казахстан. Осуществление работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления. Подготовка материалов по вопросам осуществления санитарной охраны государственной границы Республики Казахстан (обеспечение санитарно-карантинного контроля), в том числе по въезду/выезду граждан Республики Казахстан и иностранцев (ЛБГ) для вынесения на заседание межведомственной комиссии по недопущению возникновения и распространения короновирусной инфекции на территории Республики Казахстан. Осуществление камерального контроля, направленного на наблюдение за ввозимой продукцией на территорию Республики Казахстан из третьих стран, путем проведения профилактического контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения без посещения объекта контроля и надзора. Осуществление переписки с уполномоченными органами в области технического регулирования и в сфере таможенного дела по вопросам осуществления камерального контроля. Осуществление анализа по результатам камерального контроля. Осуществление мероприятий по созданию сервисного программного продукта камеральный контроль. Своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғау жөніндегі қызметті үйлестіру басқармасының сарапшысы, 1 бірлік, C-5 санаты, 24-13-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (метрология және/немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)); бизнес, басқару және құқық (кеден ісі және/немесе құқықтану және/немесе құқық); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (стандарттау және сертификаттау).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санитарлық қорғауды жүзеге асыруды үйлестіру мәселелері бойынша материалдар, талдау анықтамаларын дайындау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмыстарды жүзеге асыру, құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның пайда болуы мен таралуына жол бермеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына шығару үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санитариялық қорғауды жүзеге асыру (санитариялық-карантиндік бақылауды қамтамасыз ету), оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары мен шетелдіктердің (ЛБГ) келуі/кетуі бойынша материалдар дайындау. Бақылау және қадағалау объектісіне бармай-ақ, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу жолымен үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін өнімді бақылауға бағытталған камералдық бақылауды жүзеге асыру. Камералдық бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша Техникалық реттеу саласындағы және кеден ісі саласындағы уәкілетті органдармен хат алмасуды жүзеге асыру. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша талдауды жүзеге асыру. Сервистік бағдарламалық өнімді құру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру камералдық бақылау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарау, құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
14-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Эксперт управления координации деятельности по санитарной охране на государственной границе, 1 единица, категория C-5, 24-13-3
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: технические науки и технологии (метрология и/или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)); бизнес, управление и право (таможенное дело и/или юриспруденция и/или право); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (стандартизация и сертификация).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Подготовка материалов, аналитических справок, по вопросам координации осуществления санитарной охраны государственной границы Республики Казахстан. Осуществление работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления. Подготовка материалов по вопросам осуществления санитарной охраны государственной границы Республики Казахстан (обеспечение санитарно-карантинного контроля), в том числе по въезду/выезду граждан Республики Казахстан и иностранцев (ЛБГ) для вынесения на заседание межведомственной комиссии по недопущению возникновения и распространения коронавирусной инфекции на территории Республики Казахстан. Осуществление камерального контроля, направленного на наблюдение за ввозимой продукцией на территорию Республики Казахстан из третьих стран, путем проведения профилактического контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения без посещения объекта контроля и надзора. Осуществление переписки с уполномоченными органами в области технического регулирования и в сфере таможенного дела по вопросам осуществления камерального контроля. Осуществление анализа по результатам камерального контроля. Осуществление мероприятий по созданию сервисного программного продукта камеральный контроль. Своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Приложение 14
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасы Бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-20-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Реттелетін салада жүргізілетін тексерулердің (профилактикалық барып бақылау және қадағалау) кестесін (тізімін) және статистикалық есебін жасауды және орындауды бақылау. Бақылау-қадағалау қызметі бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление координации контрольно-надзорной деятельности Руководитель управления координации контрольно-надзорной деятельности, 1 единица, категория C-3, 24-20-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Координация контрольно-надзорной деятельности в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам контрольно-надзорной деятельности. Контроль за составлением и выполнением графика (списка) и статистического учета проводимых проверок (профилактического контроля и надзора с посещением) в регулируемой сфере. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по контрольно-надзорной деятельности. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам контрольно-надзорной деятельности, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасының бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-20-2, 24-20-3, 24-20-4, 24-20-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Реттелетін салада жүргізілетін тексерулердің (профилактикалық барып бақылау және қадағалау) кестесін (тізімін) және статистикалық есебін жасауды және орындауды бақылау. Бақылау-қадағалау қызметі бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
15-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления координации контрольно-надзорной деятельности, 4 единицы, категория C-4, 24-20-2, 24-20-3, 24-20-4, 24-20-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация контрольно-надзорной деятельности в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам контрольно-надзорной деятельности. Контроль за составлением и выполнением графика (списка) и статистического учета проводимых проверок (профилактического контроля и надзора с посещением) в регулируемой сфере. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по контрольно-надзорной деятельности. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам контрольно-надзорной деятельности, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 15
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау басқармасы Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-14-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға, оны тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шараларға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Инфекциялық және паразиттік аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление эпидемиологического контроля за инфекционными заболеваниями Руководитель управления эпидемиологического контроля за инфекционными заболеваниями, 1 единица, категория C-3, 24-14-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по инфекционным и паразитарным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по инфекционным и паразитарным заболеваниям. Участие в расследовании вспышек инфекционных и паразитарных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за инфекционными и паразитарными заболеваниями. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау басқармасының бас сарапшысы, 5 бірлік, C-4 санаты, 24-14-2, 24-14-3, 24-14-4, 24-14-5, 24-14-6
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жетекшілік ететін инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға, оны тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шараларға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жетекшілік ететін инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
16-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления эпидемиологического контроля за инфекционными заболеваниями, 5 единиц, категория C-4, 24-14-2, 24-14-3, 24-14-4, 24-14-5, 24-14-6
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по курируемым инфекционным и паразитарным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по курируемым инфекционным и паразитарным заболеваниям. Участие в расследовании вспышек инфекционных заболеваний, выявлении причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за курируемыми инфекционными и паразитарными заболеваниями. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 16
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Вакцинамен басқарылатын инфекцияларды бақылау басқармасы Вакцинамен басқарылатын инфекцияларды бақылау басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-15-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Вакцинамен басқарылатын инфекциялар, иммундық-профилактика бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға талдау жүргізу. Иммундық-профилактика мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Вакцинамен басқарылатын инфекциялар бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Құзыреті шегінде инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Иммундық-профилактика мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление эпидемиологического контроля за вакциноуправляемыми инфекциями Руководитель управления эпидемиологического контроля за вакциноуправляемыми инфекциями, 1 единица, категория C-3, 24-15-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по вакциноуправляемым инфекциям, иммунопрофилактике. Взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам иммунопрофилактики. Участие в организации мероприятий по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения по вакциноуправляемым инфекциям. Участие в расследовании вспышек инфекционных заболеваний в пределах компетенции, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам иммунопрофилактики. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Вакцинамен басқарылатын инфекцияларды бақылау басқармасының бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-15-2, 24-15-3, 24-15-4, 24-15-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Вакцинамен басқарылатын инфекциялар, иммундық-профилактика бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға талдау жүргізу. Иммундық-профилактика мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Вакцинамен басқарылатын инфекциялар бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Құзыреті шегінде инфекциялық және паразиттік аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Иммундық-профилактика мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
17-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления контроля за вакциноуправляемыми инфекциями, 4 единицы, категория C-4, 24-15-2, 24-15-3, 24-15-4, 24-15-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по вакциноуправляемым инфекциям, иммунопрофилактике. Взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам иммунопрофилактики. Участие в организации мероприятий по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения по вакциноуправляемым инфекциям. Участие в расследовании вспышек инфекционных и паразитарных заболеваний в пределах компетенции, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам иммунопрофилактики. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасы Аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-16-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Аса қауіпті инфекциялық аурулар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға, оны тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шараларға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Аса қауіпті инфекциялық аурулар және аса қауіпті патогендермен жұмыс істеу кезінде биоқауіпсіздік бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Аса қауіпті инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Аса қауіпті инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау және биоқауіпсіздік мәселелері жөніндегі Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және жұмысын бақылау, ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау

Управление эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями и биобезопасности Руководитель управления эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями и биобезопасности, 1 единица, категория C-3, 24-16-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по особо опасным инфекционным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по особо опасным инфекционным заболеваниям и биобезопасности при работе с особо опасными патогенами. Участие в расследовании вспышек особо опасных инфекционных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за особо опасными инфекционными заболеваниями и биобезопасности. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Организация, контроль работы и рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан

Аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-16-2, 24-16-3, 24-16-4, 24-16-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Биоқауіпсіздік және жетекшілік ететін аса қауіпті инфекциялық аурулар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға, оны тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шараларға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жетекшілік ететін аса қауіпті инфекциялық аурулар және аса қауіпті патогендермен жұмыс істеу кезінде биоқауіпсіздік бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Аса қауіпті инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін аса қауіпті инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау және биоқауіпсіздік мәселелері жөніндегі Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
18-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями и биобезопасности, 4 единицы, категория C-4, 24-16-2, 24-16-3, 24-16-4, 24-16-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по курируемым особо опасным инфекционным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, биобезопасности взаимодействия с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по курируемым особо опасным инфекционным заболеваниям и биобезопасности при работе с особо опасными патогенами. Участие в расследовании вспышек особо опасных инфекционных заболеваний, выявлении причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за курируемыми особо опасными инфекционными заболеваниями и биобезопасности. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 18
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Стратегия және даму басқармасы Стратегия және даму басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-18-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Стратегиялық шешімдерді әзірлеу, Комитеттің мемлекеттік саясатын қалыптастыру және іске асыру. Өзінің миссиясынан, стратегиялық мақсаттары мен міндеттерінен туындайтын стратегиялық, реттеуші, іске асыру немесе бақылау функцияларын жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдауды қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Комитетке жүктелген миссияны, стратегиялық міндеттер мен мақсаттарды іске асыру шеңберіндегі жобалық қызмет (жобаны басқару). Жоспарлау және талдау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, Комитеттің құзыреті шегінде Жалпы ұлттық жоспардың, Комитеттің жылдық жұмыс жоспарының, Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын, Ұлттық жобалардың жүзеге асырылуын бақылау. Комитеттің кеңейтілген отырыстарды өткізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру, құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық және ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление стратегии и развития Руководитель управления стратегии и развития, 1 единица, категория C-3, 24-18-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Выработка стратегических решений, формирование и реализация государственной политики Комитета. Осуществление стратегических, регулятивных, реализационных или контрольных функций, вытекающих из его миссии, стратегических целей и задач. Разработка и обеспечение принятия нормативных правовых актов, в пределах компетенции Управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Проектная деятельность (проектное управление) в рамках реализации миссии, стратегических задач и целей, возложенных на Комитет. Организация работ по планированию и анализу, контроль за исполнением Общенационального плана в пределах компетенции Комитета, годового плана работы Комитета, Стратегического и Операционного планов Министерства, Национальных проектов, организация мероприятий по проведению расширенных заседаний Комитета, подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных органов и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Стратегия және даму басқармасының бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-18-2, 24-18-3, 24-18-4, 24-18-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау. Стратегиялық шешімдерді дайындау, Комитеттің мемлекеттік саясатын қалыптастыру және іске асыру. Оның миссиясынан, стратегиялық мақсаттары мен міндеттерінен туындайтын стратегиялық, реттеушілік, іске асыру немесе бақылау функцияларын жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдауды қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Комитетке жүктелген миссияны, стратегиялық міндеттер мен мақсаттарды іске асыру шеңберіндегі жобалық қызмет (жобаны басқару). Жоспарлау және талдау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, Комитеттің құзыреті шегінде Жалпы ұлттық жоспардың, Комитеттің жылдық жұмыс жоспарының, Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын, Ұлттық жобалардың жүзеге асырылуын бақылау. Комитеттің кеңейтілген отырыстарды өткізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру, құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық органдары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 70-НҚ бұйрығына
19-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 06.11.2023 № 141-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Главный эксперт управления стратегии и развития, 4 единицы, категория C-4, 24-18-2, 24-18-3, 24-18-4, 24-18-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Подготовка стратегических решений, формирование и реализация государственной политики Комитета. Осуществление стратегических, регулятивных, реализационных или контрольных функций, вытекающих из его миссии, стратегических целей и задач; Разработка и обеспечение принятия нормативных правовых актов, в пределах компетенции Управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции; Проектная деятельность (проектное управление) в рамках реализации миссии, стратегических задач и целей, возложенных на Комитет. Организация работ по планированию и анализу, контроль за исполнением Общенационального плана в пределах компетенции Комитета, годового плана работы Комитета, Стратегического и Операционного планов Министерства, Национальных проектов, организация мероприятий по проведению расширенных заседаний Комитета, подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных органов и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 19
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Цифрландыру басқармасы Цифрландыру басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-19-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар және/немесе ақпараттық жүйелер және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (автоматтандыру және басқару және/немесе стандарттау және сертификаттау), бизнес және басқару (экономика, есеп және аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің цифрландыру мәселелері бойынша қызметін басқару және ұйымдастыру, цифрландыру мәселелерін шешуге бағытталған саясатты және Комитеттің салаларын цифрландыру бойынша жаңа бастамаларды енгізу және дамыту жөніндегі іс-шараларды жүргізу. Комитет пен оның аумақтық бөлімшелерінің ақпараттық жүйелер мен дерекқорларды құру, енгізу мәселелері бойынша қызметін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелермен және дерекқорлармен өзара іс-қимылды ұйымдастыру, сондай-ақ ақпараттық ресурстарды қорғау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу. Аудандық басқармаларды қоса алғанда, Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелердің қажеттіліктеріне сәйкес ұйымдастыру техникасын сатып алуға бюджеттік өтінім жасасуға қатысу. Ұйымдастыру техникасының құнына нарықтық талдау жүргізу және қорытынды алу үшін цифрландыру саласындағы уәкілетті органға өтінім беру үшін баға ұсыныстарын жинау. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша жауаптарды қарау және дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құжаттарды уақытылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление цифровизации Руководитель управления цифровизации, 1 единица, категория C-3, 24-19-1
Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 06.11.2023 № 141-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: информационно-коммуникационные технологии (радиотехника, электроника и телекоммуникации и/или информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (автоматизация и управление и/или стандартизация и сертификация), бизнес и управление (экономика, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам цифровизации, проведение политики, направленной на решение проблем цифровизации и мероприятий по внедрению и развитию новых инициатив по цифровизации отраслей Комитета. Обеспечение деятельности Комитета и его территориальных подразделений по вопросам создания, внедрения информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных, а также участие в организации работ по защите информационных ресурсов. Участие при формировании бюджетной заявки согласно потребности Комитета и его территориальных подразделений, включая районных управлений на закуп организационной техники. Проведение анализа рынка по стоимости организационной техники и сбор ценовых предложений для предоставления заявки в уполномоченный орган в области цифровизации, в целях получения заключения. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Цифрландыру басқармасының бас сарапшысы, 3 бірлік, C-4 санаты, 24-19-2, 24-19-3, 24-19-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар және/немесе ақпараттық жүйелер және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (автоматтандыру және басқару және/немесе стандарттау және сертификаттау), бизнес және басқару (экономика, есеп және аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу..
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін, сондай-ақ цифрландыру мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру, цифрландыру мәселелерін шешуге бағытталған саясатты және Комитеттің салаларын цифрландыру бойынша жаңа бастамаларды енгізу және дамыту жөніндегі іс-шараларды жүргізу. Ақпараттық жүйелер мен дерекқорларды құру, енгізу мәселелері бойынша Комитет пен оның аумақтық бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелермен және дерекқорлармен өзара іс-қимылды ұйымдастыру, сондай-ақ ақпараттық ресурстарды қорғау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу. Жыл сайын, тұрақты негізде аудандық басқармаларды қоса алғанда, Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелердің қажеттіліктеріне сәйкес ұйымдастыру техникасын сатып алуға бюджеттік өтінім жасасуға қатысу. Ұйымдастыру техникасының құнына нарықтық талдау жүргізу және қорытынды алу үшін цифрландыру саласындағы уәкілетті органға өтінім беру үшін баға ұсыныстарын жинау. Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің активтеріне (ұйымдастыру техникасын) талдау жүргізу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша жауаптарды қарау және дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құжаттарды уақытылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 70-НҚ бұйрығына
20-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 06.11.2023 № 141-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Главный эксперт управления цифровизации, 3 единицы, категория C-4, 24-19-2, 24-19-3, 24-19-4
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: информационно-коммуникационные технологии (радиотехника, электроника и телекоммуникации и/или информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (автоматизация и управление и/или стандартизация и сертификация), бизнес и управление (экономика, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам цифровизации, проведение политики, направленной на решение проблем цифровизации и мероприятий по внедрению и развитию новых инициатив по цифровизации отраслей Комитета. Обеспечение деятельности Комитета и его территориальных подразделений по вопросам создания, внедрения информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных, а также участие в организации работ по защите информационных ресурсов. Ежегодно на постоянной основе формирования бюджетной заявки согласно потребности Комитета и его территориальных подразделений, включая районных управлений на закуп организационной техники. Проведение анализа рынка по стоимости организационной техники и сбор ценовых предложений для предоставления заявки в уполномоченный орган в области цифровизации, в целях получения заключения. Проведение анализ по активам (оргтехнике) Комитета и его территориальных подразделений. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 20
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Мемлекеттік қызмет көрсету басқармасы Мемлекеттік қызмет көрсету басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-21-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (құқықтану); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (стандарттау және сертификаттау), ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері және/немесе ақпараттық жүйелер және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша қызметіне жалпы басшылық ету және ұйымдастыру. Мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсету. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Комитеттің ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша қызметін ұйымдастыру, Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің және ведомстволық бағынысты ұйымдардың ақпараттық қауіпсіздік бөлімшелерін үйлестіру. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление оказания государственных услуг Руководитель управления оказания государственных услуг, 1 единица, категория C-3, 24-21-1
Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 06.11.2023 № 141-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (юриспруденция); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (стандартизация и сертификация), информационно-коммуникационные технологии (системы информационной безопасности и/или информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Своевременное и качественное оказание государственных услуг. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания государственных услуг. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по оказанию государственных услуг. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам оказания государственных услуг, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Организация деятельности Комитета по вопросам информационной безопасности, координация подразделений информационной безопасности территориальных подразделений Комитета и подведомственных организаций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Мемлекеттік қызмет көрсету басқармасының бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-21-2, 24-21-3, 24-21-4, 24-21-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (құқықтану); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (стандарттау және сертификаттау), ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері және/немесе ақпараттық жүйелер және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсету. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Ақпараттық ресурстарды қорғау бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу. Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық жасақтаманы енгізу, қолдау және пайдалану кезінде ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
21-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления оказания государственных услуг, 4 единицы, категория C-4, 24-21-2, 24-21-3, 24-21-4, 24-21-5
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (юриспруденция); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (стандартизация и сертификация), информационно-коммуникационные технологии (системы информационной безопасности и/или информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное оказание государственных услуг. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания государственных услуг. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по оказанию государственных услуг. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам оказания государственных услуг, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Участие в организации работ по защите информационных ресурсов. Обеспечение информационной безопасности при внедрении, сопровождении и функционировании информационных систем, программных обеспечений. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 21
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Әкімшілік қамтамасыз ету басқармасы Әкімшілік қамтамасыз ету басқармасының басшысы, 1 бірлік, C-3 санаты, 24-8-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе құқық және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); педагогикалық ғылымдар (қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе шетел тілі: екі шетел тілі); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); өнер және гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе аударма ісі).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитетте редакциялау, тілдерді қолдану, дамыту және енгізу бойынша жұмысқа қатысу. Әкімшілік қамтамасыз ету бойынша жұмыс жүргізу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешім жобаларын қарау және дайындау. Құжаттарды бақылауға қою. Бақылау құжаттарының уақтылы орындалуын бақылау. Мемлекеттік тілдегі құжаттарды дайындау және сапасын бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление административного обеспечения Руководитель управления административного обеспечения, 1 единица, категория C-3, 24-8-1
Критерии Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или международное право и/или юриспруденция и/или право и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит); педагогические науки (казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения и/или казахский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); искусство и гуманитарные науки (филология и/или переводческое дело).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Редактирование, участие в работе по функционированию, развитию и внедрению языков в Комитете. Ведение работы по административному обеспечению. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Работа с документами по электронной базе. Постановка документов на контроль. Контроль за своевременным исполнением контрольных документов. Подготовка и контроль качества документов на государственном языке. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Әкімшілік қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, 4 бірлік, C-4 санаты, 24-8-2, 24-8-3, 24-8-4, 24-8-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); педагогикалық ғылымдар (қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе шетел тілі: екі шетел тілі); денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); өнер және гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе аударма ісі).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитетте редакциялау, тілдерді қолдану, дамыту және енгізу бойынша жұмысқа қатысу. Әкімшілік қамтамасыз ету бойынша жұмыс жүргізу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешім жобаларын қарау және дайындау. Электрондық база бойынша құжаттармен жұмыс жасау. Құжаттарды бақылауға қою. Бақылау құжаттарының уақтылы орындалуын бақылау. Мемлекеттік тілдегі құжаттарды дайындау және сапасын бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті төрағасының
2023 жылғы "____" __________
№ _____ бұйрығына
22-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Главный эксперт управления административного обеспечения, 4 единицы, категория C-4, 24-8-2, 24-8-3, 24-8-4, 24-8-5
Критерии Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или международное право и/или юриспруденция и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит); педагогические науки (казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения и/или казахский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка); здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); искусство и гуманитарные науки (филология и/или переводческое дело).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Редактирование, участие в работе по функционированию, развитию и внедрению языков в Комитете. Ведение работы по административному обеспечению. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Работа с документами по электронной базе. Постановка документов на контроль. Контроль за своевременным исполнением контрольных документов. Подготовка и контроль качества документов на государственном языке. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Приложение 22
к приказу председателя
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 70-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"

Аумақтық бөлімше басшысының орынбасары, 40 бірлік, С-О-2 санаты, 24-23-2, 24-24-2, 24-25-2, 24-26-2, 24-27-2, 24-28-2, 24-29-2, 24-30-2, 24-31-2, 24-32-2, 24-33-2, 24-34-2, 24-35-2, 24-36-2, 24-37-2, 24-38-2, 24-39-2, 24-41-2, 24-42-2, 24-43-2, 24-23-3, 24-24-3, 24-25-3, 24-26-3, 24-27-3, 24-28-3, 24-29-3, 24-30-3, 24-31-3, 24-32-3, 24-33-3, 24-34-3, 24-35-3, 24-36-3, 24-37-3, 24-38-3, 24-39-3, 24-41-3, 24-42-3, 24-43-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Күйзеліске төзімділік, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлау, өзгерістерді басқару.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық бөлімшелері мен аудандық басқармаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері жөніндегі қызметін үйлестіру, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын өнімді, оның ішінде тамақ өнімдерін бақылау және қадағалау, сондай-ақ құзыреті шегінде техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау. Инфекциялық және паразиттік аурулардың эпидемиологиялық жағдайын бақылау, оны тұрақтандыру бойынша жүргізіліп жатқан профилактикалық және эпидемиялық ауруға қарсы іс-шараларды үйлестіру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу, рұқсат беру құжаттарын беру, олардың қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес одан айыру (кері қайтарып алу). Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру. Тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген талаптардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Департамент қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы орындауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Заместитель руководителя территориального подразделения, 40 единиц, категория С-О-2, 24-23-2, 24-24-2, 24-25-2, 24-26-2, 24-27-2, 24-28-2, 24-29-2, 24-30-2, 24-31-2, 24-32-2, 24-33-2, 24-34-2, 24-35-2, 24-36-2, 24-37-2, 24-38-2, 24-39-2, 24-41-2, 24-42-2, 24-43-2, 24-23-3, 24-24-3, 24-25-3, 24-26-3, 24-27-3, 24-28-3, 24-29-3, 24-30-3, 24-31-3, 24-32-3, 24-33-3, 24-34-3, 24-35-3, 24-36-3, 24-37-3, 24-38-3, 24-39-3, 24-41-3, 24-42-3, 24-43-3
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Координация деятельности структурных подразделений Департамента и районных Управлений по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за продукцией, подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору, в том числе за пищевой продукцией, а также контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами в пределах компетенции. Мониторинг эпидемиологической ситуации по инфекционным и паразитарным заболеваниям, координация проводимых профилактических и противоэпидемических мероприятий по ее стабилизации. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление государственного контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям. Обеспечение исполнения сотрудниками Департамента законодательства Республики Казахстан о государственной службе, а также антикоррупционного законодательства. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Аумақтық бөлімше басшысының орынбасары, 19 бірлік, С-О-2 санаты, 24-23-4, 24-24-4, 24-25-4, 24-26-4, 24-27-4, 24-28-4, 24-29-4, 24-30-4, 24-31-4, 24-32-4, 24-33-4, 24-34-4, 24-35-4, 24-36-4, 24-37-4, 24-38-4, 24-41-4, 24-42-4, 24-43-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқықтану және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіптік құзыреттілігі
Күйзеліске төзімділік, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлау, өзгерістерді басқару.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің экономика және жоспарлау, бухгалтерлік есеп және есептілік, Департаменттің және аудандық басқармаларының мемлекеттік мүлкті басқару, республикалық бюджеттің атқарылуы, қолданыстағы заңнамаға сәйкес уақтылы қаржыландыру және есептілікті қалыптастыру мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу. Көрсеткіштерді жинақтау, бөлім мен бөлімдердің қызметін талдау, негізгі қызмет бағыттары бойынша бөлім мен бөлімдердің қызметін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Жетекшілік ететін бөлімдердің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру және жоспарлау. Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын, құжаттаманы басқару бойынша жұмысты сапалы ұйымдастыруын, бұдан басқа Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы орындауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Көліктегі аумақтық бөлімше басшысының орынбасары, 2 бірлік, С-О-2 санаты, 24-40-2, 24-40-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Күйзеліске төзімділік, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлау, өзгерістерді басқару.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша қызметін үйлестіру, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын өнімді, оның ішінде тамақ өнімдерін бақылау және қадағалау, сондай-ақ құзыреті шегінде техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу, рұқсат беру құжаттарын беру, олардың қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес одан айыру (кері қайтарып алу). Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру. Тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген талаптардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Департамент қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы орындауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Заместитель руководителя территориального подразделения, 19 единиц, категория С-О-2, 24-23-4, 24-24-4, 24-25-4, 24-26-4, 24-27-4, 24-28-4, 24-29-4, 24-30-4, 24-31-4, 24-32-4, 24-33-4, 24-34-4, 24-35-4, 24-36-4, 24-37-4, 24-38-4, 24-41-4, 24-42-4, 24-43-4
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Департамента по вопросам экономики и планирования, бухгалтерского учета и отчетности, управления государственным имуществом Департамента и районных Управлений, исполнения республиканского бюджета, своевременного финансирования и формирования отчетности в соответствии с действующим законодательством. Координация, мониторинг государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Сбор показателей, анализ деятельности Департамента и управлений, выработка предложений по улучшению деятельности Департамента и управлений по основным направлениям деятельности. Общее руководство, координация и планирование работы курируемых отделов. Обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины, качественной организации работы по управлению документацией, кроме того исполнения законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заместитель руководителя территориального подразделения на транспорте, 2 единицы, категория С-О-2, 24-40-2, 24-40-3
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Департамента по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за продукцией, подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору, в том числе за пищевой продукцией, а также контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами в пределах компетенции. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление государственного контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям. Обеспечение исполнения сотрудниками Департамента законодательства Республики Казахстан о государственной службе, а также антикоррупционного законодательства. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Көліктегі аумақтық бөлімше басшысының орынбасары, 1 бірлік, С-О-2 санаты, 24-40-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқықтану және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіптік құзыреттілігі
Күйзеліске төзімділік, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлау, өзгерістерді басқару.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің экономика және жоспарлау, бухгалтерлік есеп және есептілік, Департаменттің және аудандық басқармаларының мемлекеттік мүлкін басқару, республикалық бюджеттің атқарылуы, қолданыстағы заңнамаға сәйкес уақтылы қаржыландыру және есептілікті қалыптастыру мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу. Көрсеткіштерді жинақтау, бөлім мен бөлімдердің қызметін талдау, негізгі қызмет бағыттары бойынша бөлім мен бөлімдердің қызметін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Жетекшілік ететін бөлімдердің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру және жоспарлау. Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын, құжаттаманы басқару бойынша жұмысты сапалы ұйымдастыруын, бұдан басқа Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы орындауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Заместитель руководителя территориального подразделения на транспорте, 1 единица, категория С-О-2, 24-40-4
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Департамента по вопросам экономики и планирования, бухгалтерского учета и отчетности, управления государственным имуществом Департамента и районных Управлений, исполнения республиканского бюджета, своевременного финансирования и формирования отчетности в соответствии с действующим законодательством. Координация, мониторинг государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Сбор показателей, анализ деятельности Департамента и управлений, выработка предложений по улучшению деятельности Департамента и управлений по основным направлениям деятельности. Общее руководство, координация и планирование работы курируемых отделов. Обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины, качественной организации работы по управлению документацией, кроме того исполнения законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.