"2023-2025 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 7-23-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 7-24-5 шешімі
Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 7-23-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176 171 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 581 121,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 445 282,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 376,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41 132,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 060 331,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 722 436,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 41 516,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –144 900,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 103 384,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу –0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -182 831,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 182 831,0 мың теңге:
қарыздар түсімі –144 900,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 103 384,0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 141 315,0 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 12-1- тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 7-23-1 "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2023-2025 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17 января 2023 года № 7-24-5
Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 7-23-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176171) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 581 121,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 445 282,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 376,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41 132,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 060 331,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 722 436,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41 516,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –144 900,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 103 384,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -182 831,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 182 831,0 тысяч тенге:
поступление займов – 144 900,0 тысяч тенге;
погашение займов – 103 384,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 141 315,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:

"12-1. Аудан бюджетінде 2023 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2022 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы трансферттер мен кредиттерді қайтару есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 4-қосымшасымен толықтырылсын.

"12-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2023 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2022 году целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджетов согласно приложения 4.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему решению.

31 435,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 435,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
408 251,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 495,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
342 756,0
02
Қорғаныс
36 876,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 876,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16 549,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
17 194,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 133,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 997,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 997,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 997,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 043 108,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 043 108,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 326,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
301 684,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
63 266,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
69,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 967,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
534,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
171 501,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

31 435,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
31 435,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
408 251,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
65 495,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
342 756,0
02
Оборона
36 876,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 876,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16 549,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
17 194,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 133,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно -исполнительная деятельность
9 997,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 997,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 997,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 043 108,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 043 108,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 326,0
002
Программа занятости
301 684,0
005
Государственная адресная социальная помощь
63 266,0
006
Оказание жилищной помощи
69,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 967,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
534,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
171 501,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью