Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 24-5 "2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2023 жылғы 17 шілдедегі № 5-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 24-5 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 881 911,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 210 311,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 69 190 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 402 651 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 199 759,3 мың теңге;
2) шығындар – 6 070 713,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36 908 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92 467 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 225 709,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 225 709,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 493 558 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 471 118 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 203 269,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының төрағасы
С.Баумағанбетов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2023 жылғы 17 шілдедегі
№ 5-1 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 24-5 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

О внесении изменений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 27 декабря 2022 года № 24-5 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 17 июля 2023 года № 5-1
Маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 24-5 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 881 911,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 210 311,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 69 190 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 402 651 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 3 199 759,3 тысячи тенге;
2) затраты – 6 070 713,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36 908 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 129 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92 467 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 225 709,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 225 709,8 тысяч тенге:
поступление займов – 493 558 тысяч тенге;
погашение займов – 471 118 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 203 269,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
С.Баумаганбетов
Приложение
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 17 июля 2023 года № 5-1
Приложение 1
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо- Казахстанской области
от 27 декабря 2022 года № 24-5
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2023 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

243 043,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 978,8
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
123 109
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
75 938
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 254
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 664
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
520
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
921 993,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93 420,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
84 523,4
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
744 049,7
02
Қорғаныс
41 602,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 363
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 363
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 239,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 157,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
15 082
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 500
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 060 578,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 937
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 598
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 035 641,1

243 043,8
003
Капитальные расходы государственного органа
4 978,8
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
123 109
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
75 938
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
73 254
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 664
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
520
015
Капитальные расходы государственного органа
500
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
921 993,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
93 420,5
003
Капитальные расходы государственного органа
84 523,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
744 049,7
02
Оборона
41 602,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 363
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 363
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 239,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 157,3
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
15 082
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 500
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 500
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 060 578,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24 937
005
Государственная адресная социальная помощь
23 598
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 035 641,1

002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
260 378,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 886
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 154
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
290 840,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік- ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
64 472,9
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88 506
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 891,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 294,1
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
236 000
062
Біліктілік жүйесін дамыту
207
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
951 497,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
951 497,8
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
365 183
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
57 988
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
99 748
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
24 000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
260 578,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
144 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
680 697,4
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
295 367,9
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
295 367,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 000
036
Мәдениет объектілерін дамыту
12 000
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
57 215
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 240
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу

002
Программа занятости
260 378,3
006
Оказание жилищной помощи
1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 886
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 154
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
290 840,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
64 472,9
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88 506
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 891,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 294,1
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
236 000
062
Развитие системы квалификаций
207
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
951 497,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
951 497,8
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
365 183
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
57 988
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
99 748
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
24 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
260 578,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
144 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
680 697,4
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
295 367,9
009
Поддержка культурно-досуговой работы
295 367,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 000
036
Развитие объектов культуры
12 000
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
57 215
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
21 240
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

21 424
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
14 551
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63 169,9
021
Cпорт объектілерін дамыту
63 169,9
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
252 944,6
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18 235
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
153 580
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 399
001
Ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру бойынша қызметтер
48 506,1
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14 224,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 000
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 000
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 000
010
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
137 301,2
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
81 843
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 843
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
24 658,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 408,2
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 800
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 800
011
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 060
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 060
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
25 060
012
Көлiк және коммуникациялар
1 150 621,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

21 424
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
14 551
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
63 169,9
021
Развитие объектов спорта
63 169,9
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
252 944,6
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
18 235
007
Функционирование районных (городских) библиотек
153 580
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 399
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
48 506,1
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14 224,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 000
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 000
009
Развитие теплоэнергетической системы
1 000
010
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
137 301,2
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
81 843
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
56 843
003
Капитальные расходы государственного органа
25 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
24 658,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 408,2
007
Капитальные расходы государственного органа
250
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 800
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 800
011
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 060
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 060
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
25 060
012
Транспорт и коммуникации
1 150 621,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)