Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/284 "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 қарашадағы № 10/122 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/284 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4 321 702,9 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 195 911 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 28 992,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 26 060 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3 070 739,7 мың теңге;
2) шығындар - 4 407 266,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 8 817 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 53 283 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 104 380,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 104 380,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 53 283 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 95 563,7 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен қарыздар бойынша басқа төлемдерге және жергілікті атқарушы органдардың борыштарына арналған шығындар 48,2 мың теңге сомаға қарастырылсын.";
10 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің Чириковка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылында мәдени-демалыс орталығының құрылысына.";
13 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"13. 2023 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 20 мың теңге сомаға бекітілсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 25/284 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2023 года № 10/122
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 25/284 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 321 702,9 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 195 911 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 28 992,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 26 060 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 070 739,7 тысяч тенге;
2) затраты - 4 407 266,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 8 817 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 53 283 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 104 380,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 104 380,7 тысяч тенге:
поступление займов - 62 100 тысяч тенге;
погашение займов - 53 283 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 95 563,7 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в бюджете района на 2023 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 48,2 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 10 изложить в новой редакции:
"1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чириковка Заречного сельского округа Есильского района;
на строительство культурно-досугового центра в селе Николаевка Николаевского сельского округа Есильского района.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2023 год в сумме 20 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2) Шығындар
4 417 266,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
1 237 201,2
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
43 686
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43 686
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
242 566
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
224 042
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
18 524
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
226 117,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 507
015
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
1 080
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
162 415,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 040
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
74,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
724 831,9
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 627,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
24 772,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
619 432,5
02
Қорғаныс
45 163
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
45 163
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 555
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 603
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23 005
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 503,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 503,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 503,5
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
539 523,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
539 523,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
85 676,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

2) Затраты
4 417 266,6
01
Государственные услуги общего характера
1 237 201,2
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
43 686
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
43 686
122
Аппарат акима района (города областного значения)
242 566
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
224 042
003
Капитальные расходы государственного органа
18 524
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
226 117,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61 507
015
Капитальные расходы государственного органа
1 080
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
162 415,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 040
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
74,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
724 831,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
80 627,3
003
Капитальные расходы государственного органа
24 772,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
619 432,5
02
Оборона
45 163
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45 163
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 555
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 603
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23 005
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
3 503 ,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 503,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 503,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
539 523,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
539 523,3
002
Программа занятости
85 676,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

159 971
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 986
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
922
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
74 899
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
57 164,2
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
41 562
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 941
006
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
6 990
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 631
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2
021
Cпорт объектілерін дамыту
1
036
Мәдениет объектілерін дамыту
1
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
121 513,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25 239,9
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 239,9
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
56 585
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 345
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 240
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29 689
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 689
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
10 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 309,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 309,2
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың схемаларын, аудандық (облыстық) маңыздағы қалалардың, кенттердің және басқа да ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5 309,2
12
Көлік және коммуникация
741 190,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
741 190,7
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

159 971
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
26 986
014
Капитальные расходы государственного органа
922
032
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
74 899
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
57 164,2
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
41 562
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
25 941
006
Капитальные расходы государственного органа
6 990
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 631
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2
021
Развитие объектов спорта
1
036
Развитие объектов культуры
1
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
121 513,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25 239,9
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 239,9
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
56 585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
52 345
003
Капитальные расходы государственного органа
4 240
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29 689
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 689
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
10 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 309,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 309,2
005
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5 309,2
12
Транспорт и коммуникации
741 790,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
741 790,7
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог