Ақжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 29-2 "2023-2025 жылдарға арналған Ақжар ауданы Алқатерек ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 2 мамырдағы № 3-2 шешімі
Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ақжар ауданы Алқатерек ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 29-2 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақжар ауданы Алқатерек ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 515 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1047 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 961 мың теңге;
2) шығындар – 38318,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -803,5 мың тенге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 803,5 мың тенге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 803,5 мың теңге";
мынадай мазмұндағы 6-1 тармақшамен толықтырылсын:
"6-1. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 2022 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) аудандық, облыстық бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару және қаржы жылының басында қалыптасқан срвж бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен ауылдық округ бюджетінің шығыстары көзделсін.
Қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтарының сомаларын бөлу және 2022 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) аудандық, облыстық бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Алқатерек ауылдық округі әкімінің "Ақжар аудандық мәслихатының 2023-2025 жылдарға арналған Ақжар ауданының Алқатерек ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешімімен айқындалады;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес көрсетілген шешімнің 4-қосымшасымен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение Акжарского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 29-2 "Об утверждении бюджета Алкатерекского сельского округа Акжарского района на 2023-2025 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 2 мая 2023 года № 3-2
Акжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Алкатерекского сельского округа Акжарского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 29-2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Алкатерекского сельского округа Акжарского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно на 2023 год в следующих объемах
1) доходы – 37 515 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1047 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 961 тысяч тенге;
2) затраты – 38318,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты –0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -803,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 803,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 803,5 тысяч тенге";
дополнить подпунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть расходы бюджета сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов из районного, областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2022 году, согласно приложению 2 к настоящему решению.
Распределение сумм свободных остатков бюджетных средств, сложивщихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов из районного, областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2022 году определяется решением акима Алкатерекского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Алкатерекского сельского округа Акжарского района на 2023-2025 годы";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.