Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 "2023-2025 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 8-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер –3546666,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1046056,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 24639 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25390 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2450581 мың теңге;
2) шығындар – 3963172,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26714 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 56925 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30211 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 443220,1 мың теңге;
5-1) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 443220,1 мың теңге:
қарыздар түсімі –56925 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30211 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 416506,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының төрағасы ____________ Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
2023 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 8-1 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 24-1 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы,
мың теңге

О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 24-1 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 сентября 2023 года № 8-1
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2023 -2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3546666,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1046056,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24639 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25390 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2450581 тысяч тенге;
2) затраты – 3963172,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26714 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –56925 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30211 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 443220,1 тысяч тенге;
5-1) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 443220,1 тысяч тенге:
поступление займов – 56925 тысяч тенге;
погашение займов – 30211 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 416506,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области ___________ Е. Жакенов
Приложение
к решению маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
от 22 сентября 2023 года № 8-1
Приложение 1
к решению маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
от 23 декабря 2022 года № 24-1
Бюджет Аккайынского района на 2023 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма,
тысяч тенге

398008,3
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64414,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
750
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
332844,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
53268,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53268,5
02
Қорғаныс
45393,5
1
Әскери мұқтаждар
9139
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9139
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9139
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
36254,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36254,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19674,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16580
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1275,2
9
Қоғамдықтәртіпжәнеқауіпсіздіксаласындағы басқадақызметтер
1275,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1275,2
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1275,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
657296,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
57582
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57582
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
57582
2
Әлеуметтiк көмек
544251,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
544251,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
70101,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6167
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8640
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34858
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1118
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
278967
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

398008,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
64414,2
003
Капитальные расходы государственного органа
750
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
332844,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53268,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
53268,5
02
Оборона
45393,5
1
Военные нужды
9139
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9139
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9139
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
36254,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36254,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19674,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16580
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1275,2
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1275,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1275,2
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1275,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
657296,7
1
Социальное обеспечение
57582
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57582
005
Государственная адресная социальная помощь
57582
2
Социальная помощь
544251,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
544251,7
002
Программа занятости
70101,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6167
006
Оказание жилищной помощи
8640
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34858
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1118
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
278967
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью