Ақжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 28-1 "2023-2025 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 7 қарашадағы № 11-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 28-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 913 016,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 598 106 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 4 287 505,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 986 515,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 763 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 87 975 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 212 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -105 262,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 105 262,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 87 975 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 212 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 73 499,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 6 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Акжарского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 28-1 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2023-2025 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 7 ноября 2023 года № 11-2
В соответствии со статьей 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 28-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 913 016,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 598 106 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 305 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 4 287 505,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4 986 515,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 763 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 87 975 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 212 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -105 262,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 105 262,1 тысяч тенге:
поступление займов – 87 975 тысяч тенге;
погашение займов – 56 212 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 499,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.

39153
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
39153
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
208500,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
189220,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18579,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61757,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
925,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
274
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60405
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
153,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
504442,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29547,5
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
474394,8
02
Қорғаныс
39168
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
39168
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8361
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12205,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18601,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
200
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
200
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
200
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
293947
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
293947
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37156
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
90029,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

39153
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
39153
122
Аппарат акима района (города областного значения)
208500,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
189220,8
003
Капитальные расходы государственного органа
700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18579,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61757,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
925,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
274
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
60405
015
Капитальные расходы государственного органа
153,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
504442,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
29547,5
013
Капитальные расходы государственного органа
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
474394,8
02
Оборона
39168
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39168
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8361
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12205,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18601,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
200
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
200
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
200
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
293947
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
293947
005
Государственная адресная социальная помощь
37156
002
Программа занятости
90029,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

6686,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22634,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1983,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
20356
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34911,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30494,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41950
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
404,7
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
7340,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
131179,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
347,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
347,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
130831,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1300
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
17935
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
55840,5
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
49471
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
6285
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
336181,9
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
63399
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
63399
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
36249
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20477
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
15772
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
236533,9
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15666
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
88973
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

6686,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22634,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1983,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
20356
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
34911,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30494,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41950
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
404,7
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
7340,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
131179,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
347,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
347,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
130831,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1300
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
17935
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
55840,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
49471
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
6285
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
336181,9
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
63399
009
Поддержка культурно-досуговой работы
63399
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
36249
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
20477
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
15772
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
236533,9
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
15666
007
Функционирование районных (городских) библиотек
88973
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

833
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32679
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11345
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
87037,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
192262,8
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
132984,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82894,6
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50090,3
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
32874,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21753
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
11121,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25198
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25198
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1205,4
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
1205,4
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30345,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30345,1
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23021,3
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5673,8
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1650
12
Көлiк және коммуникация
1232740,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1232740,8
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
36652
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1196088,8
13
Басқалар
1014726,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
449885
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

833
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
32679
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11345
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
87037,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
192262,8
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
132984,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
82894,6
006
Капитальные расходы государственного органа
50090,3
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
32874,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
21753
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
11121,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25198
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25198
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1205,4
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для домашних животных
1205,4
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30345,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30345,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
23021,3
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5673,8
015
Капитальные расходы государственного органа
1650
12
Транспорт и коммуникации
1232740,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1232740,8
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
36652
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1196088,8
13
Прочие
1014726,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
449885
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"